Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki nem...

Van köztetek olyan, aki nem tudott kitakarítani alaposan a baba megszületése előtt?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy feküdnie kellett, vagy bármi ok miatt. Mi volt az, amit mindenképpen megcsináltatok? Mennyire zavart, hogy a többi nincs kész?

2012. júl. 8. 17:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A kisfiam hét hónapra született, így effektíve semmire nem hagyott időt...
2012. júl. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szintén 7 hónapra született, de én isten igazántiból nem is terveztem hogy sterillé fertőtlenítek..
2012. júl. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem időre született, de mégsem csináltam nagytakarítást egyik előtt sem. Csak úgy takarítottam mint máskor, konkrét sterilizálás felesleges.
2012. júl. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Építkeztünk és csak a baba szobáját tudtam teljesen kitakarítani, mert sejtettem, hogy meg kell csinálni. Az elsőnél bent voltam a kórházban és a nagyszülők fejezték be, a másodiknál nem akartam, hogy így legyen. Szépen mindent elrendeztem, kitakarítottam. A lakás többi része viszont romokban, és egyik nagyszülőben sem volt annyi, hogy átjöjjön és megcsinálja. Mikor hazajöttem, még szappan se volt a kézmosóban, teljesen kiakadtam.:( Szóval 1 hetes hasi sebbel súroltam üres óráimban a házat (császároztak). Amit csak tudsz, végezz el!
2012. júl. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A szoba, ágy, ruhák, ilyesmik rendben voltak. Igyekeztem ezeket mielőbb megcsinálni.

A lakás többi része nálunk is romokban hevert. Vizsgálatra mentünk, gondoltam utána megcsinálom - de már nem engedtek haza. :)

10napot voltunk kórházban, mire hazajöttünk minden ragyogott. :) A párom kitett magáért. :)))

2012. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Sajnos az enyém meg reggeltől estig dolgozott, a maradék időben meg a naggyal volt, vagy jöttek a kórházba.
2012. júl. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nagy takarítást nem csináltam. A tisztaság nálunk úgy néz ki,hogy el van mosogatva,fel van porszívózva,a konyha feltörülve-persze az más kérdés,hogy már cserélni kellene a linóleumot és meg sem látszik rajta,ha feltörlöm-,valamit amire rá voltam kattanva,az az,hogy mostam az utcsó időkben ész nélkül,volt,hogy naponta kimostam (kézzel) a ruhákat,hogy mire bemegyek,ne legyen szennyes,hogy ne a gyerekekre vigyázó személynek kelljen kimosni a mi szennyesünket. Ezen felül a 36. hét után valamikor "átnyaltam" fertőtlenítős vízzel a kiságyat,át volt ekkor már mosva az összes babaruha is. Ennyi volt a takarítás. A port meg ott ette meg a fene! (nagyon ritka,ha neki esek-kb fél évente) A kádat én már amúgy sem tudtam kitakarítani pocakosan,a Párom meg nem csinálta meg,mert nem ért rá. Az én alaptisztaságom megvolt. Mindegy,hogy szülés előtt,után,vagy már 1 éves a kicsi,nálam mindig ugyan olyan tisztaság,és por van :-) Jó,mondjuk nekem egyéb (kertes ház,kacsák stb.) feladataim is vannak nap-mint nap,nem csak a benti munkák,szóval ezért sem szólt meg senki,és engem ezért sem zavart,hogy pl nincs a por letörölve,bár elég sok törölni való van...


Szerintem a terhesség vége nem arról kell hogy szóljon,hogy minden csillogjon villogjon,ha babalátogatóba mennek is,nem azt fogják nézni,hogy jaj,a baba lebukott ruháját valamiért a szobában felejtetted...

Én úgy vagyok ezzel,hogy akinek nem tetszik,csinálja meg maga! :-)


Boldog babavárást,könnyű szülést,egészséges kisbabát és jó babázást!! :-)


Üdv: 3 lányos,9hkm

2012. júl. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
5.vagyok. Nem azért írtam, hogy a párom kitett magáért, hogy ezzel mást bántsak!!!! Eszembe sem volt. Az Ő munkaideje (24/48) ezt lehetővé tette, én pedig hálás voltam mikor hazaértünk. Ennyi. De ha nem tette volna meg, sem lett volna tragédia. :)
2012. júl. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

mindkétszer úgy szültem császárral, hogy lakást takarítottam a hazajövetel után. Mindkétszer lakástújítottunk. Először falat törtünk, csempéztünk, ajtót cseréltünk, új kályhát rakattunk, mire hazajöttem (1 hét kórház+1 hét anyámnál), anyósom meg a párom kitakarított, de annyira felbolygatták a lakást, hogy még hetekkel később is szállt a por, szóval min. 1X mindent újra kellett takarítani. Másodjára átrendezték a szobát, bútorokat pakoltak ki, mögötte lesúrolták a falat, újrafalaztak pár helyen, újracsinálták a villanyvezetéket, ami szintén falbontással járt, ráadásul úgy jöttem haza, hogy amit kipakoltak a kihordott bútorokból, nem tudták, hova tegyék, ezért a lakás közepén állt egy nagy hegy a nem-tudom-hova-tenni lomokból.

Hogy mennyire zavart? Nagyon. De örültem, hogy csinálják. A férjem sajnos a sponteneitás embere, akkor csinál meg valamit, amikor már muszáj, mert ez amolyan huszadrendű dolog a saját vállalkozás mellett. Mit ne mondjak, a babaágyak árát még 55X átforgatta a cégben, mielőtt magát az ágyat megvette, pedig megvolt már hónapokkal hamarabb a pénz. De azt mondta, hogy az árából inkább még árút forgat, úgysem használom szülés előtt. Úgy képzeld el, hogy a 2. babánál hétfő délben engedtek minket haza, ő hétfő reggel vette meg az ágyat, amit már hónapokkal ezelőtt kinéztünk, és az alkalmazottai rakták össze, míg ő utánunk jött a kórházba. No comment. Ez is egy életvitel, amit baromi nehéz megszokjak, mert én amolyan tervezgetős vagyok, de ő hozza a sok pénzt, a döntés az ő kezében van, ezt kénytelen vagyok belátni.


Amit mindenképpen megcsináltam, az a ruhamosás-vasalás volt. Semmi más.

2012. júl. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
"Sajnos" én tisztaság mániás vagyok....mindkét fiam májusi,előtte ablakpucolás,függönymosás.Én hetente port törlök,naponta porszívózom az alsó szintet,és felmosok.A fenti részt hetente porszívózom,ott 2 hálószoba van(az egyik vendégszoba).A kádat wc-t naponta súrolom(tudom,tudom,hülye vagyok).A ház 120 nm-es,az alsó rész 80.Szeptemberre várom a 3. babát,a kisebbik 4 éves,egész nyáron nem viszem oviba,de mellette is megcsinálom a napi "hülyeségeimet".Szerencsére mire a baba érkezik már másik házba költözünk-most van az átépítés-így ott minden tiszta és új lesz,így a nagy suvickolás kimarad(a férjem azt mondta 2 napra hív egy csapatot,akik rendbe rakják).Nem tudom meg tudnám e csinálni,mivel az 160 nm lesz,és az ablakoktól kezdve a csempéken át mindent le kell mosni(mint általában a felújítások után).Engem baromira zavarna,ha nem lenne kész.Pont most vettem elő a nagy babakocsit és a hordozót,szedtem le a huzatokat,és mosom át(persze a vázat is).A ruhákat,kiságyat,baba játékokat, majd augusztus elején.
2012. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!