Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lenne már garancia a...

Miért lenne már garancia a nem tiltás az édességnemevésre?

Figyelt kérdés

Annyiszor olvastam, hogy "a tiltott gyümölcs"..., "így akkor máshol fogja teleenni magát". Ha ez törvényszerűen így lenne, akkor akiket otthon hagynak bármennyi édességet enni, nem is híznának el, hiszen a gyerek nem vinné túlzásba az édességet, sem otthon, sem máshol.


Pedig ez ritkán van így. Nem beszélve arról, hogy vannak gyerekek, akiknek két falat is elég a csokiből (bármiből), vannak, akiknek egy tábla (csomag, zacskó) sem.


Úgy vélem, nem egyenesen arányos a nem tiltás a nem evéssel, ahogy a tiltás sem az evéssel.


Persze, arany középút - de a kérdés most nem ez :)


2012. júl. 3. 15:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, miért ne lehetne édességet enni? Ebéd után, vacsora után, miért ne lehetne? Így nem lesz tiltott gyümi,kialakulnak a normális étkezési szokások és idegenben sem fogja telezabálni magát. Ez az én gyerekkoromban olyan triviális volt, most meg akkora toipc... Nem csak az van, hogy semmi édességet nem eszik, meg hogy azzal zabálja tele magát napi szinten... Van normális étkezés is, ahol mindenne megvan a maga helye (na jó talán nem mindennek, a nátrium-glutamátot pl ki lehet hagyni :))
2012. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%
en nem adok a kislanyomnak edesseget, de sajnos masok igen. irtam mar valahol hogy ugy latom azt gondoljak egyes felnottek hogy nem lesz boldog gyerekkora a gyereknek, vagy nem fogja ot kedvelni vagy ilyenek-ha nem adnak neki edesseget. uzletben mindig mondja a neni-hadd adjak egy cukorkat neki! mondom nem, nem adok edesseget a kislanyomnak, de persze a lanyom mar nyul is erte es sirva hozom el, az elarusito meg nem erti mivan? miert nem ehet cukorkat? sot, anyosom dugiban adja neki a csokit, bar tobbszor raszoltam, ne tegye. sajnos igy nem tudom mennyi edesseget eszik, tolem nem kap, csak sutemenyfeleket. 2 eves a kislanyom.
2012. júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Ugye tudod, hogy ez csak addig megy így, míg otthon van az ellenőrzésed alatt? Vár az ovi... A mértékletesség nemcsak a zabálást zárja ki, hanem a tiltást is, nem?
2012. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%

mi nem magyarorszagon elunk,erdelyi vagyok, itt az ovi napi 2 orat jelent, edesseget nem szoktak vinni a gyerekek otthonrol, amugy en leszek az ovonoje:D (persze ez kiveteles eset) sokszor eljarunk mas hasonlo koru gyerekekhez, azok sem esznek edesseget, tenyleg, senkinel soha nem kinaltak csak az oregebb generacio ilyen edessegmanias es azok a fiatalok akiknek nincs meg gyereke. altalaban sutemennyel, gyumolccsek kinalnak es mi is a kisgyerekes vendegeket, az ital is frissen facsart gyumolcsle, haziszorp. en borzasztoan edesszaju vagyok, meg tudok enni 2 tabla csokit is percek alatt es meg fer melle, de nem eszem es gyerekkent sem edessegen nottunk fel, illetve mivel edesanyam cukrasz, hazi heszitesu sutemenyeket reszesitettuk elonybe.

fagyit pl szoktunk enni a kislanyommal:D de csokit, cukorkat, gumicukrot tenyleg nem vasarolok!

2012. júl. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én adok. Én is szeretem, miért ne hagynám, hogy agyerek is kapjon? Arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen szülők sem esznek sosem 1 szelet csokit, vagy 1 fagyit sem? Egyébként tényleg csak addig lehet tartani, amíg a gyerek otthon van, oviban úgyis megváltozik, legfeljebb a gyerek lesz szorongásos, hogy evett, finom volt, pedig anya tiltja...
2012. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem, nem, direkt írtam, hogy az arany középút a legjobb, de MOST nem erről van szó.


Arra vagyok kíváncsi, miért állítják, gondolják, mondják, traktálják az édességet adók táborát színesítők azzal az édességet nem adók csoportját, hogy biztosan máshol agyoneszi magát, biztosan felnőttkorában majd csak azt eszik rendes étel helyett, és biztos az is, hogy ezek miatt elhízott lesz.


