Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék egy anyukát. Viccesn...

Szeretnék egy anyukát. Viccesnek tűnhet, de nekem még szükségem van az ilyen törődésre. Most mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
Az én családom katasztrófa anyám úgy viselkedik,mint egy kamasz. Nemrég ért haza a pasijától. Apám bulizik piál.Állandóan tőlem kérnek tanácsot. Anyáma múltkor kitalálta,hogy nem kellünk neki ( mármint a gyerekei) és megy a hapsijához. Apám erre válaszul azt mondta elmulatja a pénzét és megdöglik egy híd alatt. Ez megy már mióta. Régebben és rengeteget veszekedtek. Én meg itt maradtam egyedül semmilyen támaszom.Tele vagyok ilyen kicsi agybetegségekkel. Pl. kövér vagyok, és lelkiismertfurdalásom van egyszer azért,mert eszek utána meg azért,hogy kövér vagyok. Nem is érdekli őket a gyereknevelés. Közös evés? Főtt kaja? Vagy bármi? Anyám még egy szendvicset se cisnált soha a suliba. Megtudom én magamnak is,de értitek:( Nincs,akiben bízhatnék. Szemétségnek hangzik,de ilyne szülőkben nem tudok bízni.Mi legyen?
2012. aug. 6. 03:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Nagyszüleid vagy más felnőtt rokonaid vannak? Hozzájuk nem tudnál menni? Ha még kiskorú vagy és a nagyszülők, nagynénik vagy akárki a családból elvállalná, hogy befogad, akkor beszélj velük, a szüleidet a leírtak alapján úgysem fogja érdekelni, hogy ott vagy-e vagy sem.:(


Mondanám, hogy fordulj a gyámhivatalhoz, de úgy gondolom, hogy nem hiányzik neked az a herce-hurca, ami az elhelyezéssel jár, ráadásul, ha nincs a családban, aki befogad, akkor vagy intézetbe kerülsz vagy lakásotthonba, vagy legjobb esetben nevelőszülőkhöz, de mindegyik rosszabb még a mostani helyzetnél is.


Ha vannak barátaid, akkor próbálj velük olyan bizalmas kapcsolatot kiépíteni, hogy meg tudjátok beszélni a problémáitokat, adhatnátok tanácsokat egymásnak. Tudom, hogy ez nem olyan, mintha anyukád lenne, de jobb, mint a semmi. Testvéreid vannak? Velük milyen a kapcsolatod? Egyáltalán van olyan személy az életedben, akiben meg tudsz bízni feltétel nélkül?


Az iskoládban van pszichológus? Akár hozzá is fordulhatsz, segíthet feldolgozni a komplexusaidat és az evés problémádban is megoldást találhattok.

2012. aug. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnallak :(

Nem tudom milyen igy felnoni mert nekem vannak a legjobb szuleim a vilagon de tudom,hogy meg most is mikor mar felnott vagyok milyen jo amikor megbeszelhetem az Anyukammal a problemaimat pedig mar en magam is anyuka vagyok.

Viszont a ferjem,sajnos fel arva. 12 evesen veszitette el az anyukajat, az apukaja meg alkoholista igy sose volt igazan az apja a ferjemnek. Raadasul 3 huga is van a paromnak,latom rajtuk,hogy mennyire serultek lelkileg. A legfiatalabb meg csak 20 eves mult es O mindig mondja,hogy ugy hianyzik neki egy Anya. A ferjemnel is sokszor latom,hogy kulonleges banasmodot igenyel neha tolem,hogy anyaskodjak felette. En vagyok a felesege, a tarsa, a legfobb bizalmasa es egy kicsit az anyukaja is egyben. Neha nagyon nehez ez mert betolteni azt a helyet sose fogom tudni viszont annyira szeretem es sajnalom Ot,hogy szinte barmit kepes vagyok megtenni,hogy O megboldogabb legyen es a fajdalmas gyerekkoranak az emleke kicsit halvanyuljon.


Nagymamad el meg? Tartjatok a kapcsolatot? Joban vagytok? A nagyszulok is nagyon tudnak szeretni majdnem mint egy szulo. Irtad,hogy tobben vagytok testverek? Esetleg nem tudnatok tobb idot egyutt tolteni? Idosebb testvereddel,(novereddel) is lehetne bensoseges kapcsolatot kialakitani. Barataid vannak? Esetleg egy jo baratnod anyukajaval aki szivesen meeghallgatna es tanacsokat adna? Vagy egy tanar akit kedvelsz es ugy erzed megtudnal bizni benne?

A kovetezo otlet amit irni fogok nem biztos,hogy szimpatikus lesz de hatha. En kereszteny vagyok, baptista vallasu. Ez a vallas a reformatushoz hasonlit (ne ijedj meg nem egy szekta). Ha van a varosotokba baptista gyulekezet keresd fel es nyugodtan beszelj a lelkipasztorral vagy megjobb ha a felesegevel. Hidd el ,nem fognak elkuldeni teged. De ha gyakorolsz egy masik vallast(katolikus,reformatus) akkor oda is elmehetsz. A legtobbnek van ifjusaga es fiatalok alkalma ahol normalis baratokat talalhatsz.

Vegul pedig nem tudom,nem irtad hany eves vagy de ha meg fiatal vagy kiskoru es tenyleg addig fajulna a dolog,hogy kitennenek otthonrol akkor keresd meg Budapesten a Menedek Alapitvany irodajat. Hidd el, segiteni fognak.nem fognak elkukdeni.

www.menedekalapitvany.hu/

Baloldalt a szolgalati teruletek resz alatt van,hogy Budapesti kozponti iroda. Ha rakattintasz akkor ott van a cim, telefonszam ,elerhetoseg.


A koverseg szerintem megint a lelki problemaid miatt van.

Gondolom a szomorusagodat, az egyedulletet az evesben vezeted le.De te is tudod,hogy ez nem jo hiszen irtad.

Szerintem tuzz ki egy celt magad ele,meg pedig nem azt,hogy lefogysz hanem,hogy eletmodot valtasz.

Kezdj el sportolni valamit. Biztos talalsz olyat amit szeretsz: uszas,tanc,futas,tenisz.

Ez nagyon sok energiat elvesz,nem lesz idod szomorkodni es enni:) Raadasul sokkal egezsegesebben,jobban fogod erezni magad.

Az evesbe problalj meg mertekletesebb lenni.

Szerintem megtudod csinalni ha akarod es te is jobban fogod erezni magad a borodbe ha nem kuzdesz a tul sulyal.

Szoval kitartast kivanok neked!

Eseyleg irhatsz nekem is ha akarsz,szivesen meghallgatlak.

Minden jot!:)

2012. aug. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!