Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ez az érzés...

Mit tegyek, hogy ez az érzés egy kicsit alább hagyjon? Csökkenjen?

Figyelt kérdés
Konkrétan az anyai ösztönről van szó. Párommal szeretnénk családot alapítani, viszont még annyi minden van, amit úgy gondolunk, hogy "meg kell alapozni". Párom jelenleg tanfolyamot csinál (6 hónapos képzés), amellett alkalmi munkái vannak. Én is dolgozom, nem valami nagy összegért, de a semminél több. December végén lejár a határozott idejű szerződésem és véglegesíthetnek is (persze benne van a pakliban, hogy nem). Párommal együtt élünk, nagyszülővel (másképpen sajnos nem tudtuk megoldani az összeköltözést, a nagyszülőnek is jól jött a segítség a kertben és a ház körüli teendőkben stb.). Természetesen azon vagyunk, hogy ha lesz rá módunk, akkor külön költözzünk. Ide pedig semmi esetben sem szeretnék gyermeket szülni. Ezekkel nincs is gond szerintem, viszont ez az anyai ösztön nem akar elmúlni, csillapodni. Nagyon szeretnénk a párommal családot, de ugyanakkor hiába a vágyakozás, egyenlőre ez nem valósítható meg a fentebb említett okok miatt. Ilyenkor mit lehet tenni? Csak normális válaszokat szeretnék! Köszönöm!

2012. aug. 4. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

ti még jó helyzetben vagytok

én albérletbe szültem a 3.-at

simán meg lehet oldani


és ha azt várod h minden meglegyen akkor kicsúszol belőle


az első kettő apjával pont ez volt a gond

jajaj várjunk még nincs meg minden a babának

közben meg nem mozdult semerre sem

5év után beuntam és terhes lettem érdekes módon lett kocsi lett ház lett minden 28 évesen szültem az elsőt rá 3 évre a másodikat


majd elváltam albérletbe mentem az új párommal és itt a 3ik gyerkőc a közös


de te döntesz

én 5 évig vártam h minden meglegyen

utólag?

nem kellet volna ennyit várnom vagy ott kellet volna hagynom vagy akkor szülni

2012. aug. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ne várjatok.Az ország csak lejjebb csúszik,ennél jobb nem lesz,nem érdemes várni.Amugy sem biztos hogy hamar összejön.Mi 3 évet vártunk rá.

Jövőre nézd meg mi lesz a munkával stb,és majd meglátjátok.De nem érdemes jobb helyzetre várni.menjetek majd jövőre albiba és jöhet a picurka.

2012. aug. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, hogy pont egyszerre emeltük ki a kérdésünket, mivel nekem is hasonló volt a kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Én is szeretném elnyomni ezt az érzést, de nem sikerül.:S Szerintem ez most már addig lesz bennünk, amíg meg nem születik a várva várt babánk.:( Mi ha most kimegyünk svédbe, lehet meg sem várom az egy évet, mert ha mindkettőnknek lesz munkája, akkor már "biztonságban" leszünk, én meg nagyon félek, hogy nehezen fog összejönni.:S Kíváncsi vagyok, hogy a ti életetek hogy fog alakulni!:) Te mennyi idős vagy?


Brigi

2012. aug. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok, párom szintén. Már együtt élünk.

Egyébként tényleg furcsa, elolvastam a kérdésedet illetve a kommentjeidet is Brigi, és csak ámulok-bámulok. Nekünk is a B tervünk külföld, hogyha nem véglegesítenek, akkor mindenképpen ott próbálunk szerencsét. Viszont ezzel az érzéssel nem tudom mit lehet kezdeni.. :(

2012. aug. 8. 19:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Engedj az ösztönötöknek, az csak még jobban sarkall majd a változtatásra...én 15 évig vártam, és semmi értelme nem volt...:-(

Most itt vagyunk 39évesen a világ csodájával, aki már 2 éves, és kislány, vállalnék még egyet(2,3,4-et:-))), de már késő...:-(

ne várj, ezzel semmi nem ér fel, és hidd el, ha ott van a baba, már mindent meg fogtok tenni, hogy megoldjátok a dolgokat...

2012. aug. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, és jó érzéssel tölt el, hogy mi még javában a 20-as éveink elején vagyunk, és nem azt kapjuk, hogy: "jajj, még várjatok vele, éljétek ki magatokat...stb" Szóval, tudom, hogy fiatal vagyok (20 éves), tudom, hogy felelősség, anyagi helyzet, blabla, de úgy gondolom, mindenkinek van egy saját ritmusa. Csak hát mindenhez két ember kell, nálam a párom pl még várna, de én úgy vagyok vele,hogy nem akarok "öregen" szülni. a párom 25 évesen azt mondja, nem érzi azt, hogy kiélte volna magát. hmm:D sosem volt az a bulizós, inkább otthon ülős tipus, szóval ezt furcsának tartottam, de ha becsúszna, örülne neki.
2012. aug. 31. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!