Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek abban a...

Ti mit tennétek abban a helyzetben, ha ételallergiás gyermeketek után járó kedvezményekhez az igazolást az orvos nem hajlandó kiállítani? 9 hónapja küzdünk, az legalább 400 E Ft-ot jelent.

Figyelt kérdés

2012. aug. 2. 15:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! este leírom a sztorit, előre köszi a segítséget!
2012. aug. 2. 16:19
 12/16 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekel, akkor röviden megpróbálom leírni: Allergológus által karcolással és vérvizsgálattal igazolt ételallergia miatt mentünk magán gasztroenterológushoz tavaly november elején. Mindkét vizsgálatot megismételte, a karcolásos akkor nem mutatta ki. Ekkor adtam a gyermeknek tejet, amitől elég csúnya tünetei jöttek elő. A véreredmény kimutatta, h mégis allergiás, meg a rossz tapasztalat miatt nem is adtam neki semmi allergént (tojás, szója is ki lett mutatva).

Az orvos kiadta az eredményeket, kivéve a vérből készült allergiavizsgálatét, és a hidegre való tekintettel februárban egy tavaszi időpontot javasolt a terhelésre. (Már itt fel kellett volna, h tűnjön, miért nem adta ki az eredményeket)Közben hívott párszor kontrollra: a gyerkőc nem volt beteg, hízott, nagyon jól volt (mivel tartottuk a diétát. Előtte folyton folyt az orra és felső légúti betegsége és kezdődő ekcémája volt). Nem csinálta meg a terhelést, hiába kértük. Ez addig húzódott, míg végül szeptemberre akart időpontot adni kórházba (mégis inkább ott csináltassuk, ne a magánrendelésen). Mi meg mondtuk, h nem tudunk állandóan

szabadságot kivenni, mikor ő berendel minket, nyáron szeretnénk letudni végre a dolgot. Akkor "véletlenül" mégis lett nyári időpont a kórházba. Vissza nem megyünk hozzá az eredménnyel, a háziorvos kiállítja majd az igazolást.

2012. aug. 2. 20:31
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálatok még a jobbik eset áll fent, tudsz orvost váltani. Tedd meg, minél előbb!!!

Nálunk hasonló szitu, és nem tudom a lányomat másik orvoshoz vinni, mert csak egy van a városban, és neki sincs magánrendelése. Nagyon meg vagyok vele elégedve, normálisan áll a dolgokhoz, de az emelt csp-hez a papírt nem állítja ki. Majd a következő kontrollon. Ez januárban lesz. Nem allergiás dologról van szó, de már nekünk is rengeteg pénzt elvitt a kicsi betegsége.

2012. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod! sajnálom, h más is ilyen helyzetben van! másik városba nem tudod elvinni?
2012. aug. 3. 09:13
 15/16 anonim ***** válasza:
A jelek szerinte akkor mi csak le lettünk rázva azzal a dumával, hogy magánredelésről vitt igazolást nem fogad el a MÁK? mert a mi magándokink, aki sztk-ban nem rendel, azt mondta, hogy nem ad papírt, mert úgysem fogják elfogadni :-( nálunk ekcémáról van szó, a doki bőrgyógyász, de továbbmentünk gasztrora ételallergiaügyben
2012. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

13-as vagyok

Nem akarom elvinni, mert ott nem ismerek senkit, azt sem tudom, hová vihetném. Ez a doktornő nagyon aranyos, kedves és türelmes a lányommal. A gyógyszeréhez kaptunk szakorvosi igazolást, így csak 10%-ot kell utána fizetni. Egyenlőre annyiban hagytam a dolgot. Ha viszont újra kezdődne a befulladása, vissza kell vinnem idő előtt, és akkor tuti rákérdezek megint.

2012. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!