Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem aggódtok, hogy mennyire...

Ti nem aggódtok, hogy mennyire lesz még nehezebb az anyagi helyzetünk?

Figyelt kérdés
Én és a párom 23 évesek vagyunk és alig mertünk babát vállalni. Viszont most annyi adó van és még több lesz,illetve kedvezményeket vesznek el ,hogy rettegek mi fog történni. Így sem élünk nagylábon, de ezek után... még az a szerencse ,hogy a páromnak jó munkahelye van. De én szerintem 3 év után több évig munkanélküli leszek, mert ebben az országban gyerek nélkül is nehezen talál az ember ,nemhogy gyerekkel :(
2012. ápr. 13. 21:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ellehetetlenítik az életet, sokan mennek külföldre, családostul is akár. Mi is tervezgetjük, de nehéz a döntés. De ami mostanában itthon megy az már drámai. Fizetős a sárga csekk, kevesebb alapszabadság, plusz adó a pénzfelvételért, erzsébet utalvány a családi pótlék, stb.
2012. ápr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi is készülünk külföldre. Itthon nem lehet már létezni. 4 gyerekkel (nem most vállaltam őket!!!) A nagy már 20 éves, de még esély sincs, hogy állása lesz,

2 diplomám van, dolgozok, vállalkozást vezetek plusszban, mégis egyre kevesebb jut mindenre.

42 évesen elegem van az egészből.

Nagyon lefelé indultunk el. Magyarországon most kezdődik igazán a neheze (látjuk a vállalkozásunk fogalmán, ahogy hónapról-hónapra egyre kevesebb a bevétel.

2012. ápr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekünk szerencsére valamennyire kedvezett a válság. Páromnak olyan szakmája és munkahelye van, ami most szinte aranyat ér. Több százezer Ft-ot keres havonta legálisan, nettóban. Igaz, nagyon keveset ven itthon, sokat mennek külföldre is dolgozni, de van látszata.

Én most nem aggódok, talán kicsit összeszedjük magunkat, befejezzük a házat és valamennyi marad is a bankban. Ha nem lenne a lakáshitel, akkor a mi igényeink szerinti luxusban is élhetnénk 2 gyermekünkkel.

2012. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

De, nagyon aggódunk. Így is alig marad valami a kiadások után. Külső szemlélő biztos irigyel minket, mert szép lakás, szép autó, de hitel van mindkettőn. Gyönyörű kislányunk van, igazán boldogok vagyunk, csak alig marad valami hó végére. Még így is, hogy a szüleink rengeteget segítenek, épp a hitel miatt...

Nagyon szeretnénk másodikat is, a család is szeretné, de hogy?? Így is olyan rossz érzés, hogy szinte az összes húst, befőtt, lekvár, stb. otthonról hozzuk, a lányom rengeteg mindent kap a mamától. Most várjam el a másodiknál is?? Félre ne értsetek, nem várjuk el, ők örömmel adják, sokszor ellenünkre is.

Ráadásul nem tudom, mi lesz a munkahelyemen, visszavesznek-e, megkapom-e azt a jó fizetést, ami volt... Ja, és hogy nem rúgnak-e ki, ha táppénzre megyek majd, ha a kislányom folyton beteg lesz a bölcsiben...

2012. ápr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Sajnos mi ezért nem vállalunk második babát mert nagyon bizonytalan a jövő és inkább az eszünkre mint a szívünkre hallgatunk! Szomorú de ez van,pedig mindketten szerettünk volna a fiunknak kistesót!
2012. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Go külföld,nem maradjatok itt,én is tervezem.Ott simán nagylábon él még a putri munkás is,Luxemburgban figyelj mentünk étteremben a munkások igen a munksáok 2-3 órát is ott voltak figyeltem és zabáltak kmint az állat,500 Euró úgy elment mint a sicc.
2012. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!