Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyereknek kötelessége...

Egy gyereknek kötelessége eltartani a szüleit idős korukban?

Figyelt kérdés

A szüleimről van szó. Anyám 49 éves életerős nő, kb. 20 éve sehol nem dolgozik, nulla a keresete. Apám 58 éves szintén sosem dolgozott, világ életében alkalmi munkákból tartotta el a családot. Már évek óta nem lakok velük mert sosem volt jó a viszonyunk, a férjemmel lakunk az anyósomnál.

A férjemmel az a vágyunk, hogy legyen egy saját kis otthonunk, évek óta gyűjtűnk, hogy legyen egy kis tőke, aztán felveszünk lakáshitelt.

Anyámék miatt aggódom, mert hónapról, hónapra élnek nem érdekli őket a jővőjük, hogy mit fognak csinálni, mert nyugdíjuk tuti nem lesz, és nem lesz semmi jövedelmük. Mindig azt hangoztatja, hogy majd én gondoskodok róluk és eltartom őket. Miért is?? Nem lesz nekem elég, hogy fizethetem a hitelünket és etessem a saját családomat?


2012. márc. 13. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem kötelességed , hogy mit teszel az a te döntésed.

Úgy gondolom azonban , hogy ez inkább panasz , mint kérdés.

Fel a fejjel !

2012. márc. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem kötelessége. Persze ha megteheti szép dolog, de ha te sem boldogulsz akkor miért kellene a megkuporgatott vagyonodat nekik adni?


Ugyan ez a véleményem arról is, hogy egy szülőnek sem kötelessége a felnőtt gyerekét eltartani. Feneke alá tolni mindent.

2012. márc. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igen kicsit panasz is a kérdésem:)
2012. márc. 13. 13:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Köteles nem vagy rá.

Én lehet régimódi vagyok, de ha úgy hozza az életet, akkor nem fogom hagyni, hogy anyukám "éhen haljon". Ha kell őt is ellátom, eltartom majd (ami az erőmből telik). Anyukám mondjuk spórol, ahol tud, és nem igazán akar minket terhelni semmivel sem, de ki tudja hogy hozza a sors.

Anyósom hasonlóképp gondolkodik, hogy van 3 fia, majd ők eltartják őt. A fiai jó emberek, úgyhogy biztos így lesz.

Maga a felfogás furcsa, hogy nem is próbál egy kicsit sem tenni magáértt, de alapvetően én sem tenném ki az utcára egyik rokonomat sem, főleg nem a szüleimet.

2012. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
51%
Koncentrálj a saját családodra. Ha lesznek gyerekeid az összes pénzedre szükséged lesz, pláne ha lakáshitelt kell fizetnetek. Ha meg lesz az új lakásotok ne mondd meg a címet, és változtasd meg a telefonszámod, mert amikor eljön az idő ,hogy a szüleidnek tényleg meg kell enniük ,amit főztek (ha már a fizikai leépülés megkezdődik és lehetőségük sem lesz dolgozni), nem fognak hagyni élni. A lényeg ,hogy a gyerekeiteknek mindent meg tudjatok adni. Ez a legfőbb prioritás.
2012. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Huha, valamit olvastam Orbán bácsi új Alkotmány változtatásába, hogy most már a gyereknek kötelességük lesz a rászoruló szülein segíteni. :(

Remélem nem így lesz , mert én se szeretném amikor a gyerek és fiatalkorom tönkretették. 18 évesen elköltöztem mert nem bírtam tovább. Ezek után nem szeretném ha felnőtt életemet is tönkretegyék.Anyum él csak és az élettársa aki egyszer meg akart ölni. Örülök ,hogy most nem kell szednem végre antidepresszánsokat. Szóval annyit megteszek ,hogy

az apai örökölt részemről lemondok ha eladja a házat. Akkor mehetek öregek otthonába, vagy ha tesóm vállalja őket akkor az ő nevére mondok le a részemről.

2012. márc. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Valahogy mégiscsak felneveltek. Gondolom azért minden nap ettél, ruháid, cipőid is voltak, ha nem is mindig a legújabb divat szerinti, stb. stb.


Lehet, hogy úgy érzed, erkölcsileg igazad van, talán ha egy kicsit jobban keresik a munka-lehetőséget, esetleg több is jutott volna neked is, mint amennyit kaptál.


De jobb ha tudod: a múltkoriban valami olyasmiről beszéltek "nagyjaink" a tv-ben, hogy tervezik a kötelező szülőtartást bevezetni, ezzel akarják pótolni a nyugdíjak elmaradó emelését. Bár gondolom, hogy annak során is meg fogják nézni, hogy az önálló keresettel rendelkező gyermekek jövedelmi viszonyai milyenek, ill. hogy a szülőkön kívül még hány kiskorút kell nekik eltartani (gyermekek száma stb.)


Ha édesanyád 20 éve nem dolgozik, azt is célszerű megnézni, hogy miért? Akkor volt a rendszerváltás, rengeteg állami céget zártak be. Kistelepülésen nagyon sokan azóta sem találtak maguknak állandó, bejelentett munkaviszonyt, és bizony azt mondom, művészet kell ahhoz, hogy olyan körülmények között mégiscsak felneveltek 1-2 gyereket. Talán ezt az oldalát is nézni kellene.

Te egyébként hány éves vagy?

2012. márc. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én vagyok furcsán bekötve, de szerintem az, hogy a szülő felneveli a gyerekét vagy, hogy a gyerek eltartja az ingyenélő szülőt nem ugyan az. Persze normális körülmények között az ember segít a szülein, ha tud, de ha az áll fent, ami a kérdezőnél vagy az egyik válaszolónál akkor nem hiszem, hogy köteles vagyok eltartani őket.

A gyerek soha nem kéri, hogy legyen.


Egyébként én biztos, hogy ha rászorulnának a szüleim akkor mindent megtennék, hogy ne kerüljenek az utcára, de nekem jó a viszonyom velük. Ha pokollá tették volna a gyerekkoromat, ha csak látnám, hogy kihasználnak akkor elhatárolódnék tőlük. Ha egy anyának joga van a nem kívánt gyereket akár 10-11 évesen is nevelőintézetbe adnia akkor egy gyereknek is legyen lehetősége "lemondani" a szüleiről, ha olyan a helyzet.

2012. márc. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

26 éves vagyok. Azért nem dolgozik anyám, mert egyszerűen nincs kedve hozzá. Lusta. Munkalehetőség igen is volna, Bp-hez közel lakunk.

Valahol igaz az, hogy köteles a gyerek gondoskodni az idősödő szülőkről, csak más öregek általában kapnak nyugdíjat és abból adnak a gyerekeiknek. De itt szó sincs erről. Teljes ellátást várnak el, nulla forintért.

2012. márc. 13. 14:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelességed, most őszintén, ha erre apellálnak az szomorú.Én szülőként arra törekszem, hogy segítsem a gyerekem, nem arra, hogy megnehezítsem az életét. Ha lerobban az más, de a saját tunyaságát miért a gyerekre hárítja?
2012. márc. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!