Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyesről mennék vissza dolgozni...

Gyesről mennék vissza dolgozni, milyen indokkal mondhatnak fel nekem?

Figyelt kérdés

Most hogy van a szabályozás? Kötelesek visszavenni? Milyen indokkal küldhetnek el? Jelenleg 2,5 éves a gyerekem, 3 éves koráig védve vagyok? És utána?

Kérjem, hogy legyenek őszinték, kellek-e hosszútávra, vagy inkább maradjak csöndben? Ha most akarnak felmondani miből ne engedjek, mi jár nekem?


2012. jún. 18. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Erdemes átolvasni: [link]


és sajnos manapság nem tart semmedig se kreálni egy indokot ami által bárkinek ne mondhatnának fel!

2012. jún. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jelenlegi szabályozással 3 éves koráig védett vagy, de csak július 1-ig, utána csak akkor vagy védett 3 éves koráig, ha fizetés nélküli szabin maradsz.


Ha felmondanak, akkor jár: végkielégítés, 30 napos felmondási idő, aminek a felében a munkavégzés alól fel kell mentsen a munkáltató, 30 nap plusz idő, mert ha 30 napot meghaladóan voltál otthon a kicsivel, akkor a felmondási idő csak 30 nap elteltével indulhat el, és ki kell fizesse valamennyi bent maradt szabidat.


Te dönthetsz úgy, hogy letöltöd ezeket az időket (45 nap, amit letudsz dolgozni), de kiválthatod szabival is.

2012. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek! Nagyon hasznosak voltak!

Tehát július 1-vel már nem vagyok védett...?! Tök jó! :(

2012. jún. 18. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!