Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ennyire erőszakosak,...

Miért ennyire erőszakosak, durvák és mindenkin átgázolóak a mai gyerekek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 20:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Ezért jobb az egyházi óvoda, iskola. Mert oda nevelt, jóindulatú gyerekek járnak. Nem vagyok vallásos, de én egyháziba írattam be a gyerekeimet. Ott nincs sok baj, az önkormányzati iskola meg tele van neveletlen, züllött szülők gyerekeivel.
2012. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szép is volna. Nálunk az egyházi óvodában a gyerekek 90 % - azért jár oda mert az van a legközelebb. Mind rászoruló, rossz körülmények között élő, a gyerekeikkel alig törődő szülők gyermekei. Pont olyanok mint akikről mát írtam is. Nagy kár, mert az ember azt gondolná hogy ez tényleg így van, a valóság azonban kicsit más. Nem vagyok én sem vallásos, az ovis korú gyerekeimet pedig inkább magán oviba járatom, oda is csak délelőtt, elég annyi nekik hogy más társaságban is legyenek. Ott még semmilyen incidens nem érte őket, oda tényleg olyan gyerekek járnak akik nem szenvednek otthon semmiben hiányt általában.
2012. márc. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

8-as valaszolo vagyok.

Kolopele: Nem neked irtam a valaszomat hanem a kerdezonek ezert nem kertem mastol velemenyt.

Az csak egy dolog,hogy te nem ertesz vele egyett, en se ertettem egyett a valaszoddal megse kezdtem biralni.

Szerintem a mi korosztalyunk kb.80%-a kapott verest vagy utest. A veressel en se ertek egyett ,mint mondtam a kezre utes vagy kap egyet a (nem meztelen) fenekere.

Pl. mikor a fiam fel evvel ezelott a kulccsal belenyult a konektorba(nem otthon volunk,nalunk minden konektorba van vakdugo) akkor kapott a fenekere es azota se ment meg a konnektor kozelebe sem. Persze el is magyaraztam neki ,hogy miert nem de egy ennyi idos gyerek meg nem bitos,hogy megerti, miert nem szabad. De egy ilyennel meg az eletet mentem meg.

Egyebkent meg en hivo vagyok es a Bibliaban is egyertelmuen szerepel Isten velemenye errol a kerdesrol.

2012. márc. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de a Bibliát nem ismerem igazán. A sorsunkat mi irányítjuk, alakítjuk, nem egy földönkívüli akit még senki sem látott maximum az álmaiban meg képeken. Az egyházi ovikkal szemben ezért is van fenntartásom, mert ugyan jó az amit tanítanak a kicsiknek, csak Isten nélkül kellene (na persze, akkor nem volna egyházi). Ha az odajáró gyerekek nagy részének a viselkedését elnézem, akkor rajtuk 100 Isten és ezer miatyánk sem tudna segíteni. Nem az Isten, nem a pedagógus feladata a gyereknevelés, hanem a szülőké. Az pedig igen siralmas képet ad.
2012. márc. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat. Azt hiszem egy-két lényegi pont egyértelműen lejött: valóságos a probléma és a legtöbbször a nevelés hiányára visszavezethető.
2012. márc. 24. 21:12
 16/16 anonim ***** válasza:

Vannak olyan szülők, akik rosszra nevelik a gyereket. Sokszor voltam tanúja a játszótéren, hogy a szülő bujtogatta a gyereket, hogy vegye el a más játékát, ha megtetszik neki, tolja odébb a másik gyereket, ha ő akar a rugós bigyón játszani, furakodjon, lökdösődjön, stb. Barátnőm 2,5 éves kisfia üt vág mindenkit,ha nem tetszik neki valami. Anyja rászól, majd fél perc után tutujgatja, mert megsajnálja. A kisfiúnak nem kell mást csinálni,mint lebiggyeszteni a száját. Persze, hogy nem tanulja meg, hogy mit szabad és mit nem, ha a tetteinek sosincs következménye.


Minél nagyobb lesz, annál nehezebb lesz nevelni.

2012. márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!