Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy kutyát nem tudok...

Ha egy kutyát nem tudok rendesen ellátni, kielégíteni az igényeit, akkor gyereknevelésre se vagyok alkalmas?

Figyelt kérdés
Lusta vagyok nagyon,bár az utóbbi időben próbálom magam aktivizálni.Sok párkapcsolatban azt látom, először jön egy kutya,vagy valamilyen háziállat,aztán jön a gyerek.Viszont nálam a kutyám alkalmazkodott hozzám:ha 14órát alszunk,addig alszik velem,persze átkarolva.Aztán eszünk,majd csavargunk valamerre,hogy lefáradjon.De van olyan is,ha szar lelki állapotban vagyok,csak fekszünk egymás mellet 2napig. 1,5kilós kutyáról van szó,nem egy debilről.Ha ilyen lazán nyomom az egészet,akkor jobb ha nem is gondolkozok gyereken,ugye?
2012. ápr. 23. 00:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Teljesen különböző a két dolog, de annyiban hasonlítanak a dolgok, hogy amikor a gyereked elég idős lesz, meg fogja érteni, hogy neked aznap lustálkodni van kedved (vagy vm máshoz).
2012. ápr. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem gondolkozhatsz rajta, bár lehet nem ártana ha még várnál pár évet a gyerekvállalással.

Próbálj fix napirendet kialakítani (vagy legalább kicsit összeszedettebben élni) és megalapozni a jövőd.


Szerintem a gyerek esetében komolyabban vennéd és rá is lennél kényszerítve, másrészről zavarna, hogy nem láttad el és nem tudnál nyugodtan lenni, amíg el nem végzed a feladatot.

A kutya nem ordít, nem sír vagy nem vágja hozzád a játékát szóval szerintem azért is élsz így, mert megteheted. (Nem akartalak megbántani, én is hasonló vagyok egyébként...)

2012. ápr. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként mennyi idős vagy?
2012. ápr. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem feltetlenul lennel ilyen a gyereknevelesben. Az ember egy valtozason megy keresztul a gyerekvallalassal. A no mar a terhesseg alatt hormonalisan megvaltozik, de mar terhesseg elott elindul ez a dolog, mikor elkezd vagyni a gyerek utan. Ferfiaknal ez a resze hasonlo. A leendo anyuka terhessege alatt a leendo apuka is valtozason megy at, habar neki nehezebb dolga van, neki ezeket a dolgokat "meg kell tanulnia" Egy anyukanak osztonbol-hormonalisan jonnek az szuloi erzesek, hiszen benne zajlik le minden fizikalisan. Az apukak altalaban kesobb tanuljak meg a dolgokat, de ok is hamar utolerik az anyukakat.

Es egy gyermek vallalas azert szerencser nem ugy nez ki, hogy hirtelen olyan hatalmas igenyeket es problemakat kell megoldani, mint a "vegyel nekem jattekkonzolt", vagy 1-est kapott a gyerek a matekdolgozatra, meg fog bukni.

Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Egeszen kezdetben nem lesznek tul nagy igenyei, es elmeletileg 2 szuloje van annak a gyereknek, nem csak anyukanak, vagy apukanak kell ellatnia a gyereket, hanem kozosen.

Eloszor "csak" etetni, tisztaba tenni, altatni kell a gyereket, kesobb jon, hogy mar jatszani, foglalkozni kell vele. Es ahogy no a gyerek, ugy az elozo igenyeit mar maga is ki tudja elegiteni, igy nemi kepp egyik oldalrol csokken a "problema". Ahogy no a gyerek, ugy nosz fel te is a feladatokhoz.

Kutyat tartani kisebb gond. "csak" az etelere, italara, oltasaira, setaltatasaira, es par perc jatekra kell odafigyelni. Be lehet tanitani, hogy ne ugasson, hogy hol a helye, hogy mikor van jatek veled, es mikor kell ellenie magaban. Egy gyereknel mashogy mukodik...tobb onallo akarata van.

Majd eljon az ido, mikor elkezdesz vagyni egy gyerekre, es akkor nem fogsz ketelkedni abban, hogy nem leszel lusta ellatni a gyerekedet.

2012. ápr. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Bakker, még annak se tudtál utánanézni, hogy a kutyát séta előtt nem szabad etetni? Meg napokig otthon fetrengsz, ha "szar lelkiállapotban" vagy? Neked gyerek, ez vicc!
2012. ápr. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Én előbb a kutya megfelelő ellátását javasolnám. EGy gyerek esetében nincs olyan, hogy neked xar a kedved és ezért ő nem kap enni, vagy nem mentek ki a játszótérre, vagy nem viszed be az oviba, vagy nem látod el. Egy gyereknek sokkal nagyobb és többféle igénye van, mint egy kisállatnak. És persze, kamaszként már nem érdekes ha rossz kedved van, mert ki tudja venni a hűtőből a kaját, és elhúz a haverjaival, tojik rá, hogy te mit csinálsz egész nap... fiatal felnőttként hasonló... de addig igenis arra van szorulva, hogy te lásd el, és csinálj neki programokat... és nem mentség, hogy depis vagy.
2012. ápr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagy alkalmas. Ott nincs olyan hogy félre teszem, hanem csinálni kell 24 órában.
2012. ápr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gondolom yorkiról lehet szó. Egyébként ha két napig nem viszed ki, hol végzi el a dolgát?


Nekem is van yorkim, de a 14 óra is olyan, hogy fizikailag nem tudja már visszatartani akkor (egyszer elaludtam és egy tócsa várt, mikor felébredtem).

2012. ápr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Jó, de a gyereket nem egyedül vállalod, hanem a pároddal, az meg ritka, hogy egyszerre legyen rossz kedvetek. Menni fog, de természetes, hogy kétségeid vannak, ne aggódj :)
2012. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És a gyerekedet te magad szülted! Egy anya-gyermek kapcsolatot nem lehet azzal összehasonlítani azzal, hogy kutyát tartasz! Már csak azért sem, mert ilyenkor komoly hormonális változások is végbemennek a testedben, ami jelenleg nincs. Egyáltalán nem biztos, sőt biztos, hogy nem úgy bánnál a gyerekeddel, mint a házikedvenccel.
2012. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!