Nem valószínű, hogy attól lesz elhízott, hogy gyerekként otthon nem/nagyon kevés édességet eszik, és semmi garancia nincs arra, hogy az otthon sok/korlátlan mennyiségű édességet evő gyerekek nem lesznek elhízottak (sőt).


Légyszi, ezt véleményezzétek!

2012. júl. 3. 16:41
 7/21 anonim ***** válasza:
34%
tenyleg nem a kerdesre valaszoltunk. szerintem sem torvenyszeru az hogy ha gyerekkoraban nem kap edesseget majd felnottkent azzal fog taplalkozni! ezt vedekezesbol mondjak azok az emberek akik adnak a gyereknek edesseget. csupan vedekezesbol, hisz tudjak hogy nem tesz jot az edesseg es irigyek azokra akik nemet tudnak mkondani es a gyerekuket is arra tanitjak! es ez az egyetlen dolog amit fel tudnak hogy ervkent az ellen a sok 10 erv ellen ami arrol szol hogy miert NE adjunk edesseget a gyereknek
2012. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

Csak tippem van a miértre: mert minden lehetőséget számba kell venni.

Én legalább is naivan ezt gondolom,ezért írják az "édesség pártiak" azt,hogy "máshol tele eszi magát" és hogy "majd felnőtt korukban bepótolják" az édességet "tiltók".


Én nagyon édesszájú vagyok,imádom a rágcsákat is... Mind ennek ellenére az arany közép híve vagyok. Eszik is a gyerek és nem is. Alkalom adtán sütök valami süteményt,ez lehet egy egyszerű piskóta,gyümölcs torta,vagy egy kicsit komolyabb,mondjuk rákóczi túrós...De megcsinálom itthon a túrórudit és a pillecukrot is,vagy épp a csipszet. Persze egyik sem minden napos,sőt,nem is hetente van valami ilyen... Apuka pedig két hetente jön,akkor hoz a csajoknak 1 tábla csokit,vagy 1 csomag cukrot,amit apránként esznek meg,pl.a csokiból 1 csík/nap-ebéd után. Így talán megtanulják,hogy az édesség nem minden,talán felnőtt korukban is oda figyelnek az édesség fogyasztás mértékletességére! Nem szeretném,hogy hozzám hasonlóan szenvedélyükké váljon az édesség-az édességekkel úgy volt anyukám,hogy egyed lányom,amíg van. Így egyszerre nagyon sokat megettem,egy mikuláscsomagnak nekiültem,pedig senki nem nyúlt hozzá soha rajtam kívül! Igaz,ez elhízást nem okozott nálam,és a fogaim is jó állapotban voltak mindig is,de soha nem lehet tudni,hogy a lányaim felnőtt ként milyenek lesznek... Éppen ezért,amióta gyermekeim vannak,vissza vettem az édesség vételt,de elég car úgy elmenni a boltban,hogy "csoki- nem szabad,csipsz-nem szabad..." Na,ezt sem akarom,hogy Nekik át kelljen élniük!


Üdv: 3 lányos,8+5hkm

2012. júl. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Ja,és az az érdekes,hogy a csokihoz,cukorhoz nem nyúlnak hozzá a gyerekek,csak amikor megkérdezték hogy lehet e,és én megengedtem :-)
2012. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

Madlow 7-es válaszával értek egyet, azért mondják hogy magukat meggyőzzék arról hogy amit csinálnak, azzal jót tesznek.

Én is mindig le vagyok szólva hogy a 14 hós fiamnak még nem nagyon adtam semmi cukrosat. Jönnek vele hogy ha tiltom, akkor majd csokizabáló lesz később. Egyáltalán nem értek ezzel egyet. Egyrészről azért nem mert egy 14 hós gyerek, pláne a még ennél is fiatalabbak, még nem tudják mi az hogy csoki, süti, stb. tehát ha nem adja nekik az ember, akkor nem is kérik. Másrészről ha azt látja itthon hogy egészségesen étkezünk, sokat vagyunk friss levegőn, sétálunk, sportolunk, akkor ez lesz neki a természetes és nem az hogy csokit zabáljon. Nem azt mondom hogy soha nem fogja kérni, de bőven elég akkor adni neki ha majd kéri, amíg nincs ezen a szinten addig minek traktáljam a szervezetét fölösleges cukorral. Egyébként meg szoktunk neki adni édességet, csak nem a hagyományos értelemben vett édességet, nem csokit, péksütit a boltból, hanem én csinálok neki fagyit, muffint, banános kenyeret, stb. egyikbe sem kell cukor.

2012. júl. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!