Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti használtok mosható pelust?

Ti használtok mosható pelust?

Figyelt kérdés
Vélemények? Szeretnék beruházni ilyenekre, de akkora a választék, hogy nem igazán igazodom el rajtuk. Melyik a legjobb? Nektek melyikek váltak be? Láttam olyanokat is, amiket házilag készítenek anyukák és blogokon keresztül árulják. Valóban jók ezek a pelusok? Nem áznak át? Nem túl macera a mosás, tárolás? Egyáltalán hogy kell tárolni a használt pelusokat? Minden érdekel róla! Köszi!

2012. máj. 15. 08:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

ha szempontokat sorolsz nekünk, vagy, hogy milyen felmerülős problémáid, kérdéseid vannak, akkor segítünk. általánosságban nehéz mindent összefoglalni, mert hosszú lenne.


először ki kéne találni, hogy milyen megoldás (úgy értem, hogy milyen típusú, anyagú pelus)lenne ideális nektek és utána jöhetne a többi.


tárolás: sokféleképpen lehet. szárazon, áztatóvízben. véleményem szerint mindkettőnél hasznos, ha zárttan tárolod őket. óhatatlan, de így is, úgy is lesz szaguk. viszont, ha lezárod, akkor nem kell szagolgatni :)

2012. máj. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! És köszi a varrási tanácsokat is. Nem vinném varrónőhöz, mivel tudok varrni én is. Ha van egy jó szabásminta, akkor simán meg tudom varrni én is.

Már láttam egy-két oldalt erre.

Na igen, kedves utolsó! Honnan tudhatnám, hogy milyen lenne jó nekünk? Épp ez a bajom. Arra gondoltam, hogy vennék 1-2 db-ot kipróbálni több márkát. De az meg felesleges költség lenne. A fidini tetszik. Ismeritek? Vélemény? Ez valami hasonló, mint amit egyikőtök itt leírt, hogy anyós hogy varrta. Pont ezért tetszik ez is.

Mindenképpen csak itthon használnánk. Én nem merném utcára, meg ha elmegyünk valahová, akkor tárolgassam a kakis pelust a táskámban???? A bébim, ugyebár most 10 hós. Husis combik, nagy baba. Tehát ez miatt és a jövőre nézve, mindenképpen nagy méret kell. Viszont van egy nővérkéje, aki éjszakára még pelusos (remélem már nem sokáig). De ő is ezt hordaná, most is egy méretet vesznek fel a papír pelusból.

A babám nagy alvó, nem tudom, hogy alváshoz működne-e?? Mindig hatalmas a bugyra mire felébred. Sokszor még a papírpelusból is reggelre kicsorog.

Érdekelne, hogy van-e esetleg olyan, ami dupla gumírozású a combjánál, mint a papír pelusok.

És végső soron, azon nem tudok kiigazodni, hogy hány pelenkát is kell akkor ráadni???? Külső-belső + töltelék??

De amelyik pull vagy hogy hívják, ami vízzáró, abba csak egy töletelék kell? És mégis melyik a legjobb töltelék? Napi hány pelenka kell átlagosan egy ennyi idős gyereknek (tehát nem újszülött) ha mondjuk itthon vagyunk, egész nap mosható pelus van rajta, és mondjuk a papír pelusból kb 5 kell átlagosan egy nap, de van hogy kevesebb. Mégis mennyit kell beruházni, hogy ne kelljen minden nap mosni a pelusokat? Hány napig nem büdösödik bele az ecetes vízbe??

Na most sok kérdést feltettem, de ezek lennének a támpontjaim!!! :) Mindenkinek előre is nagyon köszönöm a fáradozásait, ha válaszol :)

2012. máj. 16. 08:03
 13/25 anonim ***** válasza:

Köszi mindenkinek! És köszi a varrási tanácsokat is. Nem vinném varrónőhöz, mivel tudok varrni én is. EZ NAGYON JÓ, AKKOR SZERENCSÉS VAGY :) Ha van egy jó szabásminta, akkor simán meg tudom varrni én is.

Már láttam egy-két oldalt erre.

Na igen, kedves utolsó! Honnan tudhatnám, hogy milyen lenne jó nekünk? Épp ez a bajom. Arra gondoltam, hogy vennék 1-2 db-ot kipróbálni több márkát. HA A PRÓBÁLGATÁS MELLETT DÖNTESZ, AKKOR ÉRDEMES HASZNÁLTAKAT VENNED De az meg felesleges költség lenne. A fidini tetszik. Ismeritek? Vélemény? NEM ISMEREM, NEM PRÓBÁLTAM, AZT TUDOM RÓLA, HOGY MAGYAR, KISEBB VÁLLALKOZÁSBAN CSINÁLJÁK. Ez valami hasonló, mint amit egyikőtök itt leírt, hogy anyós hogy varrta. Pont ezért tetszik ez is.

