Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadjam az ajánlatot?

Elfogadjam az ajánlatot?

Figyelt kérdés

Februárban járt le a GYED-em, vissza akartam menni dolgozni. Alá is írtuk a munkaszerződést, semmit nem mondtak róla, hogy nem lesz munka. Ma mentem először dolgozni, most jártak le a szabijaim. A főnököm közölte velem, hogy nincs munka, írjam alá a közös megegyezést. Felajánlotta 1 évi munkabéremet. (Az éveim alapján 3 havi járna.) Azt mondta, ha nem írom alá, akkor júliustól egyoldalú felmondással elküldhet, és akkor nem kapok semmit. Ez egyébként így nem igaz, mert az van az új törvényben, ha már érvényes aláírt munkaszerződése van a kismamának, akkor nem rúghatják ki azzal az indokkal, hogy nincs hely, csak ha valami komoly vétséget csinált. Azt nem csináltam.

Mondtam, hogy nem írom alá, azt mondták, hogy akkor is mindenképpen kitesznek, ha bejön az új törvény.

De igazából ezt nem értem. Ha úgyis kifizeti 1 éves munkámat, akkor miért nem vár még 1 évet, addig legalább valamit dolgozgatnék, aztán addig még hátha lesz több munka.

A férjem szerint ne fogadjam el, pereljük be. De én nem is tudom. A perrel is mit lehet elérni? Csak végkielégítést, nem? Azt úgyis ajánlottak. Az biztos, hogy 2 kicsi gyerekkel nem találok másik állást. De azért is haragszom, mert cégen belül volt több üresedés, és nem pályáztam meg, mert azt mondták, hogy ide visszajöhetek.

Teljesen kivagyok, nézegettem az álláshirdetéseket, de semmi nekem való nincs, csak Pesten. Az kizárt dolog, hogy annyit utazzak, nem érnék oda az oviba.


2012. máj. 7. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, kacifántos egy dolog, az új MT-t nem nagyon ismerem, szerintem keress valamilyen netes fórumon munkajogászt, hogy pontosan hogy is lesz ez. Szerintem csak ijesztgetni akar téged. Kevés cég mer bevállani ténylegesen egy munkaügyi pert.

Az 1 éves beigért bért meg vagy kifizeti tényleg, vagy nem. EZ csak egy igéret, és persze feketén történne, tehát ha mégsem fizet ki, majd csak pisloghatsz. A cég annyit nyerne a dolgon, hogy neked kifizeti az 1 éves nettódat, de a hozzá tartozó adókat, járulékokat már megspórolná.

2012. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Határozott vagy határozatlan idejű a munkaszerződésed? Mert ha határozatlan, akkor nincs egyoldalú felmondás,akkor nem tehet ki a gyereked 3 éves koráig. Feketén akar kifizetni? Mert akkor lehet hogy be akar csapni. Aláírod a közös megegyezést, és majd elfelejt fizetni, de akkor még végkielégítés sem jár. Vagy mondd neki hogy fizesse ki előre az összeget.
2012. máj. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Multi cég, tuti semmi feketézés. Kifizetnék.

Az Új MT-nek utánanéztem, az áll benne, hogy ki lehet tenni a nőt a gyermek 3 éves kora előtt is, ha nincs a végzettségének megfelelő nyitott pozíció. De ha már aláírták a szerződést, akkor az már érvényes. Azt csak akkor lehet megszakítani, ha súlyosan megszegte a dolgozó a szabályzatot. Tehát ő ezt rosszul értelmezte, hogy júliustól kitehet. Az a baj, hogy még nem lépett érvénybe, senki sem tud biztosat, de úgy tudom már megszavazták, csak hatályba nem lépett.

Határozatlan a szerződésem egyébként.

2012. máj. 7. 15:06
 4/5 anonim válasza:
Na mi lett? És melyik cég? Nem az Audi gondolom...
2012. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, kifizették, nem az Audi. Persze azóta sem találtam munkát.
2012. aug. 26. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!