Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökre elrontottam kis zabagép...

Örökre elrontottam kis zabagépet neveltem a kislányomból? Én szúrtam el?

Figyelt kérdés

Leírnám a dolgot röviden. Van 2 gyerekem, a nagyobb egy iszonyú rossz evő vékony fiúcsak (5 éves). Anyatejes volt aztán alig akart elkezdeni enni (8 hónaposan kezdett mást is elfogadni) utána is rossz evő volt, nem rágott sokáig étkezése mindig egyoldalú szerencsére mióta oviba jár ez rengeteget változott mostmár sokféle ételt megeszik, de még mindig vannak napjai hetei amikor szinte 2-3 dl tejen, meg egy joghurton van egész nap el. Vékony is. Állandóan azt kaptam míg kicsi volt hogy én rontok el valamit miért nem etetem mit szúrtam el hogy nem eszik nem rág, válogat. Tiszta ideges voltam (persze azért is mert első gyerek).

Na megszületett a kislányom igazi kis vasgyúrónak 4 kiló feletti volt. Imádott cicizni de 5 hónaposan már kinézte a falatot a szánkból (felnőtt ételt persze nem adtam neki de neki való dolgokkal elkezdtük a hozzátápit),amit nagy örömmel fogadott, evett hihetetlen adagokat, mellette szopizott még 14 hónapos koráig.

Olyan 15-16 hónapos korától egyedül eszik ha akartam se tudtam volna kanalazni neki az ételt mert ő egyedül csinálja, és MINDENT megeszik-megevett. Olyan büszke voltam mert lám csak őt is én neveltem mégis milyen jó evő. Örültem hogy végre eszik egy gyerekem, és mások is mindig ebben támogattak meg hogy egyen csak meg jaj de ügyes milyen szépen megeszik mindent, meg anyósomék is állandóan tömték amikor csak mentünk vagy jöttek finomabbnál finomabb dolgokat főztek sütöttek neki amiről tudták hogy szereti.

Így megy ez a mai napig. De úgy érzem átestünk a ló túlsó oldalára, mert míg egy kisebb babát kicsi gyereket még jól lefoglal az evés addig én úgy vettem észre meg más anyukák is mesélték hogy 2-3 éves kor körül elromlik az evőkéje a gyerekeknek mert ninsc idejük enni annyi minden érdekli őket, illetve válogatósabbak is lesznek (hogy ezzel is kinyilvánítsák akaratukat).

Na nálunk ez nem történt meg, a lányom 3 éves lesz szept. és még mindig imád enni.

98 cm és 15.5 kiló. A fiam ennyi idősen jó ha 12-13 kiló volt. Ránézésre is kis tömzsi. Nem hájas, hanem tömbös.

Ha megvonom az ételt tőle, sír. Ilyenkor persze rossz anyának érzem magam hiszen nekem kéne táplálni őt erre meg nem adok neki.

Én is hízásra hajlamos típus vagyok, levegőt veszek az is hízlal, évek óta diétázom gyakorlatilag meg egész életemben hogy normál súlyú legyen (és még így se az a vékony alkat) és tudom milyen borzasztó túlsúlyosként élni, nem akarom ezt neki!! Örökre elszúrtam? Én rontottam el a dolgot? Vagy csak ilyen alkat?



2012. júl. 11. 13:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hát igen, nehéz dió meggyőzni a nagyszülőket, hogy ez nem az én heppem, hanem a gyerek érdeke. Én pl simán megcsináltam, hogy amit hoztak nem adtam oda a gyereknek. Legközelebb olyant hoztak amit mondtam. :)

Képzeld el a mai ebédünket: zöldségleves, krumplis tészta, savanyú uborka. Fiam: kevés leves zöldség nélkül, csak a lé és a tészta, a másodikból meg alig evett valamit, csak megturkálta. Lányom: 1 tányér leves + a nagy leveséből kiszedett zöldség, 1 tányér tészta 2 közepes uborkával. Uborkát a fiam soha az életben nem kóstolta meg, egyszerűen kijelentette hogy Ő azt nem szereti.

2012. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

lányom is jő evő,szintén 3 éves

110cm és 19,5kg:o)

2012. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Na de 110 cm!! (azta de magas lányka:)) az más mert úgy eloszlik jobban.

A fiam 115 cm és 18 kiló és irtózatos vékony, kiállnak a bordái, csontjai.

2012. júl. 11. 15:24
 14/17 anonim ***** válasza:

jaaaj nálunk is ez a napi téma...

nálunk az egész család húsos,de hogy mindenki ezzel van elfoglalva h., milyen husi a lányom..hát ő is imád enni...

lehet kinevettek de én már a kalóriatáblázatot is nézegettem,nem akarom h., emiatt csúfolják az oviba...

2012. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ez az :( Úgy unom már akárhova megyük a súlya a téma. Pedig tényleg így háj nem látszik rajta csak olyan kis egybeszabott. Köszi a válaszokat, mindenkinek!
2012. júl. 12. 08:05
 16/17 anonim ***** válasza:
akkor sorstársak vagyunk,azért megnyugtató hogy ezt olvasom..körülöttünk csak vékonyka gyerekek vannak...ezért is néha már kellemetlen nekem..
2012. júl. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

hat akkor asszem mi is ebbe a taborba tartozunk. a lanyom 19 honapos, 14 kg, 88 cm, es a kaja hallatan mar vonyitva fut az etetoszekhez, es azt lesi mikor hozom mar a kajat. gyakorlatilag mindent megeszik, tipikusan a szajbol kinezos kisgyerek, nem lehet mellette ugy leulni enni, hogy o ne kapjon, fuggetlenul attol, hogy epp 5 perce evett. szerencsere a zoldseg es gyumolcs egyarant csuszik, meg persze a nasi is, de mi mondjuk direktbe ritkan veszunk itthonra, inkabb csak kapni szoktuk nagyszuloktol, meg dediktol. ami meglepett, hogy a kovaszos uborkat (anyam csinalta es kuldott nekunk egy hatalmas vodorrel) ugy ette hogy az arca nem rezdult bele, pedig iden kapott eloszor. ha kivettem a hutobol a vodrot, mar maszott a konyhapultra, es kovetelte a magaet, nem gyoztem olyan gyorsan darabolni, ahogy ette. nyilvan a leve is lecsuzott :)

en ugy gondolom, hogy a gyerek tudja mi a jo neki, es biztos vagyok benne hogy eljon majd az az ido, amikor rajon a valogatos idoszak, akkor pedig nem fog artani az az egy ket plusz kilo, amit addig magara szed. ja azt meg nem is mondtam, hogy az enyem is orokmozgo, le se lehet loni, sose farad el, szoval meg is ertem, kell az energia, de egyebkent o is kis husis, de olyan kis izomhusi, nem haj, vagy ahogy felenk mondjak, olyan kis kottás. mondjuk sajnos mi az apjaval sem vagyunk valami cingar testalkatuak, szoval felek, hogy a genjeiben van a hizekonysag, de emiatt majd raerek jo nehany ev mulva aggodni.

2012. júl. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!