Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem aggódtok, hogy mennyire...

Ti nem aggódtok, hogy mennyire lesz még nehezebb az anyagi helyzetünk?

Figyelt kérdés
Én és a párom 23 évesek vagyunk és alig mertünk babát vállalni. Viszont most annyi adó van és még több lesz,illetve kedvezményeket vesznek el ,hogy rettegek mi fog történni. Így sem élünk nagylábon, de ezek után... még az a szerencse ,hogy a páromnak jó munkahelye van. De én szerintem 3 év után több évig munkanélküli leszek, mert ebben az országban gyerek nélkül is nehezen talál az ember ,nemhogy gyerekkel :(
2012. ápr. 13. 21:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Van egy teljes, és két részmunkaidős állásom, a plusz kettőt fél éve vállaltam el, mert kilátástalan a helyzet. Mára már nagyon fáradt vagyok, szerintem a fél év alatt kb 3 évet öregedtem. De nincs más választásom.. 29/F
2012. ápr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

:( a párom heti 4 nap 16 órázik :( mire megszületik a baba ,ez mellett még kezdődik neki a levelezős suli amire tanulni is kell,szóval kilőve a másodállás.

Én itthon vagyok 14 hetes terhesen és bánt,hogy nem tudok tenni semmit ,hogy egy pici terhet is levegyek a párom nyakából,vagy ne csak a havi 22 ezer ft-mal járuljak hozzá az albérelt + rezsihez. :(

2012. ápr. 13. 21:56
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
A gyerek nagy felelősség! Én ezért is nem akartam, és nem is akarok egy darabig, amíg nincs biztos hátterem. Előbb a saját életem legyen rendben, mielőtt egy olyasvalakinek okozok nehézségeket, aki még meg se született. Ezt az élettől tanultam. De tudom, hogy sokan nem így gondolják. Első voltam.
2012. ápr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Szerintem, ha addig várnánk a gyerekkel, amíg össze nem "szedjük magunkat anyagilag", akkor nagyon sokan nem vállalnánk gyereket még egy jó pár évig. Mi is így gondoltuk a párommal, de ennek szerintem nincs értelme. Ha jut nekünk, akkor egy babának is jut. :)
2012. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Pont ezért fogyunk. Mert vannak akik így gondolják. És én így gondolom. Mert tudom milyen az, amikor nincs. Azt szeretném, hogy az én gyerekem ezt ne tudja. Lehet, hogy a végén kifutok az időből, de jobban bánnám, ha a gyerek szakadt ruhákba, éhesen járkálna. Ez csak egy példa volt, a lényeg remélem érthető.
2012. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is. HA kiszámítható lenne az élet, nem lenne gond, de hogy pár hónapra előre sem lehet tervezni, nem hogy évekre... Ha úgy gondolom, 5 év múlva könnyebb lesz és akkor vállalok csak babát, lehet, hogy sokkal ram,atyabb lesz a helyzet és utólag rájövök, hogy mégis hamarabb kellett volna. Sajnos ha csak várunk, elúszhat az egész élet aztán majd egyedül bámuljuk a plafont a nyugdíjas-otthonban.
2012. ápr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Aggódok én is egyre jobban,hisz nekünk meg 4 gyerekünk van.
2012. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Aggódunk mi is, amit lehet megteszünk, próbálunk élni...

de sajnos ebben a világban már lassan a halál se biztos:S

2012. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát addig mi se szerettünk volna várni amíg saját lakásunk nem lesz stb. Mert annyit nem keresünk ,hitelbe meg soha nem mennék bele. Bár nem is szeretnénk,mert így szabadabbak vagyunk.

Azért a gyerek nem fog éhezni és szakadt ruhákba járni :) bár.. első osztályos korában biztos nem fog iphone-nal járkálni ,mégha lenne rá keret akkor se :)

Nem egy ismerősöm van akik vártak.Lakás,kocsi ,munkahely megvan. Jött a gyerek/ek majd a válság őket is elérte.

A lakáshitelük az egekbe szökött. Van aki rosszabbul él most ,mint mi. Van aki külföldre ment a családjával és kiadta a lakását stb. Erre nem lehet alapozni,mi lesz 5-10 -20 év múlva.

Aki erre alapoz az gondolhatna arra is,hogy egy gyereknek később is kell majd szülő. Ha majd 40 évesen szül akkor majdnem 60 lesz mire a gyerek érettségizik.És lehet az unokái nem is fogják ismerni.

2012. ápr. 13. 22:46
 10/16 anonim ***** válasza:

Max 35-ig várok, utána lemondok róla.

Bocsánat ha valakit bántottak a hozzászólásaim, de nekem ez a véleményem.

Az éhezést, szakadt ruhát nem szó szerint értettem, csak példa volt a nehéz anyagi körülményekre.

Nektek sok sikert! :)

2012. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!