Mindenképpen csak itthon használnánk. Én nem merném utcára, meg ha elmegyünk valahová, akkor tárolgassam a kakis pelust a táskámban???? MAJD BELEJÖNNÉL EBBE IS. HA PÁR ÓRÁRA MEGYÜNK CSAK EL, AKKOR ÉN NEM RAKOK RÁ ELDOBHATÓT, DE EZ IS A RUTINTÓL FÜGG. EGYRE BÁTRABB LESZEL MAJD A bébim, ugyebár most 10 hós. Husis combik, nagy baba. Tehát ez miatt és a jövőre nézve, mindenképpen nagy méret kell. MI IS KB. ENNYI IDŐSEN KEZDTÜK. MI EGYMÉRETES ZSEBESEKKEL. HIÁBA NAGY BABA, MÉG BŐVEN JÓK RÁ. iszont van egy nővérkéje, aki éjszakára még pelusos (remélem már nem sokáig). De ő is ezt hordaná, most is egy méretet vesznek fel a papír pelusból.

A babám nagy alvó, nem tudom, hogy alváshoz működne-e?? FELTURBÓZOTT PELUSSAL GONDOLOM IGEN. KI KELL TAPASZTALNI Mindig hatalmas a bugyra mire felébred. Sokszor még a papírpelusból is reggelre kicsorog.

Érdekelne, hogy van-e esetleg olyan, ami dupla gumírozású a combjánál, mint a papír pelusok. SAJNOS RITKA AZ ILYEN, NEM TUDOM MIÉRT, DE LÁTTAM MÁR. MOST NEM JUT ESZEMBE A MÁRKA

És végső soron, azon nem tudok kiigazodni, hogy hány pelenkát is kell akkor ráadni???? Külső-belső + töltelék?? EZ BONYOLULT, ATTÓL FÜGG MELYIK TÍPUST VÁLASZTANÁD. KÖVETKEZŐ KOMENTBE ÖSSZEFOGLALOM NEKED, HOGY KB. MIK VANNAK

De amelyik pull vagy hogy hívják, ami vízzáró, abba csak egy töletelék kell? PUL-NAK HÍVJÁK. HA PUL KÜLSŐT HASZNÁLSZ, AKKOR OLYAN MEGOLDÁS KELL, HOGY NE ÉRJEN A BABA BŐRÉHEZ A PUL RÉTEG, TEHÁT SIMA PELENKABETÉT ITT NEM JÓ, ITT MINDENKÉPP KELL BELSŐ PELUS És mégis melyik a legjobb töltelék? ÁLLÍTÓLAG A BAMBUSZ FROTTÍR TÖBBET BÍR, MINT A SIMA FROTTÍR. VISZONT SOKKAL DRÁGÁBB. NEKÜNK BEVÁLTAK A SIMA FROTTÍRBETÉTEK, TETRAPELUSOK IS Napi hány pelenka kell átlagosan egy ennyi idős gyereknek (tehát nem újszülött) ha mondjuk itthon vagyunk, egész nap mosható pelus van rajta, és mondjuk a papír pelusból kb 5 kell átlagosan egy nap, de van hogy kevesebb. EZ MEGINT FÜGG A TÍPUSTÓL. DE SZÁMOLHATSZ KB, NAPKÖZBENRE 5 CSERÉVEL ÉS KELL ESTÉRE VALAMI JÓL FELTURBÓZOTT PELUS. Mégis mennyit kell beruházni, hogy ne kelljen minden nap mosni a pelusokat? EZ ELŐBBIVEL SZÁMOLVA AZ ÖSSZESEN KB. 30 NEDVSZÍVÓS PELUS. ÉS AKKOR MÉG JÖNNEK A KÜLSŐK. AZT JAVASLOM, HOGY NE VEDD/VARRD MEG EGYSZERRE, MERT MENET KÖZBEN FOG KIDERÜLNI SOK MINDEN, HOGY HOGY LENNE JOBB. Hány napig nem büdösödik bele az ecetes vízbe?? MELEGBEN SAJNOS GYORSABBAN, DE KB. 4 NAPONKÉNTI MOSÁST REÁLISNAK TAROK. BÁR HA LECSERÉLED AZ ÁZTATÓVIZET, AKKOR AKÁR HETENKÉNT IS LEHET

Na most sok kérdést feltettem, de ezek lennének a támpontjaim!!! :) Mindenkinek előre is nagyon köszönöm a fáradozásait, ha válaszol :)



