Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy két évesnek káros, ha az...

Egy két évesnek káros, ha az apja öléből nézve véres számítógépes játékot néz?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 14:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tesz jót neki, mert később előjöhet nála. Vagy félelmet okoz majd benne, vagy azt vesz majd természetesnek, és ő is verekedni fog.

Az én 2,5 éves lányom néha mikor meglát egy verekedős filmjelenetet, akkor elkezd sírni, hogy "jaj fáj neki!".

2012. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
én saját véleményem hogy igen mert o most gyujti be az infokat foleg amit lát.de ez az én véleményem mert én alapbol elítélem az oldoklos játékot(méghogy játék)
2012. ápr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy ez a kérdés nem komoly, hanem provokációnak szántad...
2012. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Persze!Ők még úgy mond szivacsok!Minden megmarad bennük.És ez kihatással lehet lelkileg,és idegrendszerileg.Nagyon sok ilyen jellegű olvasmány van. Olvass bele valamelyikbe...Elképedsz milyen is egy kisgyermek szervezete!_!
2012. ápr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Eddig egyszer volt ilyen alkalom, akkor nagyon élvezte. Ha valaki meghalt, akkor olyanokat mondott, hogy elesett a bácsi, meg hogy béna volt, aztán kacagott. Az autós részt is élvezte, nem ijedt meg. De hallgatok rátok, és inkább kihagyom a játékból, de ő olyan, hogy amint leülök, rögtön kéredzkedik az ölembe.
2012. ápr. 17. 14:52
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekünk 2,5 éves a fiúnk. A múltkor az apja itthon volt szabin, és délután az egyik csatornára kapcsolt, ahol a Gyűrűk urát adták. Pár percre belenézett, nézte a gyerek is. Akkor semmi reakciója nem volt, csodálattal bámulta, tényleg csak pár perc volt az egész, de pont az orkokat mutatták, amikor egy csatajelenet ment.

Éjjel a fiam sikítva ébredt, remegett, nem is mert az ágyában aludni, annyira félt, mondta is, hogy a csúnya bácsiktól. Be is pisilt, pedig már több, mint fél éve éjjel nincs rajta pelus, és még sosem volt baleset. Azóta nagyon figyelünk, hogy ilyesmi ne forduljon elő.

2012. ápr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ilyenkor még nem tudják megkülönböztetni a valóságot a mesétől (legyen az rajz vagy film, könyv vagy képernyő).

Lehet, hogy nem álmodik rémeket, sőt tetszik neki, pláne ha te - mint példaképe - élvezed a játékot, de nem tudhatod, miként csapódik ez le benne. Tehát inkább ne nézzen ilyet még (a hátad mögül se) és ilyen szituációkban (akárcsak reklám vagy híradó vagy film megy a tévében) mindig magyarázd el neki, hogy mi a játék és mi a helyes.

2012. ápr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy van ahogy a 8-as írta, nem tudja megkülönböztetni a mesét a valóságtól. Nemrég voltam egy előadáson, pszichológus által. Ő azt mondta hogy kb 4 éves koráig nem kéne tv-t nézniük a gyerekeknek, pontosan emiatt. Ha azt látta hogy a macska amelyiket éppen megdobtak egy hatalmas kővel, csak úgy felpattan pár perc után, akkor nem csoda hogy ha esetleg ezt ő megismétli akkor csodálkozik egy nagyot hogy ez a macsek meg miért nem kell fel. Csak egy pl akart lenni, de ez a lényeg. A másik hogy alvás zavarokat okozhat.

A mese teljesen más tészta, még ha erőszakosabb is, mert ott ő képzeli el ugyanezt.

2012. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Egyértelműnek tűnik a dolog, de a kérdést azért tettem fel mert nem tudom, hogy egy kisgyerek hogyan éli meg az ilyen képeket, hogyan hat rá a későbbiekben. Nekem is az jutott eszembe, hogy rémálmai lehetnek tőle, de nem hiszem hogy felfogná a játék konkrét jelentését, vagy felismerné a vért és ilyesmi. Neki annyi jött le, hogy a bácsi elesett.

Kicsit össze vagyok zavarodva, mert gond nélkül "vészelte át" a félelmetes játékot, de a Bogyó és Babócában(mese) van 1-2 jelenet amikor szabályosan elsírja magát, pedig semmi félelmetes nem történik.

2012. ápr. 17. 15:34
 10/16 anonim ***** válasza:

Kisfiam egy napig lázas volt, fogalmam sincs mitől, nem is ez a lényeg. Szóval beteg volt, nyomta az ágyat és orrba-szájba meséket nézett (nem véres filmeket). Pl Hamupipőke, Némó nyomában, Tarzan, Pinokkió.


A nagy mesenézés után délbe sírva visítva ébredt, azt kiabálva, hogy a búvár bácsi elvitte a kis halakat (Némó) és a puskás bácsi meg lelőtte a majmokat (Tarzan). Megnyugtattam. Délután is mesét nézett, lázas volt, nem tudott felkelni, éjjel vagy 5* ébredt sírva az egyiknél be is pisilt. Azt visította, hogy "anya ne edd meg az egereket!!!" (egerek a Hamupipőkében vannak). Kérdeztem mi baj, azt mondta a Pinokkió csúnya mese, mert az a gonosz bácsi bezárta őt a ketrecben, de aztán jött a tündér .... stb


Szóval nem csak egy véres játék, hanem egy mese is borzalmat válthat ki belőlük.

Azóta eltelt két nap, nem engedem neki nézni ezeket a meséket, de még mindig visítva feriad délben és éjjel is. :(


Amúgy 3 éves.

2012. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!