Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik mostanában...

Anyukák, akik mostanában szültek és otthon voltak 1. gyermekükkel, mennyi tgyást, ill. gyed-et kaptak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
A napi átlagkereseted 75%-a. Ha rendesen be vagy jelentve, meg vannak egyéb juttatások is akkor ez még jobb pénz is lehet mint a havi fizud. Nálunk így volt...
2012. ápr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

70%, nem 75.


Én a maximumot kaptam gyedből, és tgyásból meg kb. 150-et.


Ez mind jövedelemfüggő - ahogy írta az első, ha nem rendszeres jövedelmed is van az igénylést megelőző évben, akkor a tgyás lehet több, mint a havi átlagbéred.


Attól is függ, hogy dolgoztál-e a szülés előtt 180 napot, vagy sem - mert ha nem, akkor lehet felső korlátja a tgyásnak is pl.

2012. ápr. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de lehet akkor nem fogalmaztam jól. A kérdésem lényege, hogy akik úgy szülték a 2.babájukat mostanában, hogy otthon voltak az előző gyermekükkel, azaz gyes-en, vagy épp gyed-en, vagy betegállományban voltak, azok az anyukák mennyi tgyást-t kaptak?? Azaz akik a tgyás előtt nem dolgoztak 180 napot, mivel otthon voltak.
2012. ápr. 11. 13:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Azok a szerződés szerinti bérükből számolva kapják a tgyást és a gyedet a minmálbér kétszerese korláttal.
2012. ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De nem mentem vissza dolgozni, tehát gyes-en voltam mikor teherbe estem Tudtommmal ilyenkor kevesebbet kapok majd. Ezt szeretném tudni, hogy akkor mit vesznek alapul, de úgy látom nem sikerül itt kiderítenem.

Ettől függetlenül köszönöm az eddigi válaszokat.

2012. ápr. 19. 21:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha egyértelműen tetted volna fel a kérdést, akkor talán kaptál volna neked tetsző választ is.


A kérdésedből egyáltalán nem derült ki, mit szeretnél tudni, olvasd vissza, te is rájössz. Nem megsértődni kell, hanem normálisan feltenni a kérdést.


A lényeg:

a tgyásnak mindenképpen a szerződés szerinti béred lesz az alapja, de max. a minimálbér kétszeresének 70%-a lehet, ez a felső korlátja.

Ha az igénylést megelőző évben 6 hónapot meghaladóan gyeden, táppénzen, tgyáson voltál, akkor a gyed alapja az utoljára kapott ellátás alapja lesz (vagyis ugyanaz lesz az alapja, mint a tgyásnak).

Ha viszont 6 hónapot meghaladóan gyesen voltál az igénylést megelőző évben, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz.


ÍGy már kicsit átláthatóbb? De ha van még kérdésed, szívesen válaszolunk rá, csak fogalmazd meg egyértelműen, akkor nem lesz belőle duzzogás.

2012. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igen egyértelműbb. .-)

Nem duzzogtam,csak rosszul fogalmaztam, ezek szerint a kommentemben is. .-(

2012. ápr. 19. 21:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha gyesen voltál javarészt tgyás igénylés előtt kiveszel szabikat, vagy táppénzre mész és máris nem lesz minimálbér alalpú a gyed.
2012. ápr. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!