Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet még annak érdekében...

Mit lehet még annak érdekében tenni, hogy egy szülő mosdassa a gyerekét?

Figyelt kérdés
Mostohafiamért heti 1-2-szer az édesanyja megy az oviba, és másnap viszi vissza reggel. Viszont ilyenkor mindig ugyanabban a ruhában van, mint amit előző nap ráadok, gatya, zokni, trikó is. Ha a pólót leette ugyanúgy visszaadja rá. Hiába szólt neki a párom, nem használ. A gyereket kérdezzük, ő azt mondja nem is kell fürdenie ott. Mi mit tehetünk még? Szóljon rá az óvónő, vagy hagyjuk, mert nálunk úgyis rendesen van mosdatva?
2012. ápr. 24. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozzatok vele, mert csak viszályt szül. Azt az egy napot kibírja a kicsi. Vigyetek az oviba neki váltópólót és kérjétek meg az óvónőt vagy a dadust, hogy amikor az anyuka elmegy, cseréljék ki a gyerkőcön. Így az tiszta lesz legalább amíg mentek érte. Persze, nem jó, hogy így van, de nem biztos, hogy érdemes szólni.
2012. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy jobb ha hagyjátok a fenébe. Vigyetek váltóruhát, az óvónénik majd átöltöztetik. Az a nő, aki képes a saját gyerekére ráadni a ruhát mocskosan, az úgysem fog megérteni semmit, ha szépen, ha csúnyán mondod neki.

Azt is elhiszem, hogy ez nektek kellemetlen, bosszantó, de a gyerek nem hal bele, ha egy este nem fürdik, viszont egy folyamatos feszült helyzet, acsarkodás, veszekedés csak megviselné.

2012. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most ez lehet, hogy hülye kérdés, de van ott váltóruhája?Nem lehet, hogy nem akarja kimosni?Mond meg, hogy rakja egy zacskóba a koszos ruhát, és adja neked oda, és te pedig amit szeretnél, hogy a következő napon a gyereken legyen azt add oda neki, és kérd meg, hogy ezt adja rá reggel!Én nem is értem, hogy ez miért probléma!!!Pizsamája van ott, vagy talán az egész napos koszos ruhában is alszik a gyerek?

Én lehet este beállítanék, hogy megnézzem mit csinálnak, mert ez így nagyon felelőtlennek hangzik.

2012. ápr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utoljára direkt úgy szólt neki a párom, hogy a párom édesanyja is jelen volt, hátha akkor elszégyenli magát, erre annyit mondott hogy 2 hete nem működik a mosógépe, de akkor is ideadhatná a szennyest külön, meghát valahogy ő maga nem koszos ruhában jár, sőt kifejezetten ad magára.
2012. ápr. 24. 10:23
 5/7 A kérdező kommentje:
De a nem mosdatás, nem átöltöztetés hónapok óta megy.
2012. ápr. 24. 10:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy nap kihagyásba akkor sem hal bele a gyerek. A megszégyenítés meg nem jó ötlet. Inkább hagyd a fenébe. Ér ez annyit, hogy a gyerek szenvedjen miatta? Ha majd nagyobb lesz akkor elmegy nála magától fürdeni és majd át is öltözik. Addig meg nem lesz, de tényleg nem lesz semmi baja.
2012. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nos, én a két bazi nagy pofon nevezetű helyretevő-eszközt alkalmaznám.
2012. máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!