Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mitől érzitek egy ételről,...

Mitől érzitek egy ételről, hogy az finom, illetve jó?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy hogy hülye kérdés,de érdekel,hogy valaki mi alapján dönti el,hogy az az étel finom,és mitől tetszik egyáltalán épp az az ízkombináció?:)

#étel #finom #ízkombináció
2012. aug. 2. 19:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Én mondjuk kezdek rájönni,hogy nekem nem csak az íze számít egy ételnek,hanem a szerkezete,állaga,stb,de persze az ízek is számítanak,csak nem olyan mértékben,ahogy azt előtte hittem.
2012. aug. 2. 19:49
 2/9 anonim ***** válasza:
Az ízharmónia a finom étel alapja..
2012. aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

gondolom, hogy gyerekkorban tanuljuk az ízeket.


viszont a színek valószínűleg régebben vannak belénk kódolva.


Ha megnézitek a reklámújságokat, mindent zöld petrezyelyemmel/salátával és sárga citrommal tudnak eladni (pl. húsokat)

2012. aug. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igy van elöször szemmel "eszünk",ezért fontos,hogy az étel,hogy néz ki...
2012. aug. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy étel jósága attól függ, hogy milyen gondossággal, odafigyeléssel, törődéssel, jószándékkal van elkészítve. Amikor csak úgy kutyafuttában kotyvasztok valamit, hogy tegyek a család elé valamit, az olyan is. De ha az előbb felsorolt dolgok szerint készül, akkor a család úgy eszi meg, hogy meg sem szólal közben. A négy főíz mellett(édes, savanyú, sós, keserű)van egy ötödik is. A japánok úgy hívják: umami. Én úgy fordítanám: a szeretet íze.
2012. aug. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A 2" hozzászólóval nagyon egyet értek! A harmónia a fontos! És ez nagyos sok összetevőből áll!

Pl. én nagyon szeretem a kókusz ízét, illatát, viszont ettem valami borzalmas kókuszos fagyit, minap, és kókusz íze volt, azzal nem volt baj, de a fagylaltnak nem áll jól a kókusz!

Szeretem a zamatos, ízes borokat, de mint a lötty, olyan íze van, ha nem a megfelelő pohárban iszom, nem tudok jóízűen bort inni cicamintás műanyag pohárból.

Kirándulni megyünk, elérve a hegycsúcsot, akár aluminiumpalackból is meg tudom inni az italt, ami éppen ott, akkor adódik. És szenzációs érzés egy stampedlit nyelni abból a kisfémízű micsodából, s közbn kémlelni a távolt:)

2012. aug. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok,ez tök aranyos hozzászólás volt utolsó a harmóniákról,de én az ízharmóniát nem úgy értettem,hogy kellemes harmóniában élvezed a bor ízét pl.hanem hogy egy ételben a sok íz(fűszerek,zöldségek stb..) ízei harmóniában vannak egymással.De persze értettem,hogy mit akartál kifejteni,de nem ide passzolt,ettől függetlenül aranyos volt:)
2012. aug. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mitől érzitek egy ételről, hogy az finom, illetve jó?"

Hát a számba veszem, és kiderül. :D


Lényegtelen a színe, állaga, nem kell túldíszíteni sem. Csak az a lényeg, ha megkóstolom, tetszik, vagy sem. Ha nem, hamar kiderül, ha igen, eszem még, ami belém fér.

2012. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
íz, illat feleljen meg az ízlésemnek
2012. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!