Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Félek rámegy a...

Mit tegyek? Félek rámegy a házasságom? Kicsit hosszú?

Figyelt kérdés

Segítséget kérnék! Tisztánlátást, mert én már nem tudom mi legyen!

Probálom röviden leírni.

Szóval három és fél hónappal ezelőtt némi komplikációval megszületett a fiunk. A köldökzsinór többször a a nyakán volt. A kórházból úgy engedtek haza,hogy minden ok, nem történt semmi maradandó. A zárón sem volt semmi.

Amikor hazajöttünk a háziorvos enyhe nyaki hipotóniát állapított meg. Nyilván éreztem,hogy egy kis oxigénhiány biztos fellépett.

A lényeg,hogy felkerestem a kórházban a gyerek főorvost,aki kezelte a kicsit, szerinte semmi baja nincs.

Szerencsére hallgattam a megérzéseimre, elvittem egy Dévényeshez, aki szintén azt mondta,hogy hipotón a nyaka.

El is kezdtünk járni már 5 hetesen, heti egyszer. Pár alkalom után mondta,hogy szerinte inkább a feszes a nyaka, és azért nem tarja a fejét ülésbehúzáskor. Hason meg nem teszi le. Elvileg csak a nyakával van gond, a többi testrésze nem feszes.

A gond az,hogy tegnap valamiért kifakadtam a férjemnek,hogy nem látom,hogy igazán használ a kezelés. Igaz, a homorítás megszűnt, de ahhoz képest,hogy testszerte laza vagy feszes gyerekeknél már pár kezelés után milyen javulást lehet elérni, a mi 3,5 hónaposunk még a fejét sem tartja. Letenni meg hason még mindig nem teszi le. Mondtam,hogy nem vagyok nyugodt, talán meg kellene mutatni másnak a gyereket.

A férjem leszidott,hogy miért aggódom túl, meg,hogy szerinte használ a kezelés, ő bízik mind a módszerben, meg a terapeutában. Meg,hogy azóta szorongok,amióta hazajöttünk, árgus szemmel figyelem a picit, pedig ezt leszámítva láthatóan semmi baja. Ez igaz. Legalábbis mindent úgy csinál,ahogy a nagykönyvben meg van írva. Nevet, kacag, ránknéz, be nem áll a szája, fogja a kezébe adott tárgyakat, jár keze lába stb.

De én akkor is úgy gondolom,hogy kb. 8 kezeléssel már hátunk mögött, legalább egy picit kellene emelnie a fejét.

Szóval két napja áll a bál. Én erősködöm,hogy ha nem hallgattam volna a megérzéseimre, akkor a Dévényeshez sem jutottunk volna el. Ebben a férjem igazat ad, de szerinte ezt most csak túlszorongom.

Én meg közben félek,ha valamiért nekünk mégsem jó ez a terápia,akkor nehogy kifussunk az időből!

Ti mit gondoltok!

Csak őszintén!


2012. márc. 23. 09:06
 1/9 A kérdező kommentje:

Még annyi,hogy a Dévényes nem mond semmit. Annyit,hogy igen, valóban már tartania kellene a fejét.

Nyilván még lemaradásról nem tudunk beszélni,hiszen forogni is 6 hónapos koráig kell.

Már többször rákérdeztem,hogy biztos ne jöjjünk-e heti kétszer, mondta,hogy szólni fog. Tegnap is rákérdeztem. A kezelés végén mondta,hogy ha véletlenül majd szól, hogy jöjjünk többször, akkor ne ijedjek meg, csak fel akarja kicsit pörgetni a dolgot.

Most nem tudom,hogy miattam-e,mert látja,hogy aggódom!

2012. márc. 23. 09:09
 2/9 anonim ***** válasza:

Megértelek,hasonló cipőben járunk,szintén fejlesztésre szoruló gyermekünk van.

Az apák mindig máshogyan élik meg ezeket a dolgokat mint mi anyák,mi szorongunk,aggódunk,mindent el ekatunk követni,ők pedig sokszor hárítják azt,hogy a probléma egyáltalán létezik.


A picikétekkel gond van ,ezért te aggódsz,szeretnéd ha időben megkaphatna mindent a legoptimálisabb fejlődése érdekében,szeretnéd több szakembernek megmutatni,véleményt kikérni,ezek mind normális dolgok.


Ismerem az aggódást a jövő miatt és ismerem milyen egyáltalán azt feldolgozni,hogy szükség van a gyermeked fejlesztésére,ez egy folyamat,teljesen normális amit érzel szerintem.

2012. márc. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak néha már én sem tudom,hogy túlaggódás-e ez, vagy megérzés!

És mit csináljak? Harcoljam ki,hogy mutassuk meg másnak is a gyereket vagy várjak?

A terapeutában végül is bízom, már amennyire bízhat az ember, egy olyanban,akit két hónapja ismer!

Nálatok mi a gond?

2012. márc. 23. 09:20
 4/9 anonim ***** válasza:

A kezelések hatékonysága nem megy egyik napról a másikra. Ehhez idő kell! Nagyon jó, hogy eljutottatok a megfelelő szakemberhez. Minél fiatalabb a baba annál több eséllyel rendelkezik. Ha van is lemaradása a babának azt betudja majd hozni. Viszont az is igaz, hogy sok múlik a sérültség fokától is. Ezért is van hogy valakinél hamarabb bekövetkezik a gyógyulás, valakinél később!

