Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Borzasztóan türelmetlen típus...

Borzasztóan türelmetlen típus vagyok, de nagyon gyereket szeretnék, mit tanácsolsz?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit ha gyereket szeretnél úgy is lesz.
2012. ápr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmit ha gyereket szeretnél úgy is lesz.
2012. ápr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség lesz a legjobb tanulópénz, ha türelmetlen vagy! Mire kivárod azt a kilenc hónapot vagy megbolondulsz, vagy megtanulod a türelmet. :-) Az anyaság megváltoztat majd, ne félj!
2012. ápr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én meg mindig is azt hittem, hogy sok türelmem van, de most a másfél éves lányom néha rávezet arra, hogy nincs is annyi, mint hittem. :)

A gyerek valóban meg fog változtatni, és sokszor hihetetlen türelmet tudnak mutatni az anyukák, még ha előtte nem is gondolták magukról. A gyerek teljesen más dolog, mint az életben bármi. Vele szemben sokkal inkább képes az ember pozitív értelemben kifordulni önmagából.

Az első hónapokban lányom iszonyatosan sokat sírt. Én meg azt hittem, hogy nincs türelmem vele szemben, viszont a kívülállók mindig azt mondták, hogy becsülnek a türelmemért.

Szóval másképp cselekszel majd gyerekekkel, mint amúgy, és általában többre vagyunk képesek, mint hinnénk.

Reméljük nálad is így lesz. A baba iránti vágy, a 9 hónap majd felkészít, és a gyereknevelés alatt majd téged is nevel a babád. :)

2012. ápr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 3. nagyon jól megfogalmazta. Én is türelmetlen (hirtelen haragú is) vagyok. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok azt hittem soha nem fog eljönni a szülés ideje, aztán eljött. Majd vártam, hogy mikor mosolyog, fodul, mászik, eszik stb...elsőnél mindent kicsit siettetni akartam, de rá kellett jönni, hogy (ha egészséges persze) ezekre a dolgokra nincs ráhatásom, így lassítottam. A 2. terhesség egészen más volt a lányommal is türelmesebb voltam.

A nagy feladat most a nagyobbik gyerek iszonyatos szemtelenségének a kezelése (pedig nem is kamasz még :)) ezzel meg úgy vagyok ahogy az előttem szóló, magamban úgy érzem, hogy türelmetlen vagyok, több figyelem kellene, idegenek meg azt mondják, hogy mennyire türelmes vagyok...szóval nézőpont kérdése :)

2012. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!