Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek közül van olyan amit...

Ezek közül van olyan amit helytelennek gondoltok? Rossz vagy jó anya inkább az ilyen típus?

Figyelt kérdés

1-nem altatja a gyereket, hanem befekteti a gyereket az ágyba(előtte olvasnak mesét, dea gyereket hagyja egyedül elaludni)


2-nem járnak túl sok társaságba


3-minden házimunkát elvégez, sokszor így játékra jut kevesebb idő,de rend van és van rendes főt étel


4-szoktak napközben:-gyúrmázni, rajzolni, mesét olvasni- legózni stb.. de nem ül egész nap a gyerek melett,hagyja a gyereket is egyedül játszani...addig ő neten megnézpár dolgot pl vagy végzi a dolgát


5-aludni nem alszik a gyereke de leteszi az ágyába pihenni 1-1 órára délután....


2012. febr. 20. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem jó vagy rossz meg helytelen. Normális életképeket soroltál fel. Átlagos,ha már jellemezni kell valahogy. Ha most dicséretet vársz, igen, ezek jó dolgok,de te is tudod jól,hogy a játék, meseolvasás, rendszeres etetés, tisztaság a gyerek körül mind jó dolog, főleg,hogy nem említettél semmiféle bántalmazást vagy ordítozást.
2012. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem minden gyerekfüggő, én egyik pontra sem gondolnám, hogy rossz anya az illető.

1. esti mese, majd alvás, teljesen korrekt. Persze függ attól, hogy mennyi idős.

2. van aki nem is igényli a társaságot. Van akihez jön a társaság :)

3. én pl órákig eljátszottam 2 kockával egyedül, és ha vannak testvérek, nem is feltétlenül kell az anyának folyton a gyerekével játszani. + egy bizonyos kor után, szerintem nagyon jól eltud egy gyerek egyedül is autózni, babázni stb

4. nem hiszem hogy attól lesz jó anya valaki, ha egész nap a gyerek mellett ül, sőt...

5. csendes pihenő az oviban is van, ha nem is alszol, csendben kell lenni és az ágyban maradni. sok gyerek bár "nem is álmos", aztán mégis elalszik.

2012. febr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ezek miatt nem tartom rossz anyának, és nem is tartom helytelennek a felsoroltakat.
2012. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sem ettől, sem ezek ellenkezőjétől nem lesz valaki jó vagy rossz anya. Az jó, ha játszik napközben a gyerekkel, de attól, hogy főz meg netezik és nem jár társaságba, még nyugodtan lehet tökéletes és csapnivaló anya is.
2012. febr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az utolsóval értek nagyon egyet.

Egyébként meg minden gyerek más, minden anya más, minden család más, van akinek ez a jó másnak meg más. Ettől is lehetsz jó anya meg az ellenkezőjétől is.

2012. febr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem tartom magam "rossz" vagy "jo" anyanak,ugy teszem a dolgokat ahogy a gyerek igenyli.

1.csecsemo koratol nem altatjuk,nem is igenyelte soha.

2.kulfoldon elunk igy heti 1szer ha jarunk tarsasagba,nincs kihez.

3.nem megy a gyerek rovasara a fozes/pakolas mert ha olyat csinalok(krumplipucolasnal mar adogatja nekem a krumplit)akkor szabadon mozoghat addig.

4.tudnia kell egyedul is jatszania

5.meg egyszer alszik napkozben de ha nem tenne en is bizony csendes pihenot rendelnek el :)

Ugy gondolom mind normalis dolog,marmint nem tesz jobba,rosszabba.

2012. febr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én nem tartom magam rossz anyának,és sok minden megegyezik az itt felsoroltakkal:

-egyedül alszik el a fiam,erre szoktattam kicsi kora óta.előtte van egy kis összebújás,hogy lenyugodjon

-mi jártunk társaságba,mielőtt bölcsis lett,én meg elkezdtem dolgozni

-minden házimunkát elvégzek,két naponta főzök mióta megszületett

-napközben szoktam vele foglalkozni,de pár perc kikapcsolódásra nekem is szükségem van,akkor netezek,és hagyom egyedül is játszani

-minden délben alszik,de ha nem aludna,akkor is lenne csendes pihenő

2012. febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Sajnos nehéz eldönteni mi a jó, mi a rossz...kiváncsi voltam a véleményetekre!

2012. febr. 20. 19:46
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem csodálatos anya az ilyen.:) A pici-vel is vagy de nem az egész napot töltöd a dajkálásával és rendet is tartasz! Ez nagyon fontos mert legalább a pici egy kicsivel önállóbb lesz és egyedül is fog tudni játszani. Én anyukám is ilyen volt és én nagyon-nagyon szeretem ezért is.

15/L

2012. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!