Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudjátok elviselni azt...

Hogyan tudjátok elviselni azt a rengeteg szörnyűséget ami a tv-ből jön?

Figyelt kérdés

értem ezalatt az árva/beteg gyerekek történeteit, és közben azért fohászkodni hogy az enyémmel minden rendben legyen...

mostanában nagyon megérintenek a dolgok és mindenkin segíteni szeretnék. persze ez lehetetlen...

ti hogy dolgozzátok fel?

vagy csak én vagyok gyagyás?


2009. jún. 24. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
mi már ezeket a müsorokat kerüljük én meg inkább itt írkálok.Mert nagyon rossz hallgatni a sok problémát.
2009. jún. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos az élet ilyen, vannak nagyon rossz dolgok is, mindenki csak imádkozni tud, hogy elkerüljék őket a szörnyűségek.Főleg a gyermekeinket féltjük de nagyon, mert annyi rosszat hallani a nagyvilágban.:( próbáld meg az élet naposabb oldalát nézni, és konventrálj jó és szép dolgokra!Amúgy én is ilyen aggódós vagyok, főleg akkor leszek tök ideges, mikor kikaparnak egy magzatot, és nem tudok segíteni!Valaki meg egy életen át küzdd egy babáért és sosem jön össze neki, más meg odamegy az orvoshoz kikapartatja az élő magzatát, és mintha mi sem történt volna.Ez nagyon felháborít.
2009. jún. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
bocsi koncentrálj:)
2009. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Van egy olyan érzésem ,hogy pici gyerekes vagy!Egyáltalán nem vagy gyagyás,több ilyen ember kellene hazánkba.Engem is sokkal mélyen érintenek ezek a dolgok amióta anya vagyok.A férjem mindig mondja,hogy miért olvasok,nézek ilyen dolgokat .Néha fogjuk magunkat a picivel és visszük a csomagot.Jó érzés!!!!
2009. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Én tegnap már egy magyar werkfilmen is kiakadtam, ami egy elfuseràlt 3gyerekes családról szólt, a kis egy éves baba végig ordított krokodilkönnyekkel, főleg mikor a szereplők törtek-zúztak, kiabáltak...oké,hogy film volt és nem a valóság, de a kicsivel sírtam együtt, mert az ő orditása az valódi volt, gondolom az egész forgatás alatt ez ment...mit élhetett át az a kicsi gyerek....na én ezen sírtam.
2009. jún. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagy gyagyás!

De ha ennyire zavarnak ezek a megrendítő dolgok, akkor miért nem teszel érte, hogy elkerüld?


Mi, amennyire lehet, kizárjuk az életünkből média-dömpinget. A híreket meg tudjuk nézni a neten, és ott legalább mi válogatjuk ki, hogy mit olvasunk el, és így legalább elkerüljük, hogy az arcunkba ömlesszék a sok borzalmat.

A környezetünkben pedig segítünk ahogy tudunk, és most nem feltétlenül pénzre gondolok.

Tragédiák mindig is voltak és lesznek is, és az emberben óhatatlanul felmerül, hogy "jajj, csak velünk ne". Ez normális reakció, mint ahogy a sajnálat is az. De el kell fogadni, hogy nem lehet minden rosszat kiküszöbölni/megelőzni/elkerülni stb. Ez egy ilyen világ...

2009. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Mi úgy, hogy nem nézünk már több, mint 2 éve TV-t (nem is vettünk)! :D

Csak teletömik mindenféle butasággal az emberek fejét (híradók, kibeszélő show-k, reklámok), nekünk erre nincs szükségünk. Sokkal jobban telnek így a napjaink, nem rágódunk olyanokon, hogy jajj, mással több ezer km-rel mi történt, a mi életünkre úgy sincs hatással.

Az első babánk néhány nap múlva születik, ergo ő sem fog televíziót nézni egyáltalán szerencsére :D

Ha valami nagyon érdekel, utánanézünk a neten. Meséket pedig DVD-ről is lehet nézni.

2009. jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindent leírtak már előttem, csak annyit tennék hozzá, hogy kövesd az én példámat: ne nézz tévét. Mióta megszületett a babánk (9 hónapja) egyszer se jutott eszembe bekapcsolni a tévét.

Tévé helyett inkább koncentrálj arra, hogy van egy gyönyörű egészséges csodás babád! Én minden nap hálát adok az égnek ezért, és nem azon sírok, hogy jaj csak nehogy, mert mi lesz akkor..... Nem veheted a válladra a világ összes gondját, még ha szeretnéd akkor sem - és nem is kell. A lehetőségeidhez mérten segíthetsz másoknak, de Te is tudod, hogy nem oldhatod meg mindenki problémáját.

2009. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás: nem kell TV-t nézni. A neten úgyis mindent el tudsz olvasni és meg tudsz nézni, amit akarsz. Így legalább nem pazarlod buta műsorokra és reklámokra az idődet.
2009. jún. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hetente kétszer kapcsolom be (Mentalista, Rejtély). Így. :)) Netezek, olvasok, rejtvényt fejtek helyette. Meg babázok (neki mese megy dvd-ről, vagy zene pl. Halász Judit, rajzfilmslágerek,...)

A maradék időmet elviszi a háztartás, a párom.

Direkt nem nézem, jobb így. Itt a net, ha híreket akarok.

2009. jún. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!