Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ismertek olyan nőt aki...

Ti ismertek olyan nőt aki "csak" megszülte a gyerekét, de igazán anyává nem vált?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, akiben a 9 hónap alatt nem alakult ki az anyai szeretet, kötődés, gondoskodás. Mi volt, lehetett ennek az oka? mi lett a gyerek sorsa, és mi lett az anyával?
2012. ápr. 24. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sok nőnél nem 9 hónap alatt alakul ki, hanem a baba világrajötte után. Ez természetes.

De hogy a kérdésre válaszoljak, ismerek olyat, aki megszülte a gyerekét, néha kiír valami nyálas idézetet a facebookra az anyaságról, de amúgy éli világát, a gyerekkel voltaképp a nagymama foglalkozik, a csaj meg csak akkor, ha nagyon muszáj.

Mi lehet az oka? Érdekes, mert azonos helyzet mást vált ki az emberekből. A csaj pl. kottára egyidős velem, ugyanakkor szültünk, ő is apa nélkül "neveli" a gyerekét, aztán ő mégis ilyen lett, én meg nem. Nem azt mondom, én is szeretek szórakozni, de itt nem is erről van szó, hanem arról, hogy valaki 27 éves korára sem volt képes felnőni, mert a mai napig az anyukájával él, pedig van saját lakása is, meg amúgy is eléggé el vannak eresztve anyagilag. Hát meg amúgy is, olyan ez a csaj, mint egy tini, egyszerűen nem nőtt még be a feje lágya, mert még az életben nem volt rászorulva, hogy megálljon a saját lábán.

A valódi ok szerintem az lehet, hogy mind a szülei, mind a nagyszülei nagyon elkapatták, főleg amikor megszületett a gyereke, mondván, hogy kislányom, éld csak a világod, ez neked jár, ha már az a disznó így kitolt veled. (mármint a gyerek apja)


Amúgy érdekes módon egy egész jó képességű gyereke van, csak látszik rajta, hogy nem nagyon kötődik senkihez, mert pici korától hol ezzel volt, hol azzal, hol a nagyszülőkkel, hol a dédszülőkkel, hol az apjával, hol az anyjával össze-vissza. Azért ez egy 6 éves gyereken már igen jól megmutatkozik.

2012. ápr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan hölgyet aki sosem szerette a gyerekét,sosem puszilgatta vagy ölelte meg,olyanok mintha csak lakótársak lennének...most kb 12éves a gyerek és most kezd az anyuka összbarátkozni vele, mert már viheti színházba,operába...(de egy gyereknek nem egy felnőtt barátra van szüksége,hanem anyára.)A nő ki is mondta ezeket...
2012. ápr. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen a saját anyámat.3 gyereket szült,és mind a 3 gyereket óvodás koráig nevelte.A féltestvéremet 3 évesen egyszerűen ott hagyta az apjánál,és azóta lényegében felé se néz.A másik öcsémet apám halála után anyám húga nevelte,engem a nagymamámék segítettek,amíg suliba jártam.A szeretetére nem emlékszem.Állítólag szült még egy lányt is akit ott hagyott a kórházban.Hogy mi lehet az oka nem tudom,talán az alkohol.Senki sincs ilyen a családban,teljesen érdektelen a gyerekei iránt.
2012. ápr. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ismerek. Az egész terhességet végig piálta. (tudom, ott voltam, egy társaságban voltunk akkor. Azóta én már nem mert nekem is született egy kisfiam.)Még a szülés előtt 1 héttel és volt olyan éjszaka, mikor részegen ment haza...Próbáltam rá hatni, de hiába. Legyintett egyet, hogy úgy sem lesz gond. Most már egy éves a kislány, semmit sem javult a helyzet. Minden éjjel elmegy otthonról és becsiccsentve haza támolyog hajnali 4-kor. Ilyenkor a nagymama vigyáz a kislányra. (Együtt élnek hárman)

Nem tudom megérteni, hogy nem komolyodott meg, vagy hogy miért nem érzi a tetteinek súlyát. Azt mondja imádja a lányát, de szerintem ez nem szeretet...Persze nem kenyerem az ítélkezés, azt majd reméljük a Feljebbvaló elintézi, de így, hogy már én is anya vagyok, képtelen vagyok felfogni, hogy tehet valaki ilyet a gyermekével.

2012. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A "9 hónap" alatt nem alakult ki az anyai szeretet,ennek ellenére mindig tudta mikor mire van szüksége a kicsinek. Hogy mi lehetett az oka? Talán hogy bár 20 volt,de mégis éretlen fejjel szült.

Valamikor kialakult a kötődés,szeretet,mert amikor vérvételre kellett vinni a kislányt,akkor nem csak a lánya (3 éves volt akkor) szája görbült,hanem az anyuka szemében is erősen potyogtak a könnyek ...


Hogy mi lett a kislány sorsa? Kapott még 2 hugit. Hogy mi lett az anyával? Imádja mind a 3 lányát!!


Üdv: 3 lányos :-)

2012. ápr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerek,magamat,21 évesen szültem,gyerekfejjel,szerettem őt,gondoskodtam róla,de annyira nem kötődtem hozzá,főleg a depresszióm alatt,aztán szép lassan kialakult a kötődés,hiányzott ha hosszabb időt távol voltam,most 1 éves,1 év alatt renegeteg minden megváltozott,habár éretlen nem voltam,elég hamar fel kellett gyerekként nőnöm,még kisebb koromban,de mostanra már a másik részem is érettebb,részben még gyerek vagyok,az biztos,de egy felelősségteljes,gondoskodó,szerető anyukának gondolom magam,aki oda van a kisfiáért,és alig várja,hogy jöhessen a következő 2-3 :D
2012. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!