Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Asztmás gyereket nevelők...

Asztmás gyereket nevelők tapasztalatára vagyok kíváncsi! Akkor is fújsz neki a sprayből, ha csak a köhécselés van (napok óta) vagy azt kizárólag roham alkamával használod?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia. Attól függ melyik spray. 5éves fiamnak van egy állandó: Flixotide, amit reggel-este kell befújni, 2-2puffot. Meg egy másik a Ventoline,amit nem kell mindig. Csak ha beteg,vagy nagyon köhög,zihálva,sípolva. Októberben állapították meg nála,eddig 2x használtam neki(betegségben) Csak egy kis köhécselésre nem szoktam adni. Csak rohamnál kellene,de nem volt még rohama.
2012. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Mi a ventolint szoktuk használni de csak akkor ha a köhögése nem csillapodik pár nap alatt és éjszaka sem tud aludni tőle.Akkor napi 3*1 puffot.Ha nem köhög annyira mi a sós porlasztást szoktuk használni és jó szokott lenni.
2012. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, a nem állandó sprayre gondoltam, az állandót persze állandóan használjuk.


Köszi a gyors választ.

2012. ápr. 14. 17:33
 4/9 A kérdező kommentje:

Második Válaszoló, géppel porlasztotok? Mekkora szobában és mennyit?

Van tartós eredménye?

2012. ápr. 14. 17:35
 5/9 anonim válasza:
Igen.Géppel porlasztunk( voyager típus ) és alkalmanként 3-5 ml sóoldatot vagy salvus vizet szoktam porlasztani vele.A szoba 4*4 méteres és a radiátoron is mindig párolog Salvus víz.Nálunk enyhe köhögésre és orrfolyásra is bevált,és ha időben elkezdem a porlasztást nem fullad be a gyerkőc.
2012. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az előbb kimaradt.Mi most egy sóterápiás készüléket is próbálunk .ami a sóbarlangok levegőjéhez haszonló levegőt biztosít a szobában.Éjszakára kapcsoljuk be és eddig úgy tűnik az is bevált mert elmúlt a köhögés és az orrfolyásunk is.a kisebb gyerekemnek is használ,gyorsabban tisztulnak a légutak tőle.
2012. ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Salvus vizet sokat párologtattunk.


És ez az utóbbi hogy működik, mit kell tenni bele?


Amúgy ettől is csupa sólerakat lesz minden? :)

2012. ápr. 14. 17:49
 8/9 anonim válasza:
A sóterápiás készülékben apró sókristályok vannak és azt fújja szét a levegőben.A só sóbetét formájában kapható hozzá napi 8-ás használat mellett 4-5 hónapig is elég egy ilyen betét.Hálózatra csatlakozás után olyan mintha egy ventilátor menne e szobában de nagyon halkan.Mi szinte minden este használjuk és eddig még nem volt sólerakodásunk.Közvetlenül a gyerek ágya felett van a polcon.
2012. ápr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. ápr. 14. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!