Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lenne már garancia a...

Miért lenne már garancia a nem tiltás az édességnemevésre?

Figyelt kérdés

Annyiszor olvastam, hogy "a tiltott gyümölcs"..., "így akkor máshol fogja teleenni magát". Ha ez törvényszerűen így lenne, akkor akiket otthon hagynak bármennyi édességet enni, nem is híznának el, hiszen a gyerek nem vinné túlzásba az édességet, sem otthon, sem máshol.


Pedig ez ritkán van így. Nem beszélve arról, hogy vannak gyerekek, akiknek két falat is elég a csokiből (bármiből), vannak, akiknek egy tábla (csomag, zacskó) sem.


Úgy vélem, nem egyenesen arányos a nem tiltás a nem evéssel, ahogy a tiltás sem az evéssel.


Persze, arany középút - de a kérdés most nem ez :)


2012. júl. 3. 15:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Hogy csinálod a fagyit otthon? Miből mennyi van benne? Mézzel édesíted,vagy a gyümölcs természetes íze van csak benne?


Most jutott eszembe,hogy azért édesség ide,édesség oda,magam is nagyon szeretem... egyebek közt a habcsókot is,de egyszer 1 dobozzal-elég sok volt benne- nem csak az akkor 3 évesemnek szánták,de az akkor 8 hónaposomnak is... Egyéb probléma is volt,tettem ki kérdést,egyből jöttek a leszúrások,hogy milyen hülye vagyok,hogy kiakadok azon,hogy a 8 hónapos gyerkőcömnek is habcsókot szántak...


Üdv:3 lányos,8hkm

2012. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekkoromban szinte minden nap kaptam édességet, persze nem sokat.barátnőmtől tiltották és zugevő lett 8-9 évesen, mikor már egyedül bement a boltba suli után. Akkor nem értettem miért kell titokban csokit, cukrot enni.volt hogy hazafelé úton befalt gyorsan egy egész tábla csokit. Aztán persze bűntudata volt.szerintem ez is közrejátszott a tinédzserkori bulémiájához. Nem azt mondom hogy mindenkivel ez történik aki tiltja a gyerekétől, de én is azt mondom egy kicsi nem árhat egészséges táplálkozás mellett.
2012. júl. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Egyes "fejesek" azt állítják,hogy a csokoládé,az igazi csokoládé-minél nagyobb kakaó tartalommal!- azok még egészségesek is,hogy ebből mennyit ajánlanak,azt nem tudom! Ritka keserű,a gyerekeknek valószínű életkedvük is elmegy,és az is lehet,soha sem fogják többet kívánni a csokit,ha ezt a fajtát kóstolják meg először :-)
2012. júl. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Az ilyen kérdésekhez leírtam már párszor, hogy az édes ízhez való vonzódás evolúciós örökség. Ha nem szeretnénk, akkor a természetben felzabáltuk volna az éretlen gyümölcsöt. Az embernek szüksége van a cukorra IS. Az, hogy egyáltalán nem ad az ember semmi édeset, nem természetes dolog. Így én azokat, akik semmi édességet nem adnak, mondván, hogy káros, kicsit fanatistának tartom. A bölcsiben az első szülőin volt egy anyuka, aki azon kezdett nyavajogni, hogy ugye a gyerekek nem szoktak gyümölcsjoghurtot meg túrórudit, ne adj isten süteményt kapni a tízóraihoz, ebédhez, mert ő a lányának nem ad semmit, ami édes. Hát, azért ez szerintem nem normális dolog.

Persze az édességet meg lehet oldani természetes úton is, nem muszáj a bolti dolgokat megvenni. Az én fiam például nem is nagyon szereti ezeket, egyedül a gumicukrot kéri magától, a többit csak akkor eszi meg, ha kínáljuk neki.

2012. júl. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Gondolom, az a dolog hatásmechanizmusa, hogy ha valamire nagyon vágysz és mindig tiltanak tőle, akkor amint hozzájutsz, igyekszel a végsőkig kiélvezni. És igen, vágyik rá akkor is, ha sose kap, mert a többi gyerek eszi az orra előtt. Én is vágytam Barbie babára pedig sose volt. Pont azért.


