Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 vagy több gyermekes anyukák!...

3 vagy több gyermekes anyukák! Titeket nem idegesít?

Figyelt kérdés

Most várom a harmadik babámat. A nagy 5 éves, a második 3. Mellettük dolgozom. A férjem is dolgozik. Szerintem átlagos jövedelemmel rendelkezünk.

Lassan már sírógörcsöm van a környezetem beszólásaitól:

-Nagyon bátrak vagytok!

-Először az első kettőt kellett volna felnevelni!

-Mi lesz, ha nem lesz munkátok? Miből fogjátok felnevelni? (miért, az első kettővel is munkanélküli lehetek, nem?, ilyen alapon egyet sem szülök :-D)

-Háromnak már sokkal kevesebb jut, mint kettőnek! (miért?)


Mondtam a férjemnek, lehet, hogy bennem dúlnak nagyon a hormonok így terhesen, de legszívesebben képen törölném őket! És az a baj, hogy ültetik a bogarat a fülembe, és éjszaka így sem tudok aludni, de így pláne nem. Néha olyan szar anyának érzem magam, aki az első kettő boldogságát teszi tönkre :-(



2012. aug. 3. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Figyelj, ha vállaltátok, ne legyenek kétségeid...két gyerek után pontosan tudod mire számíthattok. Én nem vagyok ilyen bátor. Szívem szerint már holnap teherebeesnék a 3-al, de az eszem azt mondja, h nem bírnánk.

2012. aug. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt nálunk is, csak nekem még kisebbek. Tehát nekem most van egy 5,3 és 1 évesem.

Mi is ezt kaptuk mindenhonnan. itt is több kérdésre válaszoltam már ami ezzel kapcsolatos.

Itt is volt aki a szaporodunk mint a nyulak kifejezést használta.

Illetve mások akik nem mernek/tudnak/ akarnak 3 gyereket vállalni azok is meg voltak győződve hogy csak úgy lehet jó ahogy ők csinálják.

Ez van, az emberek rosszindulatúak (tisztelet a kivételnek) és szeretnek gonoszkodni sokszor meg a más dolgával foglalkozni, mert addig se kell a magukéval törődni...

2012. aug. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szerintem hormonjaim miatt nem megy ez most nekem. Sokkal érzékenyebben reagálok, mint kéne :-(. Olyan, mintha önző, szaporodó nyulaknak néznének minket.


Csak tényleg a csapból is az folyik, hogy csak a kisebbség szaporodik, megélhetési szülő stb......


Nem tudom, az első kettővel nem volt ilyen bajom, most 20 hetes terhes vagyok, éjszakánként csak forgolódok (kb. 2 hete, amióta újból intenzív játszótéri anyuka lettem :-( ), hogy hogy szúrhatok ki a lányaimmal stb.


Nagyon várom a harmadikat, csak sajna, az összes nagycsaládos barátnőm messze él tőlem :-(. Néha olyan jó velük feltöltődnöm, de most nincs rá esélyem :-(.


Sajna, legközelebb karácsonykor jönnek hozzánk, én meg dec. 22-re vagyok kiírva :-( .......

2012. aug. 3. 10:14
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem biztos, hogy rossz indulatból jön. Puszta irigység is lehet. Igen! Ki tudnám én is azt mondani, hogy "Bátrak vagytok". Egy egyszerű mondat ez,amit nem rosszindulatból mondanék, hanem irigységből. Irigyellek, amiért meg mered tenni, hogy bevállalod. Irigyellek, mert tudsz a pozitív részére összpontosítani a dolognak. Én félek a fent leírtaktól. Tőlem elismerés lenne. Megtudnám én is kérdezni, hogy "Mi lesz ha nem lesz munkátok?" nem azért, hogy az ördögöt a falra fessem, nem rossz indulatból, hanem pusztán azért, hogy hátha adsz valami olyan választ, amiből én is tudnék erőt meríteni. Hátha van valami jó ötleted erre az időszakra.
2012. aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit off, de épp tegnap néztem el a játszin h a kisebbségeknek miért olyan könnyű 4-5 gyerekkel is ? Mert ők még mindig ebben a a"nagycsaládos, többgenerációs modellben" élnek, és ha kint vannak ott az egész család szinte: apa,anya, nagymama, nagypapa, sógor, sógornő, vej, meny, minden...:)
2012. aug. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 gyerekem van, másfél évesek. Én az elmúlt hónapokban pont azt tapasztalom, számomra is meglepő módon, hogy egyre kevesebb a fanyalgó, persze mindig marad néhány, viszont egyre több a pozitív megjegyzés, sőt a környezetünkben is egyre több a 3 gyerekes. Az egyik barátnőmnek pl. pont ma reggel született meg a 3. baba, pedig a legnagyobb még nincs 4 éves.

