Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jó szülő?

Hogyan legyek jó szülő?

Figyelt kérdés

Tény és való h én egy rossz édesanya vagyok!

Mit csináljak hogy jobb legyek?

Van két kisfiam (elevenek) és már többször azon kaptam magam hogy csak állandóan kiabálok velük ha valami csinálnak!

Multkor is már a nagyobbik megjegyezte hogy anya állandóan ordibálsz!Mit csináljak hogy jobb legyek?

Hogy nem kiabáljak velük,hogy nekik is jobb legyen!


2012. márc. 31. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem attól leszel rossz anya,ha kiabálsz velük,ha valami rosszat csinálnak!!

Egyébként egy kis önuralom kell! Ha olyat csinálnak amit nem szabad,akkor csak simán szólj rájuk! Ha többször is rájuk kell szólni,akkor jöhet a "fenyegetés" amiből beváltott ígéret lesz,ha továbbra is buták lesznek.

Én van hogy megkérdezem: Szeretnétek,hogy kiabáljak??

Egyöntetű nem a válasz, és már nem kell rájuk szólni.


Sok sikert!! és Sok önuralmat!!


Üdv: 3 lányos

2012. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ajjaj, nehéz kérdést tettél fel. Erre itt nem lehet szerintem érdemleges választ adni. Nem ismerünk se téged, se a gyerekeidet, az életviteleteket, semmit. :/

De a kiabálásra azt tudom mondani, hogy próbál meg magad visszafogni, mert egy idő után nem fogja őket érdekelni, nem lesz súlya a dolognak, hiszen úgyis csak kiabálsz egy kicsit aztán kész. Nem fogja őket meghatni. Tudom, mert a nővérem is beleesett ebbe a hibába. :/

Bocsi, de okosabbat nem tudok mondani, nekem még csak 5 hónapos a fiam, nem tudom, hogy én hogyan fogom csinálni...

2012. márc. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egy biztos ordibálással pont az ellenkezőjét éred el, amit szeretnél. Próbáld meg higgadt stílusban és főleg elmagyarázva a dolgokat, hogy mi miért jó vagy nem jó és legyél vicces, mert mindig segít ha megtudod nevetettni is őket.
2012. ápr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj azzal,ha rosszat csinálnak a fiúk,és vicces az anyuka,hogy akkor poénként fogják fel a dolgot,és ugyan úgy nem ér el vele semmit!!


Előbb magadban kell rendet tenni,és utána tudsz majd jól fegyelmezni,nem kiabálni! Ha gond van,akkor azt akaratlanul is a gyerekeinkre vetítjük ki. Én azt szoktam olyankor,hogy a gondot nem fogom fel,csak amikor egyedül vagyok,így a lányaim egy kiegyensúlyozott anyukát látnak! Az lényegtelen,hogy belül mi van,az nem az Ő gondjuk,nem Nekik kell megoldani!


Üdv: 3 lányos

2012. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!