Én nem csak a Dévényes módszer folyatását javaslom, hanem a mielőbbi korai fejlesztést is. Érdemes lenne gyógypedagógus tanácsát is kikérni és időben elkezdeni a terápiát.

2012. márc. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak nem tudom merre induljak? Fejlődésneurológiára van időpontunk jövőhét péntekre.

Ott talán mondanak valamit, bár itt nagyon a Katona-módszert erőlteti minden orvos.

Ismerősék csinálták. Azt mondták,hogy másból sem állt a napjuk csak nyúzták a gyereket és szinte semmit sem használt.

Kitől kérdezzem meg,hogy fejlődési tanácsadó hol van?

2012. márc. 23. 09:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk idegrendszeri éretlenség,figyelemzavar a probléma,TSMT-zünk,gyógypedagógushoz járunk,Értelmes,okos a kisfiam,de a viselkedése nyugtalanabb,nagyon mozgékony.


Ismerem milyen az,hogy egyik szakembertől szaladok a másikig,hajt az aggodalom,hogy mondjanak már valami biztosat,hogy mi a probléma,mik a kilátások,megfelelő e a kezelés amit kap a gyermekem.


Egy ilyen probléma feldolgozása egy hosszú folyamat,nehéz együttélni a bizonytalansággal a jövő miatt,aggódással és persze megoldást,a legjobbat keresni,megtaláni .

Nekem úgy tűnik jó helyen vagytok ott ahol jelenleg vagytok,de ettől függetlenül ha megnyugtatna,hogy másik szakember is véleményt mondana,akkor vidd el a picikédet megmutatni másnak is.

2012. márc. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Maximálisan megértem azt ami most lezajlik benned.

Próbálj megnyugodni, tudom, hogy nem könnyű, és próbálj a férjedre és a babádra koncentrálni.

Én ugyanezt az utat jártam végig sok évvel ezelőtt, ugyanúgy visszamentem a főorvoshoz, hogy mondja meg mi lehet a babával. Természetesen én sem kaptam választ.....

Nem írom le a történetünket, mert hosszú lenne, de hidd el, nagyon sok tapasztalatot gyűjtöttem e téren.

Amit feltétlenül meg szeretnék veled osztani és fogadd is el/meg:

1. Ahogy az egyik válaszoló írta, az apukák egész másképp viselkednek egy ilyen helyzetben (tisztelet a kivételnek), nehezen dolgozzák fel, hogy valami nem stimmel, vagy a másik, hogy el sem fogadják.

2. Mint minden szakmában, a Dévényes gyógytornánál is van jó, rossz, még rosszabb és csúcsszuper gyógytornász. Mi a pályafutásunk alatt 5 Dévényes gyógytornászt ismertünk meg, volt aki abszolút nem ért semmit, de van egy hölgy akiről ódákat tudnék zengeni, legszívesebben mindenkit hozzá küldenék.

Persze ezt sokan tudják, több hónapos várólistája van:(

Szóval, ha kételkedsz az eddigi elért eredményben, kezd el kutatni a környéketeken, keress egy másik Dévényest, kérdezz meg több anyukát, hogy kit javasolnak és menj el egy másikhoz!

3. Csak magadra számíthatsz ebben az esetben, amit kijársz a babád érdekében az úgy is lesz, ne hagyd magad sehonnan lerázni!

4. Ha kaptatok otthonra feladatokat, akkor azt lelkiismeretesen végezd el, ez is fontos része a fejlődésnek.


Sok sikert és mielőbbi gyógyulást!

2012. márc. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Na a férjem ma felhívta a Dévényes hölgyet. Mondta,hogy teljesen kész vagyok, és mondja el neki is,hogy mi van a babával.

Mondta,hogy látja,hogy érzékeny vagyok és,hogy direkt figyel arra,hogy mit mond nekem!:) Szerinte (bár érthető módon) nagyon görcsölök,nagyon akarom,hogy produkáljon a gyerek, pedig 3,5 hónaposan más gyerek sem forog még, én meg már azt szeretném!:)

Azt érzi,hogy javul a feszesség a nyakában és,hogy meg akar nyugtatni, bár tudja,hogy ez ilyenkor nehéz.

Meg,hogy legyek még egy kicsit türelemmel, szólni fog,ha úgy érzi több alkalom kellene.

Na itt tartunk most!

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!

Egyébként van köztetek olyan, aki Dévényre vitte a babáját és neki speciel annyira nem volt jó?

2012. márc. 23. 14:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi 8 hónapon keresztül jártunk Dévényes gyógytornászhoz. Az én kisfiam, aki koraszülött volt, még öt hónaposan sem csinált semmit... Eleinte nagyon lassan indult be a dolog, de utána rohamosan fejlődött. Azt viszont én is javaslom, hogy nézz másik gyógytornász után. Van viszonyítási alapod, egy próbát megér, aztán meglátod, ő mit mond, hogy nyúl a gyerkőchöz. :)
2012. márc. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!