Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babájukkal, gyermekükkel...

Babájukkal, gyermekükkel otthon lévő anyukák, ti nem unjátok néha a monoton, egyforma napokat?

Figyelt kérdés
A fiam már ovis,de a kislányommal még itthon vagyok nyár végéig,ő 2 éves.Néha olyan uncsi itthon,úgy érzem,bekattanok...A mindennapos egyforma tevékenységek,a házimunkába is bele lehet unni...Persze imádom a lányomat és sokszor elszórakoztat,meg ha elmegyünk vásárolni,postára,meg az oviba a fiamért,akkor kimozdulunk,az jó.Barátnőmékkel se tudunk mindig talizni,most is épp betegek,van hogy mi vagyunk betegek,akkor eleve nem engedjük össze a gyerekeket.Pedig nem mondhatnám,hogy annyira eseménytelen lenne az életünk,meg lehet hogy visszasirom még anyugodt itthonlétet,ha már dolgozom újra,mégis most olyan depisnek érzem magam..
2011. febr. 23. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
:) Igen, vissza fogod sirni. En dolgozom a kisfiam 1 eves mult es bolcsodeben jar. :( Semmit az eg vilagon nem tudok otthon elvegezni. Igaz anyagilag egy aranybanya de minden mas egy kaosz. 9-tol 3-ig van bolcsibe, en viszem 9-re ferjem hozza 3-kor. Mire hazaerek majdnem 5 ora, szalad a haz, takaritani nincs kedvem mert inkabb a fiamat viszem jatszoterre, epitokockazok vele... mert ugye egesz nap szinte nem latom. 8-kor mar alszik mert a bolcsi lefarasztja igy akkor kinek van kedve meg nekiallni takaritani? :) Altalban szombaton delelott szoktam takaritani amig ok tekeregnek a ferjemmel vagy a ferjemmel baratokat latogatnak (ok is babasak es ossze szoktak ulni es amikor en vegeztem a hazzal megyek oda). Vasarnap csak a csalad, altalaban kimozdulunk ebedelni etterembe, pizzazni... setalunk vagy otthon jatszunk. Hidd el nyugisabb amig otthon vagy. Legalabbis en a hazimunkat megtudtam csinalni amig ebed utan aludt (kb. 3 orat) es meg magamra is volt idom. Most csak kapkodom, forgalmi dugoba ragadok minden reggel, szalad a haz... Viszont nagyon jo emberek kozott lenni, most is kavezgatom es netezek es persze kozben dolgozom. Minden rosszban van egy kicsi jo es forditva.
2011. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2 éve vagyok itthon és még nem unom.

Mindog van mit csinálni, hova menni.

Szeptemberben vissza kell menni dolgozni, f8-ra fogok járni:-(( csak az dob fel, hogy jön a nyár és a nyaralás.


Amikor a fiammal voltam itthon 10 éve,akkor valamiért roszabb volt, talán mert többet voltam egyedül, na emiatt van egy kis lelkifurdalásom.

2011. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hazudnék, ha azt írnám, hogy soha nem unom, ilyenkor szóvá is teszem. Pénteken is egy hirtelen elhatározással közöltem a férjemmel, hogy elmegyek este a barátnőmmel pizzázni, 10 perc alatt összekészültem, mert már nem bírtam tovább:) Egész héten tanulás a nagyokkal, házimunka, ellátom a két évest, úgy éreztem, muszáj kimozdulni. Az a 2 óra is tök jó volt.

Amúgy meg SOHA az életben ilyen jó dolgunk nem lesz, talán csak anyukánk hasában voltunk ilyen könnyen, mint most, hogy itthon lehetünk GYES-en:) Nem más osztja be az időmet, hanem én, legalábbis délelőtt így van. Ha van kedvem, teregetek, ha nincs, majd csak este. A munkahelyen már ezerszer nehezebb lesz.

Szóval fel a fejjel:)

2011. febr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

De, nagyonis!

2 gyerekkel vagyok itthon, vidék, boltok nélkül, barátnőmék nem érnek rá.

2011. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bár én még nem voltam otthon kisgyerekkel, de nehogy azt hidd, hogy a munkahelyen kevésbé monoton az élet. főleg így februárban. persze biztosan egészen más, de én spec már január óta azt érzem, hogy megállt az élet, és minden nap ugyanarra a szürkeségre ébredek, és a munkahelyen is ugyanaz van minden egyes nap.
2011. febr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak tudod a munkahelyen van kivel beszélgetned, van kihez értelmesen beszélni, míg egy otthon ülő anyuka max 2szavas tőmondatokban beszélget a gyerekkel, és pl arról hogy a kutyának lóg a nyelve, a macinak meleg bundája van, stb... Hiába van nálunk is a miért korszak, rohadt unalmas 25.ször is elmagyarázni ugyanazt, pl hogy miért piros a pulóver, ami rajtad van.
2011. febr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!