Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen támogatásra számíthatok...

Milyen támogatásra számíthatok, ha meglesz a baba?

Figyelt kérdés

Nincs még munkaviszonyom hivatalosan,mert családi vállalkozásban dolgozok.Sajnos még nem volt pénzünk bejelenteni.A TB-t fizetem!

Kell most az a féléves bejelentett munkaviszony,hogy kapjak valami pénzt vagy nem?


2008. máj. 6. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A baba születése előtt semmit nem kapsz.

Szülés után jár alanyi jogon a gyes, az biztos.

Hogy a tgyás, anyasági, és gyed jár-e, azt vállakozók esetén nem tudom, bár ha te nem vagy bejelentve, akkor szerintem csak gyes jár majd. És talán az egyszeri anyasági támogatás is alanyi jogon jár.

www.magyarorszag.hu

2008. máj. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
GYES, egyszeri anyasági támogatás, családi pótlék.
2008. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyi időd van még szülésig, de ha még az elején vagy, akkor gyorsan intézd el, hogy be legyél jelentve, akkor talán még összejön annyi nap, hogy kapj GYED-et is. Ja, és nagyon jól teszed, hogy fizeted a tébét, különben ki kéne fizetned a szülést, meg a kórházi ellátást, ami elég sokba kerülne.
2008. máj. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
www.csaladinet.hu oldalon tudsz ezeknek utánaolvasni, illetve www.oep.hu oldalon írd be a keresőbe, hogy gyed, vagy aminek utána akarsz nézni és kiadja. Szerintem egyébként a lényeg,hogy biztosított legyél, mindegy, hogy ki fizeti.(szülést megelőző két éven belül 180 napig) Illetve az egyszeri anyasági támogatást, családi pótlékot a Magyar Államkincstárnál kell igényelni.Sok sikert! www.allamkincstar.hu
2008. máj. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!