BOCSÁNAT A NAGYBETŰKÉRT, ÍGY TUDTAM ELKÜLÖNÍTENI

2012. máj. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

PELUSOK TÍPUS SZERINT:

- minden az egyben: teljesen egybe van varrva a nedvszívó és vízzáró réteg. jó tulajdonsága, hogy könnyű föladni, de ezen kívül csak negatív van neki. személy szerint nem javasolnám. (lassan szárad, drágák: megvenni is, megvarrni is. ha baja lesz a vízzárónak, dobhatod ki az egészet, stb. stb)

- zsebes pelus: egybe van varrva a szárazontartó réteg és a vízzáró. közé pedig te rakod a nedvszívót, ami pelenkabetét, vagy akár egy összehajtogatott tetrapelus, vagy pici törölköző is lehet.

- külön külső és belső: ez azért jó, mert kevesebb külső is elég. a belső lehet csak betét, vagy pelenkabelső, vagy akár mindkettő

- van még egy spéci AI2 nevű: ezt nem is tudom, hogy foglaljam össze röviden. ez valamilyen külső, ami kifejezetten pelenkabetét fogadására alkalmas. az lenne a funkciója, hogy eldobható betéttel is lehessen használni. egy a probléma, hogy eldobható betétet jelenleg nem nagyon lehet kapni. ez még nem elég elterjedt megoldás


MÉRET SZERINT:

- van ami úgy van méretezve, mint az eldobhatók

- van ami több mérethatárt ölel át

- vannak egészen újszülött kortól végig használhatók (ezek általában a pici babán nagyon bumszlik, de ez végül is csak pár hét. utána tényleg végig nagyon jók)


ANYAG SZERINT:

KÜLSŐK:

- PUL, vagy PUR frottír

- gyapjú (ezt lanolinnal kell kezelni)

- vastag polár 2 rétegben


BELSŐK: pelenkabetét, pelenkabelső

- pamutfrottír

- bambuszfrottír

- pamutflanel

- tetrapelenka (ez is pamut)

- mikroszálas frottír


SZÁRAZONTARTÓ RÉTEG:

- vékony polár (microfleece-ként is találkozhatsz vele)

- selyem (valódi selyem kell hozzá)

- baby soft


szóljatok, ha kihagytam valamit!

2012. máj. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

egy apróság maradt ki.

RÖGZÍTÉSI MÓDOK:

- tépőzár

- patent

- snappi kapocs: belsők közül mindegyikhez jó. külsők közül csak a polárhoz és a gyapjúhoz.

- lehet még kötősre csinálni egy pelust, de azt nem javaslom

- vagy lehet egész egyszerűen bebújósra (de abból értelemszerűen nem tudsz egyméretest csinálni) csinálni a külsőt, ehhez mindenképp pelusbelső kell

2012. máj. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
TYHŰŰŰ a mindenit!!! Kedves igazán magáértkitevős, sokatválaszolós utolsó! :):) Ezer hála és köszönet, nagyon sokat segítettél! Közben nézem a tarka-barka.hu-t, ahol elég sok minden van. Nem is tudom melyiket szeressem ;) A gyapjú külső+belső megoldás tetszik igazán, ez van a fidininek is. Na most ez átázik? Mármint a gyapjún elvileg nem szivárog át, max comb résznél, vagy rosszul gondolom? A gyapjús fajtával kapcsolatban az nem értem, hogy egy pelus csere alkalmával külsőt-belsőt egyaránt cserélni kell? Tehát abból sok kellene ebben az esetben? A pull is tetszik valamilyen belsővel, de az meg hatalmas beruházás.. És méretben hány kg-ig jók? Persze fajta-függő, ok. De mondjuk ha egyikre rá van írva, hogy 15 kg ig, akkor azért az még jó tovább is???? Na most már lassan alakul a kép előttem. Nem értem miért bonyolítják ezt így túl... :) Még egyszer nagyon köszönöm!
2012. máj. 16. 09:03
 17/25 anonim ***** válasza:

Csak elsőre tűnik káosznak, tényleg túl van bonyolítva.

Gyapjút nem próbáltam, de sokan dicsérik. Úgy tudom, hogy nem kell feltétlenül minden alkalommal cserélni. Amíg a lanolin nem megy ki belőle, (hónapokig bírja egy-egy kezelés után) addig nagyon jó vízzáró. Gyapjú és varrás ügyben azt javaslom, hogy kérdezz itt:

[link]

2012. máj. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
és persze szívesen :)
2012. máj. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
méret: gondolom alkat függő (még nem tartunk a 15 kilónál :)), de valószínűleg, ha jó 16-ig, akkor talán 16-ig is.
2012. máj. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Hát még egyszer nagyon szépen köszönöm!!!! :)
2012. máj. 16. 09:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!