Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem konkrétan...

Tudnátok nekem konkrétan válaszolni közös és nem közös megeggyezés esetben mit kell neki kifizetni és mennyit?

Figyelt kérdés

Gyes után nincs munkám?


2003 márc.-tól dolgoztam,2006 ápr.utána eljöttem táppénzre,2006.szept.megszületett első gyermekem,vele megkaptam a Tgyás, Gyed-et 2 évig utána a gyest.2009.Jun. megszületett a második,vele is megkaptam a Gyed-et és a gyest.Most jövő hónapban lejár a gyes,de tudomásom szerint a munkáltató nem vesz vissza.Ilyenkor mit kell neki kifizetni nekem,ha ő mond fel vagy ha azt mondja nekem hogy írjam alá közösmegeggyezéssel a papírt.És még annyi,hogy mint munkanélküli utánna mit és mennyit fogok kapni.Ha a szabadságot ki kell neki fizetni akkor mennyi szabi jár ezek után,én 1983-as születésü vagyok.Egyéni vállalkozónál dolgoztam,minimálbérért voltam bejelentve.Válaszotokat előre is köszönöm.


2012. máj. 20. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

KÖzös megegyezés esetén ki kell fizetnie a szabikat ( a felhalmozott szabit és a felmondási időre járót is), és a felmondási idő felét.

Ha elküld, akkor még plusz két hónap végkielégítést is kell fizessen.


Szabik: 2006-ban nem tudom mennyit vettél ki áprilisig, ha semmit, akkor így alakul:

2006-ban 20 napod volt

2007-ben 20

2008-ban 21

2009-ben 21

2010-ben 21

Idén már 22.


2006-ban jár egész évre 20 nap.

2007-ben (ha úgy számolok, hogy szeptember 1-én született a gyerek) 20 nap

2008-ban 3 nap.


2009-ben (ha június 1-et nézem, mint születési dátumot) 12 nap

2010-ben 18 nap.


A türelmi idő, amíg megkezdődhet a felmondás, és a felmondási idő alatt is jár a szabi, ez 4 nap.



Összesen tehát 65 nap szabadság jár neked, plusz 15 napra járó bér (nagyjából 46500Ft) hiszen a felmondási idő minimum 30 nap, és ennek a felére köteles a munkavégzés alól felmenteni (és kifizetni a bért) (azért ennyi, mert a 30 nap türelmi időt, és a felmondási idő másik felét szabiban kiadhatja - így azok a felhalmozott szabidból fogynak).

A 65 nap szabadság 13 hét, vagyis nagyjából 3 hónap (3*93 ezer a megváltása)


A szabit és a többit természetesen 93 ezer forint alapján kell számfejteni, nem a régi minimálbér alapján.

Ha ő küldd el, akkor még bruttó 186 ezer is jár, mint végkielégítés.

2012. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,nagyon sokat segítettél.
2012. máj. 20. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!