Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba kezessége mikor alakul...

Baba kezessége mikor alakul ki? Mikor lehet megmondani, hogy milyen kezes lesz?

Figyelt kérdés

Ha pl. következetesen a bal kezét használja x idős koráig, akkor mi az a kor, amikor még ez megfordulhat és mégis jobb kezes lesz? (vagy fordítva)


Hallottatok már erről szakmai véleményt?


2012. ápr. 10. 13:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mostanában olvastam erről. 3 éves koruk körül már kialakul, hogy melyik a domináns keze.

Az enyémnél 2,5 éves korában korában vettem észre, hogy inkább a bal kezével eszik, azzal tevékenykedik többet, abban tartja a ceruzát.


Van egy "kísérlet", ami alapján egyértelműen el lehet dönteni, hogy melyik oldala dominál.

Egy fehér lapot adsz a kezébe, amin középen egy 5 Ft-os nagyságú lyuk van. Megkéred, hogy kukucskáljon ki a lyukon. Amelyik szeméhez tartja kukucskáláskor, neki az a domináns oldala.

2012. ápr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kisfiam 26 honapos. O a bal kezen szopizza a huvelykujjat mar baba kora ota. Bal kezzel kanalazza a levest, bal kezzel fest es szinez, bal kezzel nyomja az ajtocsengot es bal kezzel nyitja az ajto kilincset. Husvetkor sajtos pogacsat sutottunk es o vagta ki a formakat, szinten bal kezzel. Igy szerintem bal kezes lesz. :)) Gyurmazasnal, matrica ragasztasnal vagy egyeb tevekenysegnel termeszetesen hasznalja a jobb kezet is de a bal megy konnyebben neki az a dominans. :)
2012. ápr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kétkezes lesz! Én is az vagyok és van amit jobb kézzel, van amit bal kézzel szeretek jobban csinálni.:-)
2012. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

AZ iskolaérettségig alakulhat.Sokan még 4-5 éevsen is cserélgetik a kezüket,vagy "egyik percről a másikra" váltanak,vagy időszakosan hol ezt hol azt használják.Semmi biztosat nem lehet mondani kb 6-7 éves korig.

A lyukas teszt nem jó,rengeteg ember van akinek keresztdominanciája van (pl jobb kéz-bal láb) . A 2 szem közül is van domináns,ez azonban nem jelenti azt,hogy a kéz és a láb közül is az az oldal lesz az.

2012. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!