Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki lehet jönni 75000ft-ból?

Ki lehet jönni 75000ft-ból?

Figyelt kérdés

mert nekünk csak ennyi van és babát akarunk nem dolgozom csak a férjem .van házunk kocsink nincs hitelünk .de viszont van nagyx kertünk amit bevetek zöltséggel paprika ,paradicsom ,meg minden mert legalább a leves ingyen van. szerintetek kilehet jönni ha nagyon sporolok?


meg nekünk a gáz átalánytr fizetek 10000-ft

a villany 8000ft.

a viz 3000ft

szemétszállitás 1800 2 havonta

1800 egyéb

4350 egyéb

5000 ft telefon számla.

10000ft ot meg elakarok tenni hogy abbol ujitjuk a házat. szoval elég-e 40000ft nekem a férjemnek és babának kajára?


durván marad 40.000ft unk

ez elég szerintetek kajára?


2008. ápr. 17. 22:50
 1/10 A kérdező kommentje:
meg persze amit majd a babára fogok kapni 3 évig
2008. ápr. 17. 22:52
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
szerintem megoldható.
2008. ápr. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szíja!Bizti vannak,rokonok,és a szüleitek,hogy majd kicsit támogasanak benneteket.Mi sem állunk jobban,rengeteg a rezsi,és a lakáshitel stb.Ráadásul én le is vagyok százalékolva,csak a férjem dolgozik.De meg élünk,és nektek még kertetek is van.Nekünk meg csak panel lakásunk.Azt kell nézzni,hogy egy baba nagy adomány,sokan évekig dolgoznak rajta még sem sikerül.Még a baba után is kapni fogtok pénzt.Szóval én azt mondom nyugodtan vágjatok belle.13 hetes kismami
2008. ápr. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet kijönni egy babával 75 e ft-ból.Jó általányt fizetsz és mivan akkor amikor kijön a gázra a többleted?Egy családi házra alsó hangon télen 20 ropi a fizetni való és ez alsó hangon sajnos.Panelbe se kutya.A víz és minden sokkal drágább lesz a baba mellett és isten ments, hogy közbe keljen rájönnöd, hogy valami nagy baj van.Hogyha nem dolgozol nem is számíthatsz táppénzre gyedre gyesre nem fogsz pénzt kapni a gyereknek meg egy csomó cucc kell ami nem két fillér.Szerintem menj el 180 napot melózni és a fél év, ki lehet bírnil.A lényeg, hogy be legyél jelentve 130e ft bruttora/ hozzáteszem, hogy ez a dupla minimálbér miatt már nem ritka/ és akkor megkapod utána a 94 e ft-ot a táppénre lesz rendes gyed, gyes és semmi problémát nem adódik.De ne legyél felelőtlen, egy kis élettel nem szabad játszani.Elnézést ha szidásnak hangzott, de nagyon kevés pénz a 75 e ft.Nekünk csak a számláink fele teszi ki ezt5 az összeget és még 60 e ft a kaja kettőnkre a baba úton van, úgyhogy csak ésszel.
2008. ápr. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem elég. Meg kell majd húzni magatokat, az biztos.

Más hogy neveli fel a gyerekeit? 2 minimálbérből élnek sokan, van akinek lakáéshitel és egyéb plusz költségek is vannak és mégis nevelnek (sokszor nem is egy) gyereket. Nem??

2008. ápr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy ki lehet, mi is annyiból élünk. Igaz, mi csak ketten vagyunka babával. Nem könnyű, de megy. És nekem hitelem is van, mégis megy. Igaz, néha előfordul, hogy le kell mennem minuszba, de arra nagyon figyelek, hogy egymás után két hónapban sose kerüljön erre sor. Én már jól megtanultam spórolni, mindig megnézem, hogy hol mi az olcsóbb, igaz, így szinte minden nap kell vásárolnom, mivel egy áruházban csak azt veszem meg, ami ott a legolcsóbb. De ez van. Vagy pl. sokszor csinálok olyat,hogy ha egy ételbe darált hús kell, akkor sajtreszelőn reszelek párizsit, épp olyan finom lesz. Persze a babának olyan kajákat veszek, ami jó minőség, de neki is magam főzök, üvegeset akkor kap, ha valamiért nagyon nincs időm főzni, vagy ilyesmi, van otthon tartalék. Nagyon sokmindenen lehet spórloni, majd meglátod. De én azt tanácsolom, hogy keress valami munkát, és dolgozz legalább egy évet, hogy utána legyen GYED-ed.
2008. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Persze hogy ki lehet .Nekünk is ennyi a havi jövedelmünk bár mi még csak ketten vagyunk a férjemmel! De ha arra vársz hogy anyagilag jobb legyen akkor lehet sose lesz gyereked.És amúgy meg a Gyes alanyi jogon jár akkor is ha sosem dolgoztál, plusz még jár a családi pótlék is!
2008. ápr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én azt írtam, hogy azért jobb dolgozni előtte, hogy legyen GYED, nem azt, hogy legyen GYES. És a GYES sem alanyi jogon jár, hanem mindenkinek, aki biztosított. Nagy különbség. A családi pótlék az, ami alanyi jogon jár.
2008. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is most kb 40 ezer marad általános életre, a többi elmegy számlára. VAlahogy mindig megoldottuk, igaz néha számolgattam az ezreseket az utolsó héten és inkább nem vettem narancsot..

De úgy godnolom hogy a babára valahogy mindig megoldja az ember. És akkor több lesz a gyessel meg a cspvel, ami a legrosszabb esetben is 40 ezer pénz:-) Már mi is várjuk nagyon. Na meg ott az egyszeri anyasági, ami 60 párezer.

Szóval nálunk rosszabb körülmények között élők is felnevelnek gyereket és nem putriban, emberi környezetben, tehát nekünk is menni fog.

A család is biztos fog segíteni,ha olyan viszonyban vagytok, hisz a baba mindenkinek nagyo öröm. Mi is minden nagyobb dolgot megkaptunk , csak az apróságokat kell még megvennem, és ez is hatalmas segítség. De én is amit veszek használtan veszem, sokkal olcsóbb..

Sok sikert és boldogságot!

2008. ápr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem te vagyis Ti érzitek,hogy bele vágtok vagy sem.De tény,hogy ha mindenki arra várna,hogy meglegyen a megfelelő életkörülmény(pénz)akkor nem igen születnének gyerekek.De az is valóban igaz ha elmész dolgozni egy jól fizetö helyre akkor sokkal több pénzetek lesz és most is tudnál még fére tenni.De a Gyes alanyi jogon jár.Én is azt kaptam mível nem voltam bejelentve.

Sok sikert.

2008. ápr. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!