Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyennek találjátok a Tímea...

Milyennek találjátok a Tímea nevet?

Figyelt kérdés
Nekem tetszik, de nem tudom, hogy jó-e manapság ilyen nevet adni. Olyanok véleményét szeretném elsősorban, akik nem ismernek ilyen nevűt, mert az nagyon befolyásoló tud lenni:)
2009. júl. 3. 18:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
33%

méghogy nem gyakori, kedves Tímea!???

Csináltam egy próbát, beírtam az iwiw-es keresőbe, hogy az ismerőseim közül dobja ki a Tímeákat. Hát mit mondjak, rengeteg van belőle!

Kérdezőnek: a Tünde név nem tetszik? ez tényleg nem annyira gyakori, elcsépelt, mint a Timi. És mindkettő T-vel kezdődik :)

2009. aug. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

még 2008-ban is a 30. leggyakrabban adott név a Tímea! ja, nem gyakori..., nem ám... Akkor nézd meg az idősebb korosztályban mennyi Tímea van! hát van egy pár...


[link]

2009. aug. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
Gyakori, nem gyakori.. attól még szép név. És én pl az ismertségi körömben egy Tímeát sem ismerek, de persze csak örülni tudok annak, hogy még mindig nem ment ki a "divatból".
2009. aug. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Én is egy Tímea vagyok. Szeretem,volt időm megszokni az évek alatt. :D
2010. febr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Látom már jóval korábban tetted fel a kérdést, de azért válaszolok rá!

Engem Tímeának hívnak, és imádom a nevem! Szerintem Magyarország egyik, ha nem a legszebb női neve! Szerintem nagyon nőies név. Jól, sokféleképpen lehet becézni, de mondjuk nekem még jobban tetszik a teljes név: Tímea

Gyönyörű! Áldom a szüleim ízlését, hogy a Tímea nevet adták nekem!

2010. aug. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál.

Valahogy nekem is különlegesnek hangzik. Biztos csak azért mert tetszik, de akkoris. :)

Amúgy szokott valaki a teljes Tímea neveden hívni? Mert nekem is tetszik így, de akiket én ismerek, azok közül mindenkit becéznek.

2010. aug. 22. 20:39
 27/30 anonim ***** válasza:

Tímea vagyok, nem szeretem.

Valószínűleg azért, mert kiskoromban egyfolytában Mimit mondtam Timi helyett, később szüleim is így hívtak, így azt szoktam meg. Emlékszem, az óvodában szóltam az óvónéninek hogy Miminek hívjon, de neki meg ez nem tetszett, ezért Timi maradtam. A suliban is, 7. osztályban a kémiatanárnőt Izabellának hívták. Mindenki Iza néninek hívta, csak én hívtam Bella néninek, mert egyszer megemlítette, hogy azt jobban szereti. Persze én már nem lettem Mimi, mert szerinte nem illik hozzám -.-

Az iskolában 1-5 osztályig Mimi voltam (ha valaki letimizett azt csakis sértésként mondta), de iskolaváltáskor az első napon szó szerint belökött az igazgatóhelyettes az osztályba, ott meg már nem is kérdeztek semmit, mert már fel volt írva a "Tímea" név nekik. A legjobb barátnőim is csak akkor hívnak Miminek, ha szívességet kérnek... A legrosszabb, hogy a padtársam (a barátnőm) is Timi, szóval elég kellemetlen ez az "egyik Timi-másik Timi" dolog. Most már kezdem megszokni.

2013. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, interneten általában Tündinek hívom magam
2013. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:

én is Tímea vagyok, régen nem szerettem, szerintem a sok becézgetés miatt, de mostmár megszerettem

szerintem nőies név :)

2014. ápr. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Régi kérdés, de hátha...

Szerintem kommersz név, semmi szép csengés,emeljedettség nincs benne. Ráadásul akárhány Tímeát ismertem, mind igencsak butácska volt.

2022. jún. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!