Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nálunk (Mo. -n)...

Szerintetek nálunk (Mo. -n) mennyire gyakori a gyermekek bántalmazása?

Figyelt kérdés
USA-ban szinte minden nap van olyan hír, hogy súlyosan megnyomorítottak, brutálisan megöltek babákat, kisgyerkeket :(. OKé, nagyobb ország, de akkor is sokkoló nekem, hogy mik történnek... kíváncsi volnék, idehaza mi a helyzet és mennyire kapnak nyilvánosságot az ilyen ügyek. Mit gondoltok ?
2012. júl. 20. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon gyakori, sokkal gyakoribb, mint azt ép ésszel fel lehet fogni, és a töredékük sem kerül napvilágra. Pszichológusként azonban minden nap belefut az ember.
2012. júl. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyógypedagógus-pszichopedagógus vagyok, naponta találkozom vele, de hála az égnek, kisebb dolgokkal. Azok nagyon gyakoriak. Itt egy lila volt, egy horzsolás, ott egy karmolás, monokli, megfélemlített gyermek szindróma (ha felé nyúlsz, összerezzen, mintha ütéstől félne), csikkek elnyomva a bőrén...ez is szörnyű, de amiről te írsz, nagyon sok marad a "családban", de én úgy látom, egyre többet derítenek fel, és kerül nyilvánosságra. De sajnos az agresszió átöröklődik...:(

Én hiszek a nyilvánosság elrettentő erejében, de számomra esek a kirívó esetek felfoghatatlanok.

2012. júl. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Babysitter vagyok 12 eves gyakorlattal. Csak gyerekekkel foglalkozom. Az egyik munkaadom meselte, hogy felvettek egy magyar lanyt aki 2 het eltelte utan megkerdezte, megutheti-e a gyereket merthogy mi Magyarorszagon utjuk a gyermekeinket...azonnal kirugtak!

Sajnos kreten agressziv barom mindig van. De biztat a tudat, hogy normalis ember megtobb!

Nekem is van egy kisfiam, SOHA nem bocsatanam meg senkinek ha bantalmazna! MIndegyik kisembert aki velem toltott par evet arra neveltem, hogy barki meguti, barki a privat testreszehez nyul mondja el! Igy tudtuk meg, hogy a fent emlitett csalad kisfiat megutotte egy babysitter....

2012. júl. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos gyakori. Sok szülő nem tudja kordában tartani saját magát,és sajnos hamar eljár a kezük! Tesóm is ebbe a hibába esett,nekem gyereknek is szörnyű volt látni,hogy megüti az akkor 3 év körüli fiát...majd egyre tovább ment,mert a gyerek rosszat csinált. Majd előkerült a szíj,a fakanál... Ahelyett,hogy valóban nevelni próbálnák a szülők... Számukra talán ez a könnyebb út,nem tudom.


Nem tagadom,magam is a fejére szoktam "ütni" a nagyobbaknak,de nem szó szerint ütök,inkább meglököm egy kicsit a fejüket,ez senkinek nem fáj,de pont elég ahhoz,hogy ha sokadjára szólok,észre vegyék magukat! Nincs is velük baj!


Sajnos sokan természetesnek veszik az ilyen fajta "nevelési" módszert! Volt egy anyuka,aki egy időben ide járt,egyszer vigyáztam a fiára. Mikor érte jött,megkérdeztem,hogy mit csinált,hogy a gyereke ilyen jó gyerek?? A válasz: ha rosszat csinál,csitt-csatt! Szívből sajnáltam a gyereket!

Csak annak van visszhangja,ami nagyon elfajult!


Üdv: Nagycsaládos

2012. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!