Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olcsón kihozható finom étel...

Olcsón kihozható finom étel ötletek? Kisgyermekeknek is adható legyen!

Figyelt kérdés

Olyan ebéd és végül is bármilyen étel érdekel, tehát vacsira való is, amivel spórolni lehetne.

Konkrétan 1-3-5 éves gyermekek vannak, tehát olyan ételek érdekelnének, amit ők is szívesen esznek. Eddig a főzelék a sláger. De más ötlet is jöhet.

Jó lenne, ha az olcsóságán az is javítana, hogy könnyen elkészíthető legyen, ne kelljen sok edényt bepiszkolni a főzéshez, hiszen a mosogatással, víz, mosószer, nem olcsóbb lesz hanem drágább az étel, és még sok időt el is vesz.

Van ilyen ötletetek? Szívesen veszek bármit!


2012. aug. 10. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:

rakott dolgok


bármi amit otthon van és össze illik beleteszed egy jénaiba tejföllel meglocsolod fűszerezed és irány a sütő

akár a nagyobb csemete segíthet is benne :-)

és elég egy jénai vagy kerámia tál hozzá


én ma rakott cukkinik készítek

3-4db nagyobb cukkini

kb 1 kg pari

0,5 kg darát husi

tejföl

esetleg sajt ha van otthon


jénai aljára felszeletelem a cukkinit kb 1-1,5cm vastag szeletekre rá a parit ugyan így elterítem rá a húsi felét fűszerezem bazsalikommal és sóval majd megint a cukkini pari a husi másik fele fűszerek és cukkini pari a végére

meglocsolom tejföllel (sajttal) kb 180fokon sütöm kb 30-40 percet

2012. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja a 1,5 évesem nagyon szereti :-)
2012. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Így nyáron ami olcsó, lecsó, de ha van benne valami már drágább, ha rizzsel tojással kolbásszal készül

Töltött paprika

Rakott burgonya

Tócsni burgonyából cukkiniből

Szilvásgbóc



Palacsinta

Lángos

Fánk

Tejfölös karfiol nokedlivel

Rakott karfiol

Rakott padlizsán


Igazából már Nincsennek olcsó ételek.

A bundáskenyér régen olcsó ételnek számított, ma már az is drága, a 40 Ft-os tojás mellett!

Rántott ételek is megdrágúltak a tojás által.

Pl. Olcsóbb a fasirt mint a rántott hús, mert azt nem kell panírozni!

De ha pl. venni kell a cukkinit vagy a tököt ha rántani szeretné az ember, lassan annyiba kerül mint a rántott hús!


De a Főzelékek sem olcsók, mert pl. Zöldbab főzelékhez 1 kg borsó 350 Ft, 1 nagy tejföl 280ft, 1 csomag virsli 300 Ft. Kis hagyma, liszt, olaj, 1000ft-ra jön ki.


De pl. 5 felső csirkecomb 550ft (tegnap vettem a tescoban) 1,5 kg burgonya 150 ft, 1 paprika 1 paradicsom 1 hagyma 50ft. 750 Ft.

A Tepsi aljára leszelem a burgonyát paprikát paradicsomot hagymát, őssze forgalom, ráteszem a combokat, alufóliával lefedem, megsütöm.


Ami tényleg olcsó, grízes, mákos, diós, lekváros tészta.

1 csomag tészta 200 Ft, +200 Ft kis darált mák dió cukor, pirított gríz, 1-1 kanál lekvár.


Spenót még egy olcsó étel, Lidl-ben 100ft a mirelit spenót, bár 5 főnek 2 kell, az 200 Ft, 2 dl tejszín 150 Ft szintén Lidl, 350 Ft-bár van a főzelék, és fejenként egy tükörtojás rá 5x40ft, 250, így 600 ft-ból kijön.

2012. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, na pont ezeken a számadatokon gondolkodtam én is. Pont ilyen változtatásokat szeretnék, mert valóban ma már semmilyen étel nem olcsó. Tehát ezek szerint főzeléket nem is éri meg főzni. Amit szoktam még, a palacsinta, és persze a gyerekek is imádják. De ennél egészségesebb jobb lenne.

Na ezek a tepsis dolgok jó ötletek, de tényleg és még imádjuk is a rakottakat.

2012. aug. 10. 09:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem akarok kötekedni, de szerintem a rakott dolgok pont nem jók ebben az esetben. Hiszen a húst előtte meg kell pirítani, a rizst megfőzni, ha olyan a zöldség, akkor előfőzni egy kicsit. Ez már ugye 2-3 edény és akkor még plusz a jénai, amit ált. ki kell kenni valamivel, a tetejére pedig rengeteg tejföl és sajt elmegy, na meg utána még fél óráig sütni, az esetleg előmelegített sütőben.

Én is imádom a rakott cuccokat, de pont a fentiek miatt csinálok csak ritkán (na meg mert van egy tejérzékeny a családban, akinek nehéz tejföl és sajt nélkül összehozni :))

Nálam nagy kedvenc a sütőzacskó. Beledobálom a befűszerezett húst, pakolok mellé zöldséget és zsupsz be a sütőbe. Mellé kifőzök egy zacskó barna rizst és kész. 1 db edényt igényel csak, hiszen a sütőzacsi nem koszol össze semmit, ezért is imádom! :)

Ja meg a rizses hús, rizottó féleségek is nagyon jók. Pörkölt alapot kell készíteni, rá a husi, majd pl. mexikói zöldségkeverék, majd rá a rizs, amivel picit át kell pirítani, majd vízzel apránként felönteni, amíg megpuhul. Ez is csak 1 edényes kaja :)

2012. aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit! :) A sütőzacsi jó ötlet! És az mennyibe kerül? Már elég rég vettem!
2012. aug. 10. 10:10
 7/8 anonim ***** válasza:

én nem szoktam semmit sem elő főzni sütni a rakottasokhoz

max a rakott krumplihoz és a rakott kelkáposztához


pl Rizzsel

apróra felvágom a csirkét

kimérem a rizst összekeverem a jénaiban a húsit a rizzsel és bele a fagyasztott zöldség só fűszerek

és felöntöm annyi vízzel h 1 ujjnyira ellepje ráteszem a fedőt és be a sütőbe elő sem szoktam melegíteni a sütőt 170-180fok


vagy nyers krumplival

karikára vágom leteszem az aljára bacon szalonna 1-2 szelet

krumpli megint, majd ráteszem a fűszerezett csirke combit rá megint karika krumpli majd 1-2 szelet bacon és a tetejére karika krumpli 1-2dl víz lefedem és irány a sütő 170-180fok


de csináltam már olyant is h a karajt befűszereztem és becsomiztam nyers káposzta levélbe (meg is közöztem h ott maradjon) köré tettem a kockára vágott krumplit és 2dl víz lefedtem és sütő kb 200fokon


de ált körbenézek mi van itthon és azt teszek bele ami van :-)


az előkészítés kb 10 perc ált 1db jénai max 1db kis tál kés+pucoló még -- ennyi amit használok

2012. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szuper ötlet! Köszönöm, és tényleg nem nagy meló! Ki is fogom próbálni ezeket!
2012. aug. 10. 12:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!