Amúgy azt se értem, hogy lehet nem adni édességet egy gyereknek. Húsvétra nagyi nyuszi alakú sütijét kapja Kinder tojás helyett? Karácsonykor egyen almát szaloncukor helyett? Mikuláscsoki helyett meg nem is tudom, meggyes rétest? És a házisüti mennyivel jobb, mint a csoki? A legtöbb sütiben csomó csoki meg puding meg hasonló "szörnyűségek" vannak. Gondolom, pl a sütőpor sem egy biotermék hogy csak egyet mondjak. És ha a kis barátjától vagy valmelyik rokontól kap a szülinapi ajándék mellé egy csokit, uram bocsá gumicukrot, akkor megy a páncélszekrénybe?


Amúgy gumicukor meg hasonlók nálunk sincsenek, mert nem szereti a lányom, és a csoki is ott áll bestokizva a hűtőben, mert mindenkitől kapunk és alig fogy. De elvből nem fogom kizárni az édességet az életünkből. Minek hívjam föl a figyelmét az édességre ilyen módon? Mikor úgyis alig eszi?

2012. júl. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
56%

Házi fagyi recept rengeteg van a neten. Banánt fagyasztóba teszem éjszakára. Másnap turmixgépbe teszem, mondjuk barack kíséretében és kókusz tejet adok hozzá, kicsit vissza megy még a fagyasztóba és kész. Ki kell kísérletezni, hogy milyen állagút szerettek, miből mennyit kell beletenni.

Banános kenyérben, muffinban nincs sütőpor, kókusz lisztből vagy máklisztből készítjük és gyümölccsel van ízesítve..más nincs benne. Kicsit porhanyósabb mint a rendes muffin, de sokkal egészségesebb.

Egyetértek azzal hogy kapjon mikulásra mikulás csokit, stb, na de nem feltétlenül olyan korban amikor még nem esik neki rosszul ha nem kapja, mivel nem is tudja mi az.

A fekete csokiról meg az a véleményem hogy minden megszokás kérdése. Régen én sem szerettem. De mikor elkezdtem tudatosabban étkezni megkóstoltam, elsőre nagyon fura volt, egy idő után már ízlett. Megszokás kérdése. Általában ha valaki sok cukrot tesz a kávéjába, neki is azt szokták ajánlani, hogy először egy kanállal kevesebbet, utána még egy kanállal és így tovább, egy idő után már nem kell cukor a kávéba. Szóval a gyerek nem feltétlenül utálná a fekete csokit, kivéve persze ha előtte már hozzá szokott a sok édes péksütihez.

Ezek után én még mindig azt mondom hogy meg lehet találni az egészséges utat. És igen lehet a bölcsibe kap majd édeset, de attól még itthon ehet egészségeset.

Tiltással én sem értek egyet, de azzal sem hogy minden nap csokit, túró rudit, péksütit és egyéb édes, cukros finomságokat kéne ennie egy gyereknek. És igen én is imádom, de a gyerek miatt nem veszek ilyeneket, nem látja itthon, akkor nem kéri. Önmegtartóztatás.

2012. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Egyébként ajánlom a paleolit recepteket. Nem vagyok paleos, nem követem ezt az életmódot, de a receptjeik cukor mentesek, nagyon egészségesek az édességek is.
2012. júl. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
en nem irtam hogy nem adok semmi edes izut a gyerekemnek, ha ezt lehett kivenni a valaszaimbol, helyesbitek: csokit, cukorkat, gumicikrot nem adok, meg hasonlo mesterseges dolgokkal nem kinalomes es en sem eszem. tisztaban vagyok azzal hogy a gyerekek szeretik az edes izeket es nem akarom hogy a gyerekem ugy nojjon fel hogy nem tudja milyen iz az edes:))) de a hazi keszitesu dolgokat reszesitem elonybe es a gyumolcsoket!
2012. júl. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
foleg azert nevelem igy a gyerekem mert nalunk mindenki cukorbeteg, ferjem reszerol is sokan, az en reszemrol pedig tenyleg mindenki, az anyukam rokonsagabol! meg a 9 eves unokaocsem is! nem akarok odajutni mint ok, nekunk fokozottan kell vigyaznunk!
2012. júl. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Még egy dolog jutott eszembe, amit én pl rendszeresen adok fiamnak, tele van cukorral, de természetes cukorral és az emésztésének is nagyon jót tesz. Aszalt gyümölcs. Imádja..
2012. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!