Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted rendjén van, hogy a...

Szerinted rendjén van, hogy a gyerekek 2-3 éves koruktól 9 órát távol vannak a családjuktól? NEM arra vagyok kíváncsi, hogy ez van, arra sem, hogy legtöbben nem tudnak mást tenni, csakis arra, hogy ezt természetesnek, jónak tartod-e.

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 18:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%
De abban a 15 órában még aludni is kell.
2012. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
9 óra munka 8 óra pihenés 7 szórakozás. na?
2012. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk ez több, mint 9 óra.

Nagyjából reggel 7-től délután fél 6-ig nincs velünk.

Mivel így érünk be és így tudunk eljönni a munkahelyről.

Fél 6 körül hazaérünk, majd lányom 8-kor már alszik is...

Hétköznap alig tudunk vele lenni, és hát ezt én sem tartom jónak.

Az pedig hülyeség (már bocs), hogy 24-9=15 órával, amit a gyerkőccel tölthetek, mert ugye az ember alszik is, és a gyerekek sokszor korán elalszanak, úgyhogy a 15 óra töredékét vagyunk csak ténylegesen együtt!

2012. márc. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: én sem azt írom, hogy ezzel a gyerek hátrányba kerül, vagy hogy antiszociális pszichopata lesz és még sorolhatnám amiket írtatok...

Csak jó lenne (kicsit) több időt eltölteni a gyerkőccel, ennyi.

2012. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%

Kilenc óra sok, bár nekem reggel 8-tól délután 4-ig csak 8 óra jön ki.

De ha meg arra gondolok, hogy reggel nyolctól délig fejlesztik őket, aktívan foglalkoznak velük, utána meg csak ebéd, alvás és uzsonna van (ami otthon is volna) akkor meg nem sok.

2012. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem sem jó, hogy ilyen sokáig távol van. 6-8 óra max lenne számomra a normális.
2012. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is soknak tartom. Kisfiam bölcsibe megy szeptemberben, nagyon nagyon reménykedek abban, hogy kapok olyan munkát, hogy ne kelljen majd olyan nagyon sokáig bent lennie, max 6 órát. Jónak tartom a közösségben való nevelést, a gyerektársaságot, a szocializálódást, de nem 8-9 óra hosszára.

Mindazonáltal lehet hogy nekem sem lesz más lehetőségem :(

2012. márc. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nálunk közel van a munkahelyem az ovihoz/bölcsihez, így 9 helyett "csak" kb 8 órát vannak bent( 2 és 3.5 évesek). Ezt viszont muszájból, és nem bánnám, ha megtehetnénk, hogy csak fél napra járnának. Így azért több idő jutna egymásra nekünk, ami nagyon jó lenne.

Ez a fél napos bentlét viszont már mindenképp kell nekik, és azt is hozzáteszem, hogy bár örülnék ha kevesebbet lennének, mégsem érzem konkrét hátrányát, hogy egész nap bent vannak. Jól érzik magukat, szeretnek járni, szeretik ott őket stb. Nyilván, ha problémát tapasztalnánk az ovi/bölcsi kapcsán, akkor nehéz szívvel adnám be őket és nemhogy a 8, de még a 4 órát is soknak érezném....

Hogy természetes-e? Nem feltétlenül. Jó-e? Igen, lehet jó - szerencsés esetben. Rendjén van-e? Igen - ha muszáj, hogy így legyen. Mert el kell tudni fogadni, ha nincs más lehetőségünk, és meg lehet találni a módját, hogy hogyan tegyük tartalmasabbá a család számára megmaradt kevéske időt. Jobb, mint azon keseregni, hogy de rossz is nekünk....

2012. márc. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!