Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önző dolog gyereket vállalni...

Önző dolog gyereket vállalni azért, hogy úgy érezzem, van értelme az életemnek?

Figyelt kérdés
31 vagyok, lassan 2 éve nem találok munkahelyet. Párommal 10 éve együtt vagyunk, neki jó állása van. Gondolkodtam azon, hogy elmegyek valahova külföldre, vagy Budapestre dolgozni, párom azonban nem jönne velem. Szerinte a távkapcsolat nem működne, ebben igazat adok neki. Ezt az életet így azonban már nem bírom sokáig, úgy érzem csak vegetálok, semmi értelme.
2010. máj. 20. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
az, önző...egy gyerek felneveléséhez nem csak ennyi kell.Óriási rákészülés az egész.Önnös érdekből szülni nagyon gáz, mert elcseszed a gyerek életét is
2010. máj. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, én is tudom, hogy egy gyerek nagy felelősséggel jár. Viszont ha továbbra sem tudok elhelyezkedni, az időm csak megy, és minél idősebb leszek, a gyerekvállalás is egyre kockázatosabb. Mire várjak?? Egyébként voltam jónéhány interjún, ahol rákérdeztek a gyerekvállalás témára. Mondtam, hogy az egyelőre nincs napirenden ez a kérdés, előbb szeretnénk egzisztenciálisan megalapozni a jövőt..Hitték, vagy nem hitték...nem tudom, de nem vettek fel.
2010. máj. 20. 14:01
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Megmondom őszintén, én már elég sok olyan szülőt láttam, akinek a "gyereke az élete értelme", és nem nevezném őket príma szülőknek.

A leendő gyereked is jobban járna, ha először találnál értelmet az életednek, utána vállalnál gyereket. Szoktam is mondani, hogy az én gyerekem nem az életem értelme, hanem az életem RÉSZE, mégpedig nélkülözhetetlen része, de számomra az élet értelme maga az élet.

2010. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem önzőség. Nem lennél te rosszabb anya attól, hogy nem nézegetsz egész nap babás képeket. Talán pont a baba hiányzik az életedből. Tényleg nincs mire várnod :) Legalább nem elviselhetetlen, egész nap a hasát nézegető, gügyögős kismama leszel, hanem normális :) Meglátod milyen szuper lesz, ha megszületik a babád :) Rá fogsz jönni, hogy mennyivel jobb minden :) Ha a babával sem érzed jól magad, akkor lesz értelme elköltözni :)
2010. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Érzel valami nagy hiányt az életedben? Mert ha igen, akkor van értelme gyereket vállalni. Mikor úgy érzed, üres a lakás, unalmas az élet. Ne a munkahely megléte vagy hiánya döntsön. Párod benne lenne a babázásban?
2010. máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, segítenek más nézőpont(ok)ból is látni a dolgokat!:-) Azt nagyon érzem, hogy valami hiányzik az életemből. Én eddig nagyon arra fókuszáltam, hogy a munkahely az a dolog, de lehet hogy mégsem...?

Párom szerintem benne lenne, bár az eredeti terv szerint jövő tavasszal építkezést tervez(t)ünk, neki most ez az elsődleges.

2010. máj. 20. 15:18
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Ne sértődj meg, de ilyen esetekben inkább egy kutyus vagy cica a "megoldás", nem egy gyerek.

Egyetértek az előttem szólókkal, először találd meg az életed értelmét, és utána vállaljatok gyereket!

2010. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem minden szülőnek a gyermeke élete értelme. Elfoglaltságnak viszont, ha nincs más motiváció, szerintem nem gyereket kéne vállanod - az más kérdés, hogy ha 10 éve vagytok együtt, hogy nem merült még fel a baba? Vagy lehet, hogy nem mernéd vmi miatt bevállalni és ez kapóra jött? Egyébként szerintem ha önzőség miatt is vállalod be, attól még nem leszel kevésbé jó anya, mint azok, akik konkrétan gyereket szeretnének. De szerintem te szeretnél, csak valahogy nem mered magadban tudatosítani.

Persze csak tippelgetek, remélem, nem bántottalak meg.

2010. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem bántottál meg.:-) Sőt, sok mindenben jól érzed a helyzetet. Igaz, hogy 10 éve együtt vagyunk, de ebből csak kb. 3 éve élünk együtt. Előtte én egy másik városban jártam suliba, majd évekig ott dolgoztam. A kapcsolatunk amúgy nagyon jó, szeretjük egymást. Én elsősorban a párom miatt költöztem haza, hogy sok év távkapcsolat után végre valóban együtt lehessünk. Ezzel nincs is baj, nem bántam meg a dolgot. Az egyedüli probléma az, hogy hazaköltözésem után csak egy rövid ideig volt munkám. Jött a válság, stb...Eddig görcsösen kerestem állást, hiába. Eszembe sem jutott, hogy gyereket szüljek, legalábbis még nem most. Az utóbbi pár hétben gondolkodom komolyan a gyerektémán. Jobb lett volna, ha két évvel ezelőtt jönnek ilyen gondolataim, akkor megspórolhattam volna egy csomó depressziót, és lehet hogy már boldog anyuka lehetnék. :-) Olyan eszembe sem jutott, hogy időtöltésnek kéne a gyerek, vagy csak azért, hogy gondoskodhassak valakiről. Az önzőséget inkább úgy értem, hogy először nem az anyaság iránti vágy született meg bennem, hanem úgy gondoltam rá, mint egy lehetséges "mentőövre". Talán emiatt van lelkiismeretfurdalásom...
2010. máj. 20. 21:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom önzőségnek és a helyedben ebben a helyzetben nem is húznám sokáig az időt. Igazad van, mire várj még éveket? Ha elkezdesz dolgozni 3-5 év mire bedolgozod magad és anyagilag is előbbre tudsz lépni. 35 körül leszel akkorra. Az egészségi kockázatok is nőnek, másrészt mire visszamennél dolgozni közelebb leszel a 40-hez mint a harminchoz, pláne rossz elhelyezkedési esélyekkel.

Szerintem az is közrejátszhat abban ahogy érzel, hogy harminc fölött elég hangosan kezd ketyegni a biológiai óra. Státusztól függetlenül egyre többet foglalkoztat a gyerekvállalás. Ráadásul stabil kapcsolatban éltek, megfelelő anyagiak megvannak és a korotok is indokolja a gyerekvállalást.

Van akinél vmilyen "kényszer" segít meghozni a végső döntést. Nekem 33 évesen ez volt a reális kiút hogy otthagyhassam végre a munkahelyemet. Szóval nem kizárólag a baba iránti vágy hajtott. Ettől függetlenül nagyon szeretem a kisfiamat és elég jó szülőnek tartom magam.

HR szakértőtől hallottam, hogy elhelyezkedés szempontjából az egyik legrosszabb helyzetben a kora-harmincas gyermektelen nők vannak, mert a munkaadók tudják, hogy néhány éven belül úgyis elmennek szülni. Legyünk őszinték, reálisan látják a helyzetet. Szóval egy gyerkőc akár javíthat is az elhelyezkedési esélyeiden.

2010. máj. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!