Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek önző dolog ha...

Szerintetek önző dolog ha valaki csak egy gyereket vállal?

Figyelt kérdés
Nem anyagi okokból, csak így döntenek a szülők.
2012. júl. 25. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne önző? Ki irányába önző?
2012. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Ha valaki ugy erzi, hogy csak egy gyerekre van kapacitasa (lehet az anyagi vagy lelki) akkor vallajon inkabb egy gyereket. Szamomra sokkal elfogadthatobb az, hogy valaki tisztaban legyen azzal, hogy mit bir el es ezszerint cselekedjen. Van olyan no aki 3 gyerekkel is gyonyoruen boldogul es van olyan is akinek 1-el is nehezen megy. Mindnekinek mas a kapacitasa. De amennyiben tisztaban vagy azzal mit birsz el es nem kiserletezel vagy hagyod magad befolyasolni, hanem a sajat utadat jarod addig akkarmennyit vallasz, jol dontesz.
2012. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A gyerekkel szemben, hogy egyke lesz.
2012. júl. 25. 18:06
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem nevezném önzőnek. Attól függetlenül hogy szerintem is jobb ha az embernek van egy testvére.
2012. júl. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: nem önző. Persze, jó dolog, ha van az embernek testvére, de a szülő joga és tiszte eldönteni, hogy mennyit bír, mit tud vállalni. Az nem lenne önzőség, ha két gyereket vállalna, tudván, hogy valójában csak egyre vágyik, de meg akar felelni a gyermeke és a társadalom elvárásának? Feladni önmagunkat, s mindeközben mások érdekeire hivatkozni a legnagyobb önzőség.
2012. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Én is csak egyet szeretnék. Nálam alig értik meg a nagyszülők, hogy nem szeretnénk többet. Első szempont ,hogy mindent meg tudjunk neki adni. A másik ,hogy hiába van egy nővérem és csak 4 év a korkülönbség ,mégsem éreztem soha ,hogy milyen jó. Soha nem velem játszott,hanem a korabeli gyerekekkel az utcában, később tinikorba még jobban nem figyelt rám, most meg kifejezetten rossz a kapcsolatunk. Én hiába próbálok nyitni felé. Csúnyán hangzik, de inkább ne lenne mert akkor nem bántana ,hogy ilyen a viszonyunk egymással.

28hkm

2012. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A szívemből szólt a 2. hozzászóló, teljesen egyetértek vele. Annyit tennék még hozzá, hogy nem egy olyat ismerek, akinek bár van testvére, nem túl jó a kapcsolatuk, amiről, azt gondolom, hogy a szülők (is) tehetnek (pl. a folytonos összehasonlítgatás, Gézuka, az elsőszülött a csúcsszuper, Jenőke meg a kis béna, aki ebbe belereccsen). Tudom, hogy nem ez az általános, és alapvetően biztosan jó érzés, ha van testvére az embernek, de ha az adott szülők csak azért csinálnak még egy gyereket, hogy legyen tesója az elsőnek, akkor azért elég sanszos, hogy mártírnak fogják magukat érezni (és ezt a gyereken verik le), vagy simán belezakkannak, besavanyodnak, mert „túlvállalták”, „feláldozták” magukat.

Szerintem gyereket vállalni (akárhanyadikat) csak akkor érdemes, ha az ember valódi késztetést érez rá, valóban azt érzi, neki hiányzik még egy gyerek ahhoz, hogy komplett legyen az élete.

2012. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne ez önző dolog? Én inkább azt tartom önzőnek, aki tök nyugodtan feltesz itt egy olyan kérdést, hogy mikor és hány gyereket szüljön, hogy anyagilag a legjobban járjon. Vagy aki csak azért szül gyereket, mert élvezi a terhességgel és a szüléssel járó eufórikus állapotot.

Nekünk egy 5 hónapos kisfiunk van, és nem tervezünk több gyereket, mert úgy gondoljuk, hogy a jelenlegi anyagi helyzetünkben egy gyereket tudunk tisztességesen felnevelni, úgy, hogy minden általunk fontos dolgot megadjunk neki.

2012. júl. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
El tudok képzelni olyan okot is, ami önző, és olyat is, ami nem az. Ehhez ismerni kéne a helyzetet.
2012. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A gyerekvállalás önmagában önző cselekedet.
2012. dec. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!