Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti használtok mosható pelust?

Ti használtok mosható pelust?

Figyelt kérdés
Vélemények? Szeretnék beruházni ilyenekre, de akkora a választék, hogy nem igazán igazodom el rajtuk. Melyik a legjobb? Nektek melyikek váltak be? Láttam olyanokat is, amiket házilag készítenek anyukák és blogokon keresztül árulják. Valóban jók ezek a pelusok? Nem áznak át? Nem túl macera a mosás, tárolás? Egyáltalán hogy kell tárolni a használt pelusokat? Minden érdekel róla! Köszi!

2012. máj. 15. 08:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%

Ha bekakil, kaki a WC-be, pelust beáztatni ecetes vízbe (zárható vödörben).

De én szerintem nem éri meg. Nem túl macerás, én is nagyon utána jártam, még mindig gondolkodom rajta, de nem éri meg.

2012. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Mi is mosható pelust fogunk használni :) Nem érdemes egyből egy készletet megvenni, csak mindenféléből 1-1-et, és élesben kipróbálni. Nekem a zsebes AIO pelenkák tetszenek, de majd a baba eldönti neki is bejön-e, hisz minden kicsi más. Hála a mai fejlett világnak, nem nagy macera, ha koszos, akkor a kaki bele a wc-be (ezt lehet ilyen selyempapírszerű papírfogóval, de egy életlen kés is megteszi), ezután kicsit ráengedsz hideg vizet (mintha a vért szeretnéd kimosni a bugyidból), majd bele a tárolóvödörbe (ebben lehet ecet, vagy teafa olaj). Ha kellő mennyiség összegyűlt, mehet a mosógépbe, ami elvégzi a munka oroszlánrészét, végül kiteregetés. Nem jelent 10 percnél több pluszmunkát alkalmanként :) Az igaz, hogy könnyebben átázik, mint egy eldobható pelenka, viszont ez pozitívum is, hiszen arra ösztönöz, hogy kellő időben cseréld, és ne hagyd rajta spórolás miatt sokáig, ami egészségtelen (nálunk van olyan ismerős, aki napi 3* cserél pelust, mert spórol, szegény kicsi meg tiszta kiütés :( ). Összességében még mosással együtt is sokkal olcsóbb, mint az eldobható, szóval én mellette vagyok :)
2012. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 15. 14:04
 4/25 anonim ***** válasza:
45%
Én megvettem egy teljes szettet a Monapel márkából,ami elvileg újszülött kortól a pelusos időszak végéig jó.Aztán el is adtam.3x futottam neki használni,de kösz nem.Kezdve azon hogy próbáltam ráadni pár hetes babára,hogy hogy nézett ki hagy ne mondjam,a mérete rugikból nem ment rá,nagyobb méretű rugikat tudtam volna ráadni,annak hosszú volt az ujja,meg a lába.Ha feküdt benne a feneke alatt egy párna volt a pelus ami feltartotta,hason ugyanez.Nem látszott kényelmesnek,eltettem.A mosása is plusz macera.Akkoriban 30Ft volt egy eldobható Pampers,úgyhogy napi 6-7 pelus ára,kb 200Ft.Szerintem nem éri meg.Nagyobb volt a fiam mikor újra elővettem,ordított benne,még mindíg hatalmas a fenék.3. alkalommal,másfél éves korban vettem elő,naponta a másikból 3-4db kellett,ebből ugyanúgy 6-7.Mi is készítettünk házilag anyósommal,nem volt olyan vastag,azt még szerettem is,de csak 3db volt belőle.Jól gondold meg.
2012. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%
Ja és én is a végén mint írtam 3-4 pelust cseréltem.Soha nem volt semmi a fenekén.A papírpelusok bírják a strapát,jó minőséget kell venni,bezselésítik a pisit,és olyan réteg van ami nem enged vissza.
2012. máj. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is! Már a 2. babáról van szó, aki már 10hós. Tudom mit jelent a jó minőségű pelus. Viszont megnövekedtek a kiadásaink és a baba bizonyos dolgok miatt (nem szeretnék bele menni mi miatt) biztos nem lesz a megszokott korban szobatiszta, tehát még sokáig használnánk. Arra gondoltam pénzspórolás lenne. Nyilván itthon használnánk csak, pont az ázás eshetősége miatt.

A jó minőségű pelus most már nagyon drága... sajnos.

Egyébként érdekel még mert környezetvédő is lennék, vagy mi.

Az viszont érdekelne, hogy az Anyósoddal, hogy készítettétek ezeket a pelusokat? Mi alapján? Arról tudnál bővebbet mondani? Milyen volt stb... Tudok varrni, elgondolkodtam, hogy megcsinálnám maga. Hol szereztetek hozzá anyagokat? Milyet? Légyszíves megírnád ezeket? Előre is nagyon köszi!

Ja és engem még érdekelne ez a tárolás téma is, hogy oké, hogy a kaki megy a wc-be, de az ecetes víz nem büdi?

2012. máj. 15. 14:32
 7/25 anonim ***** válasza:

Mi moshatózunk a másfél éves lányommal, nagyon szeretjük.

Renfetef az ezzel kapcsolatos infó, azt javaslom, nézz körül a mamami.hu- n és küldök pár linket is.

[link]

[link]

[link]

[link]

...

A Monapelt én személy szerint nem ajánlom, elég nagy "csomagot" ad és a tépőzárak sokszor nagyon kemények.

Valóban nagyon jók a WHAM anyukák pelenkái(Csimota és társai)!

2012. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Szét fogok nézni és informálódom, mielőtt bele vágnék!
2012. máj. 15. 17:10
 9/25 anonim ***** válasza:
Szia!A 4. vagyok.Anyósom varrónő rengeteg megmaradt anyaggal,kisebb nagyobb darabokkal.Szabásmintát csinált a monapel belső mintájára.(csak belsőket csináltunk)3 rétegből állt,a külseje színes csíkos férfipizsama anyag(vászon),a nedvszívó réteg törölköző szétvágva kellő méretű csíkokra,a bőrrel érintkező azt hiszem flanel(eredetihez hasonló anyagot kerestünk).Ezt a 3 anyagot összevarrta úgy hogy a külső részhez a nedvszívót,aztán körbe a belsőt,így belül nem volt varrás.Combjához gumírozást varrt.Így nem volt olyan vastag,akkora méretet varrt amekkora éppen akkor kellett.Tépőzárral rögzült.A tárolásnál az ecetes víz nem volt büdi,mert én előtte kiöblítettem a pelust,a vizet is cseréltem gyakran.
2012. máj. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

ha házi készítésűben gondolkodsz, akkor azt javaslom, hogy egy általad ismert varrónővel csináltasd meg. fórumozz, kérdezz, nézz utána az anyagoknak és kész tervekkel menj hozzá.

azért javaslom ezt, mert nem tudhatod, hogy ki az aki valóban jól dolgozik.

viszont, ha jól van elkészítve az a pelus, akkor igen, van olyan jó mint a drága bolti márkásak. üzletben láttam én már pelust 4000-7000 Ft-ért darabját, az tényleg nem éri meg. Ha mégis készen vennél akkor azt javaslom, hogy ebay-en nézz körül

2012. máj. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!