Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted rendjén van, hogy a...

Szerinted rendjén van, hogy a gyerekek 2-3 éves koruktól 9 órát távol vannak a családjuktól? NEM arra vagyok kíváncsi, hogy ez van, arra sem, hogy legtöbben nem tudnak mást tenni, csakis arra, hogy ezt természetesnek, jónak tartod-e.

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 18:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

Attól függ milyen gyakran, és hogy hol van az a távol.

Ha egy-két hetente a nagyszülőknél van a gyerek egy-egy napot nem rossz szerintem.

2012. márc. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom óvodára gondolt. Szerintem nem akarsz te egy kamaszkorára antiszociális burokban nevelt gyereket.
2012. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

Nem tartom természetesnek és miért is lenne az?

Azt nem irod,hogy napi szinten 9 óra? Vagy havonta?

2012. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az óvodára gondolt a kérdező.

Lehet, hogy tényleg sok a napi 9 óra, de szocializálódnia kell.

2012. márc. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Persze, ovira (bölcsi, családi napközi, kisiskola) gondoltam.


Nem értem, miért lenne antiszociális???

2012. márc. 4. 18:48
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
Azért, mert ha nem jár óvodába, nem tud beilleszkedni a közösségbe, nem lesz képes alkalmazkodni az adott társasághoz, közösséghez pl. az iskolában, ahová kötelező járni.
2012. márc. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Párom és az öccse nem jártak bölcsibe, se oviba. Nem tanulták meg, milyen osztozkodni, milyen meghallgatni mások véleményét, milyen alkalmazkodni. Problémát okoz nekik a pontosság, mert gyerekként azt csináltak és akkor, amikor és amit akartak. Az iskola első évében nagyon szenvedtek, folyton gondok voltak velük, párom öccsét pszichológusok kezelték.

A 9 óra talán sok, de napi 4-6 igenis KELL egy gyereknek.

2012. márc. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Éppen ezért írtam így, hogy KILENC óra nem túlzás-e (nem pedig 4-5). Gyakorlatilag hétközben kétszer annyit van máshol egy kisgyerek, mint a családjával - konkrétan ezért írtam így és ennyit.
2012. márc. 4. 19:00
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
Én ezt normálisnak tartom. 24 órából kiesik 9, még mindig marad 15.
2012. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Semmi gond vele. Én féléves koromban bölcsis lettem, 8-tól 4-ig ott voltam, és nem lett semmi bajom. Nem lettem pszichopata, remek a kapcsolatom a szüleimmel stb. Ez volt, anyám nem tudott mit csinálni, én meg kibírtam és normális felnőtt lett belőlem.


Az én gyerekeim 2 évesen mentek bölcsibe, és nagyon szeretik. Nem látom hátrányát.

2012. márc. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!