Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világban már egy 8 éves...

A mai világban már egy 8 éves gyerek is a szó szoros értelmében le tud nézni egy szegényebb családot?

Figyelt kérdés
Olyan gyerek aki megkap mindent, sokkal többet engednek neki, mint én valaha is engedek az enyémeimnek. Nem tudom, az én koromban 8 évesen a játékokkal voltam elfoglalva, eszünkbe se jutott nézni kinek mi van. És most nagyon komolyan azt érzem, hogy lenéz minket. Szemünkbe nem néz, leülni nem akar, nem fogad el semmit. Lehetséges hogy a mai gyerekek már lenéznek náluknál szegényebbeket? Hát hova fajul ez a világ?
2012. ápr. 9. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha folyamatosan ezt látja és hallja otthon a gyerek. Magától nem fog eszébe jutni, hogy lenézzen valakit, a gyerekek még nem ilyenek. Viszont pontosan úgy viselkednek, ahogyan otthon a szülei. Ha ezt a példát látja, honnan kéne tudnia, hogy ez nem helyes?

Ne a gyereked "szidd", hanem gondolj bele, hogy a szülei felelősek a gyerek viselkedéséért, hozzáállásáért.

2012. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
gyereket*
2012. ápr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez csak részben nevelés kérdése.A 8 éves gyereket is érik családon kívüli benyomások,a társakkal jól megbeszélnek mindent,kinek milyen cuccai vannak,mi a menő,mi a ciki.És ha ő a társak meg a saját megítélése szerint is a menő kategóriába tartozik-mert a szülei megvesznek neki mindent-akkor így is fog viselkedni.Ezt,abszolút tapasztalatból mondom.És lesz ez még rosszabb is,mert a gyerekek nem csak tárgyakat,hanem személyeket,gondolkodásmódot is kategorizálnak.A gyerekek világa félelmetesen leképezi a felnőttekét, csak náluk nincsenek árnyalatok,minden igen-nem,fekete vagy fehér.
2012. ápr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8 éves még nem nagyon tudja hogy a pénz mi meg hogyan jön.Tudatosan nem néz le senkit.Max hallja hogy otthon ilyen autó van van egy aple mac gépe.Nem tudja hogy másnak nincs.Tudatosan , akarva nem néz le senkit.
2012. ápr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy félénk gyerek, ezért nem nézett rátok, meg fogadott el semmit? Meg volt illetődve.

Vagy az is lehet, hogy elkényeztetett, és ha nem felel meg neki a bútorzat, étel, szontyoli képet vág, hogy mindenki körülajnározza, hogy szegényke nem érzi jól magát. :D

Persze lenéző is lehet, de talán inkább csak rosszul érezte magát az idegen helyen.

2012. ápr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen,sajnos egyre több ilyen van,bár ez a szülő hibája,ha úgy neveli a gyerekét,hogy lenézze azt,aki szegényebb.
2012. ápr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Abban biztos vagyok, hogy ami itt van nem felel meg neki. volt hogy több napot volt itt, soha nem evett rendesen, a szörp se jó neki, semmi se....unatkozik mert itt nincs x-box meg qvad meg ilyenek.

Az is tény hogy apuka egyszer kijelentette, hogy őket nagyon sokan irigylik.

A gyerekeim ma is nagy örömmel fogadták (bár ők kicsik még) a nagyfiú inkább kiment az udvarra, mintha itt bent büdös lenne:(

Mindent megkap, még azt is amire először azt mondják nem lehet. 6 évesen okostelefonja volt. Hát nálunk ilyesmi nincs és nem is lesz!

2012. ápr. 9. 10:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Más az értékrend.Most sokan lefognak pontozni de nem baj.Én is megkaptam mindent gyerekkoromban , amikor meglett a jogsim akkor egyből kocsit hozzá , egyetemi felvételre sajt lakást és még sorolhatnám.Nem vagyok elanyátlanodva , teljesen önálló vagyok.Soha nem néztem le azt aki szegényebb.1x kiskoromban volt egy kijelentésem amellyel valóban lenéztem őket de aztán édesanyám elmagyarázta a dolgokat és másképp látom a világot.

Engem úgy neveltek hogy ha vendégségben vagyok , ha nem ízlik az étel akkor is enni kell belőle hogy ne sértsük meg a házigazdát.

2012. ápr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyértelmű hogy más az értékrend! ezt nem vitatom. Sőt mi nem vagyunk gazdagok, de én is úgy voltam nevelve ha bementünk rokonhoz ahol alig volt valami a szegénység miatt akkor is el kell fogadni, mert szeretettel adják. És én ebben nőttem.

Most ez a kisfiú úgy ült az asztalnál hogy hátát fordított nekem, amikor kínálgattam. De semmi nem kellett.Mint máskor sem...

2012. ápr. 9. 11:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kínlódjatok vele. Ha legközelebb mennek hozzátok vendégségbe, mondjátok meg a szülőknek, hogy hozzanak neki külön kaját, szendvicset, mert láthatóan nem eszik meg semmi mást. Ha meg csak a gyereket passzolnátok le hozzátok szülők ottléte nélkül, ne vállaljátok el.
2012. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!