Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg szemét vagyok, hogy...

Tényleg szemét vagyok, hogy "elfogadom" a GYED-et?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy ma nagyon megbántottak tanácsadáson, mert hogy jó anyagi körülmények között élünk, és én mégis elveszem mások elől az állami támogatást azzal, hogy elfogadom a GYED-et, amit majd kapni fogok.

Tény és való, hogy a férjem nagyon jól keres, és én is aránylag magas fizetést kapok, így a maximális GYED-et fogom kapni. Az is igaz, hogy meglennénk akkor is, ha én egy forintot sem kapnék szülés után. De én úgy érzem, hogy tisztességesen megdolgoztam a pénzemért, adóztam, mint bárki más. Arról nem én tehetek, hogy másnak rosszabbul megy, mint nekünk. Olyan rosszul esett, hogy konkrétan elmondtak mindenféle szarnak a többi kismama, hogy míg ők kuporognak két kereset mellett, meg nincs munkahelyük, én itt vígan lébecolok majd az állam pénzén. Tényleg szemét dolog tőlem? Egyáltalán vissza lehet utasítani a GYED-et? És ha igen, akkor valóban azt kéne tennem, mert hogy az ilyenek miatt, mint én, tart ott az ország, ahol?


2012. jún. 6. 15:33
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
84%
Hát éppen, hogy nem alanyi jogon jár, hanem azért, mert fizetted te és a munkáltatód a tb-t. Ez társadalombiztosítási ellátás, éppúgy mint a táppénz, vagy majd a nyugdíj. Miért ne vennéd igénybe, ha már befizetted a biztosítást?
2012. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
84%

Mi az, hogy az állam pénzén?!?!?

Írod, hogy magas fizetésért dolgoztál, nyilván bejelentve, hiszen max. GYED-et kapsz. Ez pont nem jár alanyi jogon, csak a munkvisszonnyal összefüggésben.

Szépen adóztál a béredből évekig, tisztességesen, miért ne vennéd igénybe?

Amúgy meg a többiek honnan tudják, mennyit keres a férjed????

2012. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Hát olyan cégnél dolgozom, ahova sokan szeretnének bekerülni, mert tényleg jók a fizetések. Itt a környéken sajnos mindenki tud mindent. Férjem pedig vállalkozó, róla is tudják, hogy jól megy a szekér.
2012. jún. 6. 15:44
 14/36 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Szerintem ne, hogy már Te érezd magad szarul, azért mert ami megillet, azt meg is kapod! Jól néznénk ki már, hogy ha valakinek jobban megy akkor az ne kapjon Gyedet! Nem lébecolsz az állam pénzén, mert igen is a Te munkád is benne van, abban, hogy mások is kapnak Gyedet!

Akkor az a nyugdíjas néni is adja vissza a nyugdíját aki egész életében jobb munkája volt és a szegényebbnek adja oda, vagy ő haljon éhen???

Ne idegeskedj, árt neked is meg a babádnak is!!!

Boldog babavárást kívánok!

Azok meg ott a védőnőnél, meg pukkadjanak meg és ne törődj velük!!!!

Kislány vagy kisfiú lesz a babád?

Boldog babavárást még egyszer!!!!


Üdv Két gyermekes Anyuka.

2012. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 nittababy ***** válasza:
74%
ne hogy vissza utasítsd ez jár neked!!Ne foglalkoz senkivel csak az írígység beszél belőlük!!és különben is ök ezzel se többet se kevesebbet nem kapnak ha te vissza utasítod!!
2012. jún. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
82%

Ami jar az jar! Ne foglalkozz velük.

De ha azt mondod hogy meglennetek nelküle is, akkor tedd be a bankba a születendö babadnak. Jöhetnek meg rossz idöszakok is. Ha meg nem jönnek, akkor lesz egy pici indulasi alapja a lurkodnak.

2012. jún. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
74%
Hű,de még mennyire...mint ahogy én is.Ne viccelj már.Dolgoztál,adóztál tisztességesen,miért kellene visszautasítanod azt,ami JÁR?!Én most várom a 3. gyerkőcöt,az előzőnél az uram volt GYED-en-én nem vettem igénybe a TGYÁS-t sem,de otthon voltam vele 3 évig,aztán 1 éves korától igényeltem a GYES-t,így papírformailag a cégnek sem okoztam gondot(mert amellett lehet dolgozni) bejárnom nem kellett-,mert a céget ahol dolgozom előbbre valónak gondoltam(az én nyelvvizsgámon "nyugszik"),ám most azt mondtam,ELÉG!Ami jár,az jár,meg fogjuk bent oldani a cég helyzetét is,de ezt a pénzt elteszem a gyerkőcnek!Ennyi.
2012. jún. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
84%

javítás


"aki egész életében jobb munkája"

Akinek egész életében jobban fizető munkája

2012. jún. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
84%
Bocs, igaz , elírtam ez nem jár alanyi jogon, pont a fizu után jár...de annyira felhúztam magam ezen a dolgon, hogy.....!
2012. jún. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
74%

Jaaaaj!

Hát erre nem tudok mit mondani! Korlátolt emberke lehetnek az már szent.

Én megkérdeztem volna, oké, és ha én nem kapok gyedet akkor Nektek jobb lesz?

Tipikus magyar mentalitás, ha nekem nem jó, neki se legyen. Fúúj de utálom az ilyent! Pedig én sem max gyedet kapok. :))


Ne foglalkozz velük, egyik füleden be, másikon ki!

2012. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!