Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti használtok mosható pelust?

Ti használtok mosható pelust?

Figyelt kérdés
Vélemények? Szeretnék beruházni ilyenekre, de akkora a választék, hogy nem igazán igazodom el rajtuk. Melyik a legjobb? Nektek melyikek váltak be? Láttam olyanokat is, amiket házilag készítenek anyukák és blogokon keresztül árulják. Valóban jók ezek a pelusok? Nem áznak át? Nem túl macera a mosás, tárolás? Egyáltalán hogy kell tárolni a használt pelusokat? Minden érdekel róla! Köszi!

2012. máj. 15. 08:27
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
14:58-AS! Köszönöm amiket belinkeltél! Hasznosak nagyon!
2012. máj. 16. 11:45
 22/25 anonim ***** válasza:

Itt vagyok megint, a sokat válaszoló: egy fontos választási lehetőséget kihagytam!


a prefold-ot:

ez átmenet a belső pelenka és a sima tetrapelenka között. jól lehet variálni, attól függően, hogy mire szeretnéd használni. úgy néz ki, hogy négyzet alakú, mint a tetrapelus, de összességében kisebb, viszont több rétegből áll. 3 közel egyforma széles van: a két szélső kevesebb rétegből áll, a középső több rétegből. ezt is kell hajtogatni, ha a babára adod, de sokkal gyorsabban meg van és egyszerűbb kezelni, mint egy tetrapelust. ha nem hajtogatod, csak egymásra hajtod a rétegeit, akkor úgy tudod használni, mint egy pelenkabetétet.

ez jó választás lehet a varrás szempontjából is.


ezt szerettem volna még.

2012. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Szia " Sokatválaszolós" ! :)

Köszönöm ezt is neked. Most egy kicsit bele szerettem a zsebes pelusokba. Tudsz ezekből mondani olyat ami jó árban van és jó a minősége is? Találtam belőle olyat, aminek dupla gumírozása van, pont mint a papír pelenkának. De majd 5000ft egy pelenka. És még kell bele a "töltelék" is.

Megkérdezhetem, hogy Te honnan vagy ilyen jól informált a pelenkák terén? Köszi! Üdv!

2012. máj. 16. 12:30
 24/25 anonim ***** válasza:

Leginkább mamamiról informálódtam, meg bújom az ilyen oldalakat (már nem, de egy időben, míg kerestem az "igazit")

Zsebes pelus szerintem is nagyon jó megoldás, ügyes aki kitalálta. Viszont, ha azt választod, akkor arra azt mondom, hogy nem érdemes varrni, mert ebay-an nagyon olcsón találsz. (még drágább is, ha te varrod) a betéteket érdemes megvarrni esetleg (ezek készülhetnek frottír törölközőből is akár, vagy amit korábban írtam: tetrapelenkát is rakhatsz bele)


[link]


Ez 800 Ft szállítással.

Zsebes pelust kétféleképpen használhatsz: belülre teszed a betétet, vagy ráfektetve. Ha belülre teszed, akkor minden alkalommal cserélni kell a pelust.

Ha ráfekteted, akkor nem kell minden alkalommal cserélni, elég ha úgy érzed, hogy pisis lett, vagy kakis a külső. Ekkor viszont pótolnod kell a szárazontartó réteget. Ilyet nem nagy dolog csinálni, vékony polár takaróból egyszerűen csak kivágsz megfelelő méretű darabokat.


ha az előbbit választod, akkor 25-30 db-ra is szükséged lesz, ha az utóbbit, akkor lehet, hogy elég 8-10 is. Attól függ, hogy milyen gyakran mosol majd. Itt is azt javaslom, hogy először csak pár darabot vegyél és próbáld ki.

2012. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Húú köszííí :) Erre nem is gondoltam! Na majd belevetem magam ebbe a rendeléses dologba, mert tényleg nagyon megéri! Ezt a fajta pelust nem gondoltam varrani. Ez már macerásabb sokkal. Viszont ennyiért totál megéri egyáltalában is mosható pelusozni! És amit itt lehet látni ezt a 800 ft-osat, az pl szerinted jó is??? Az nem állítható gumírozású, mint amit én találtam a fuzzibunz-t. Attól még lehet megbízható egy ilyen pelus??? Mondjuk a tetrapelus is jó akkor bele betétnek? De ehhez adnak betétet is.. Na, de jól elbeszélgetünk mi itt :) :):) Köszi!
2012. máj. 16. 13:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!