Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon elrontottam, van még...

Nagyon elrontottam, van még esély, hogy JÓ legyen?

Figyelt kérdés

Első és második gyermekem között 11 hónap van.

Amikor a 2. született depresszióba estem (mint utólag kiderült) Azóta kezeltek sikeresen.


Nehezen vettem az akadályokat, sokszor voltam türelmetlen a 2. babával

Persze az alapvető dolgokat elvégeztem, de nem babusgattam.

Voltak jobb napok akkor volt összebújás-játék, de többségében tőlem nem kapta meg ezt a fajta törődést :(

Nem azért, mert nem szerettem!


Most 3,5 éves, késik a beszédfejlődés, agresszív, nem tarja sokszor a szemkontaktust, rosszul alszik, nagy mozgásigényű :(

Háziorvos szerint ezek a "tünetek" figyelemzavarra jellemzőek, kivizsgálást javasol


Tudom, hogy az elmúlt LEGFONTOSABB éveket már nem pótolhatom, de akkor önhibámon kívül tettem ami (nem) tettem :(


Félek, hogy kisgyermekem viselkedése ez miatt ilyen és nem a háziorvosnak van igaza :(


Hogyan "pótolhatnám" az elmúlt időt, mit tegyek, hogy ne maradjon fájó seb az életében?

Vagy már elkéstem?


2012. máj. 12. 03:32
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Hallgass a háziorvosra! A beszédfejlődé és figyelemzavar oka NEM a babusgatás hiánya miatt van! Anyáink,nagyanyáink sem babusgatták a gyerekeiket,mert nem is értek rá erre. A korosztályunk többségét már 5-6 hónaposan vitték a bölcsibe.

Csak ma hitetik el az anyukákkal hogy egy picit állandóan babusgatni kell. Nem marad "fájó" seb az életében emiatt.

Sőt,lehet,hogy azért agresszív,mert beakarod pótolni azt,amit szerinted elmulasztottál,és nem fegyelmezed eléggé.

2012. máj. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Szintén 11 hó a különbség van a gyermekeim között,nálunk a kicsi juniusban lesz 3 éves.

Tudom min mentél át az első évben, mindig arra gondoltam,h akinek ikrei vannak mennyivel könnyebb neki. Kislányom 3 óránként evett,fiam fogzott,volt h éjszaka aludni max ha 1-2 órát tudtam. Séta megoldása két emberes volt,sokszor a barátnőm,szomszédasszny,anyukám segitett. Apuka akkoriban rengetegett dolgozott,volt h napokig nem is láttuk.

Nálunk a nagyobbiknak (4 éves lesz juliusban) fejlódik lassabban a beszéde.pedig babusgattam őket az első egy évben és azóta is sokszor van összebujás,puszilkodás,szeretgetés(naponta sokszor). Minden teljesitményük, probálkuzásukra pozitiv visszajelzést adok és a család is.Most már könnyebb velük,nagyon szépen eljátszanak együtt,de ezt elmondhatom a kicsi 1 éves korától. Kicsi 14 hós volt mikor bölcsibe kerültek,anyagi okok miatt legfőképpen.

Szóval megértem aproblémád,de a háziorvosnak van igaza,ne legyen lelkiismeretfurdalásod.

2012. máj. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért pontozták le az első válaszolót. Régen tényleg nem babusgatták a gyerekeket és az is igaz, hogy sokan nagyon korán bölcsibe kerültek.

Az már kérdés, hogy a te depressziód kijöhet némi viselkedészavarban a gyereknél de ha attól jön ki, az később el is múlik.


Javaslom, hogy ne azt próbáld pótolni amit nem lehet, hanem igyekezz a mostani időket széppé varázsolni. Mesélj neki, játssz vele, de ne erőltesd rá magad, hagy hogy ő vezessen. Menjetek el együtt "kalandozni", és addig vigyázzon apuka a másik csöppségre.


Fontos hogy a gyerek érezze hogy szereted és elfogadod, és nem sietteted a fejlődését. Ha azt érzi, hogy mindenképpen elfogadod akkor ő is nyugodtabb lesz. A nagy mozgásigényt pedig a játszótéren le kell vezetni.


És törődj magaddal. boldog anyuka = boldog baba.

2012. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
0.60 20 hát a korai bölcsőde sok kárt okozott, pl. GYES betegség,a babusgatás kell a picinek. De ezzel a kisfiúval nem ez a baj, lehet, hogy Asperger szindrómája van. Keressetek fel gyerekpszichológust ez ügyben.
2012. máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akár figyelemzavara van, esetleg más, ez nem attól van, hogy depis lettél, és elmaradt a babusgatás.

NEM A TE HIBÁD !


A mi kisfiunk figyelemzavaros, és volt babusgatás, nem volt depi. A kislányunk viszont tök rendben van, és bár depis nem voltam, de blue- volt, kevesebb babusgatás jutott neki.


Úgy tudod pótolni, hogy kideríted, utánajársz, hogy mi is a gondja, és azt elfogadod, és az szerint türelmesen, következetesen neveled tovább.

A magad okolásával nem segítessz rajta, sőt magadat stresszeled, amit ahogy nő egyre inkább tudatosan megérez, és azzal az ellenkezőjét teszed, mint amit akarsz.

Légy erős, ne sopánkodj, cselekedj !

2012. máj. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem intrauterin hatások miatt is lehet! (méhen belüli) Arról meg nem tehetsz.
2012. máj. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ami volt, elmúlt. Tényleg nem tesz jót a kisbabának az anya depressziója, de ez egy betegség, amiért senki sem jelentkezik, és senki sem tehet róla, ha megkapja. Remélhetőleg volt a baba mellett édesapa, nagymama, akik valamennyit pótoltak a hiányokból.

Tényleg ne halogassátok a kivizsgálást, legcélszerűbb volna a Tanulási Képességet Vizsgáló Országos Szakértői Bizottsághoz fordulni. Az ő diagnózisuk alapján fejlesztőpedagógiai terápiára is jogosulttá válhat a gyermek, illetve tovább küldhetik gyermek, gyermekpszichiátriai kivizsgálásra is, ha pl. autizmus gyanúja merülne fel.

De ennyi idős korban ezek a tünetek még nagyon sok irányba változhatnak, és a kiváltó októl függően Pl. ha nincs organikus probléma a háttérben, csak az anya-gyerek kapcsolat alakulása volt zavart teljesen rendbe is jöhetnek. Szóval ne rettegj, ne hibáztasd magad, hanem lépjél!

Sok sikert!

2012. máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon-nagyon köszönöm szépen a hozzászólásokat és azt, hogy ennyire aranyosak, és segítőkészek vagytok!

Azt hittem, hogy kapom majd a sok negatív beszólást :( de nagyon jól esett amit írtatok!


Nem tudom magamat nem hibáztatni :( ez m ár örökre a lelkemben marad :(


Nagyon féltem a kisfiamat és remélem, hogy nem lesz igaza az orvosnak!

2012. máj. 13. 22:31
 9/9 anonim ***** válasza:
A fenti tünetek NEM csak a figyelemzavarra jellemzők, hanem másra. Keress egy gyermekpszichiátert. Tudom, miről beszélek, hidd el!
2012. máj. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!