A munkahelyemen is egyre több 3 gyerekes van, pl. a főnököm és az ex-főnököm is 3 kisgyerekes apuka. Mi is dolgozunk, Budapesten élünk.


Mindig lesz olyan, aki beszól valamiért, de nem szabad velük foglalkozni. Ne hagyd, hogy elrontsák a boldogságotokat.

2012. aug. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

hát persze, 5-ös. Mert nem dolgoznak, hanem ráérnek játszózni.


Szerintem nagy bunkóság beleszólni más magánéletébe, hogy mennyi gyereket vállal, engem is idegesít minden intim szférába belemászó kérdés.

Válaszold csak, hogy semmi köze hozzá, talán nem tart felnőtt embernek, hogy felelősségteljes döntést tudjál hozni??

2012. aug. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én egyedül járok a játszóra esténként munka után. Este főzök másnapra, mikor már a lányok alszanak.

A férjem általában 12 órázik, tehát a játszó az én reszortom :-)


Néha hülyének néznek, mert attól függetlenül, hogy terhes vagyok, szerintem én játszom e legtöbbet a gyerekekkel :-D


De mondtam a férjemnek, jövőre kérek, az udvarra hintát és mászókát, és ha összejön, csúszdát is, mert nem nagyon bírom, a sznob egygyermekes anyukákat :-(, a másik véglet meg tényleg a kisebbségi 8 gyerekkel bagózik a padon.

2012. aug. 3. 11:26
 9/11 anonim ***** válasza:
abszolút ne idegesítsd ezen magad! Egyet a mamának, egyet a papának, egyet a hazának! a mondás is így szól. épp az olyan tapló egygyermekesektől elöregedő a társadalmunk, mint akikről írtál, mert még csak saját magukat sem pótolják a világ számára, de nem baj, mert pótolja őket helyettük a padon 8 gyerekkel bagózó "anyuka"... remélem 7 hónap múlva én is anyuka leszek és azt is remélem, hogy ezt még minimum 2x elmondhatom majd! és igenis, légy büszke rá, hogy ebben a car világban, ezek között a car anyagi körülmények között te mersz 3 gyermeket vállalni és tisztességben felnevelni. ők a gyávák!
2012. aug. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

Én már a 3. gyerkőcöt is segélyre szültem- egyesek szerint.

Mások szerint kész gyerek-gyár vagyunk,szaporodunk,mint a nyulak. (és akkor még most nem is tudják hogy megint tesó lesz! :-))

Kár,hogy ezek az emberek nem ismernek igazán!


Az emberek fene mód okosak tudnak lenni,ha más dolgáról van szó,de a saját gyíkjukat nem tudják megoldani!


Van két egészséges gyerkőcöd,hamarosan lesz 3! Örülj,hogy egészségesek,örülj,hogy a Pároddal boldogok vagyok,hogy a gyerekek is boldogok!!!


Ami az utolsó mondatod illeti- a harmadik valóban kissé kívül állónak fog tűnni az első időkben,de ezért nem búsulj,a két nagy már össze szokott. Majd ahogy nő a legkisebb is,úgy veszik majd be a csapatba- legalább is nálunk így van.


Azoknak a fene okos embereknek nyugodtan szólj vissza!

Bár a "Nagyon bátrak vagytok!" nem biztos,hogy bántás lenne,bár a hangsúlyból Te hallod!

"Először is kettőt kellett volna felnevelni!" - mért legyen 20-on év a gyerekeink közt? vagy kitalálhatsz valami frappánsat! Vissza kérdezhetsz,hogy :Miért,a te gyerekeid közt 40 év van?

"Mi lesz,ha nem lesz munkátok? Miből fogjátok felnevelni?" Miért,1-2 gyermeket miből lehet felnevelni? Majd Te segítesz,ugye??

"Háromnak már sokkal kevesebb jut,mint kettőnek!" A miért kérdést nyugodtan felteheted,kíváncsi lennék,képes e kifejteni,vagy csak az irigység beszél belőle? Aztán egy szép válasz erre: miért,mindnek ugyan annyi anya,apja és testvére lesz :-)



Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,13hkm

2012. aug. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!