Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 21 évesen babára vágyom, ez...

21 évesen babára vágyom, ez normális?

Figyelt kérdés
Egyre többet fogalmazódik meg bennem az a gondolat, hogy nagyon szeretném már, ha kisbabám lehetne most vagy a közeljövőben. Alig várom, hogy végezzek az egyetemmel, a mesterképzésre sem akarok jelentkezni, azért, hogy előbb lehessenek gyerekeim. Párommal együtt élek 3 éve, 5 éve vagyunk együtt, de ő még hallani sem akar arról, hogy ilyen fiatalon gyermeket vállaljunk, neki még kell 5-6 év, hogy megérjen a gyerekvállalásra. Mit tegyek, hogy elnyomjam magamban ezeket az érzéseket? Vagy beszéljem rá a páromat egy babára?
2012. ápr. 10. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgot ne tegyél: nem ess "véletlenül" teherbe. Nem hihető és rámehet a kapcsolatod is.:-(

Szerintem szerezzetek egy kiskutyát. Az első hetek azzal sem könnyűek, lehet, hogy éjszakázni is fogsz, lehet, hogy átértékeled a korai gyermekvállalást. Babusgatni a kutyát is lehet.

2012. ápr. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy "véletlenül" nem fogok teherbe esni, ezt én is undorító dolognak tartom, hisz ehhez két ember beleegyezése kell, nem csak az enyém.

A közös kutyus jó lenne, majd beszélek vele erről.

2012. ápr. 10. 23:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem rossz ötlet egy kutyuval bemelegíteni. Nekem például az is kimerítő volt eleinte.
2012. ápr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mikor még otthon voltunk, mindkettőnknek volt saját kutyája, de velük elboldogultunk.
2012. ápr. 11. 00:10
 5/11 anonim ***** válasza:

A pároddal is mindenképp beszéld meg!De ettől függetlenül teljesen normális,ha szeretnél babát 21 évesen.

Én is 21 voltam mikor az első született s 33 mikor a legkisebb.

Most 35 éves vagyok s 4 gyerkőc ayukája

2012. ápr. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen normális, igaz én később vállaltam az elsőt (28 évesen), de ha te így érzed akkor beszéld meg a pároddal.

Nekünk egyébként volt kutyánk a gyerek előtt, de mai fejemmel inkább gyerek után vállalnék kutyát, mert amíg nem voltak gyerekek addig ő volt a mi gyerekünk, de amióta megszülettek "visszacsúszott" kutya pozícióba. Nincs elhanyagolva, verve meg ilyesmi, szeretjük, de érezhetően kevesebb idő van rá és szegénykémet az elején ez nagyon megviselte, ami miatt a mai napig lelkiismeret furdalásom van, így ha 1-2 éven belül szeretnél gyereket akkor inkább utána vegyetek/fogadjatok örökbe kutyust, hogy már megszülettek.

Egyébként nagyon jó, ha kutya is van a gyerek mellett :) Látom, hogy mennyire imádják a lányaim az állatokat...bár ez már nem a témához kapcsolódik :)

2012. ápr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

21 éves vagyok, és detto :)

Járok én is suliba, jövőre fogok végezni, de már most belevágtunk :)

4 hónapja próbálkozunk, eddig még nem jött össze és kezdek türelmetlen lenni. Nagyon vágyom egy kisbabára. A párom 29 éves, ő mégjobban. (hál'istennek)

Én is szoktam ezen gondolkozni, hogy normális dolog, hogy csak ezen jár az eszem, nem érdekel még az iskola sem, csak szeretnék már terhes lenni, érezni, hogy mozog a hasamban, utána megszülni és vele lenni minden percben. Vezetni a háztartást, főzni, és a gyerekkel/gyerekekkel lenni. Ez minden vágyam :)

Ja és sehogysem tudom elterelni a gondolataimat erről a témáról.

:)))

2012. ápr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen normális, sőt! Mondjuk én is később vállaltam, 27 évesen, de képzeld vannak olyanok akik még ezt az időpontot is korainak tartják.

Egyébként az én véleményem szerint, sokkal jobb korábban gyereket vállalni és utána a gyerek mellett a karrierre koncentrálni, és így nem kell megszakítani 3-6 évvel. Persze csak ha teheted, ha van hol laknod, és el tudjátok tartani a babót. Egyébként erről is az a véleményem, hogy nem kell szó szerint mindent megkapnia a picinek.... természetesen az alapdolgokat igen, de erre nem kell várni hogy mindent megadhassatok neki, mert egy idő után azt a sok mindent nem tudja majd értékelni.

2012. ápr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, ez teljesen normális:) én már 18 éves korom óta meg voltam hülyülve egy babáért, néztem a babakocsikat, babaruhákat, terhes kismamákat, ha egy babát láttam el voltam olvadva. 2011 januárjában tönkrement egy 4 éves kapcsolatom, úgy gondoltam ennyi volt, 25 éves korom előtt tuti nem kapom meg azt a pici babát. Aztán elkeseredésemben, hogy vége lett a kapcsolatomnak, ki jöttem Angliába babysitterkedni, és lám itt találtam meg a párom, akivel azóta együtt élünk, ő 34 éves, afrikai származású, és most (májusban töltöm a 22őt) várjuk a babát, már 27 hetes, és így még izgalmasabb, hogy félvér lesz és nem bírom kivárni, hogy milyen lesz a bőre, a haja, kire fog hasonlítani, teljesen lázban égek, de már csak 13 hét:))) Remélem neked is mihamarabb összejön, a világ legcsodálatosabb dolga!
2012. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Babi0906 ***** válasza:
én 23-at töltöttem márciusban és most 34 hetes terhes vagyok :) Ha anyával megyek bevásárolni mindenki csak néz rám nagy szemekkel (tinimami),pedig én nem tartom korainak. 8 éve vagyunk együtt a párommal ő 29 lesz szeptemberben és mindene a pocakomban élő kisfia. Ha viszont csak én akartam volna akkor lehet nem vártam volna még 5-6 évet.
2012. ápr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!