Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom eldönteni, jó-e így...

Nem tudom eldönteni, jó-e így a baba neve, szerintetek?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy van egy név, amit már ezer éve akarok adni a gyerekemnek, már gyerekkoromban tudtam, hogy ez lesz - Katalin. Egyrészt családi vonatkozása is van, másrészt szeretem. Viszont a vezetéknév is "k"-ra végződik, Tárik, így nem tudom, hogy mennyire gáz a két "k" találkozása. Szerintetek?
2012. márc. 13. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem szép!
2012. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a nevem! A-ra végződik a vezetéknevem, és a-val kezdődik a keresztnevem! Megmondom őszintén, hogy én nem szeretem, mert nehéz kimondani! Tavaly volt az esküvőm, felvettem a férjem vezetéknevét a sajátom helyett! De lehet, hogy a mássalhangzónál máshogy hangzik! Amúgy én is azért lettem Anett, mert Anya már kislányként eldöntötte!
2012. márc. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jól cseng a vezeték névvel!


Engem nem érdekelt anno hogy mit gondolnak majd mások a lányom nevéről,mert nekem tetszett a név, nem "ciki" viszont hosszú, és a becézése után fordulnak meg páran- Aniza- Amikor mondja a kislány,hogy hogy hívják,akkor mondja a vezeték nevét,a két keresztnevét,és "3. ként" hozzá teszi hogy Aniza :-) nagyon cukor ilyenkor :-)


Tesóm pl. Kis Szabolcs. Senkit nem érdekel,hogy S-Sz találkozik. Nem azt fogják évek múlva sem nézni,hanem a természetét :-)


Üdv: 3 lányos

2012. márc. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyilván ízlés dolga.

Nekem nem tetszik, ....k Katalin, olyan kemény, kopogós.

Egyik volt kollégám kisfia .....r Richárd, kimondani is alig lehet.


Lehetne pl. Tárik Eszter Katalin.


Férjem Varga, a lánynevek közül nagyon tetszett az Anna, de együtt kimondva szerintem rémes, ezért el is vetettük (egyébként is fiam lett).

2012. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én most próbáltam egyben mondogatni, de nekem mindig valahogy "tátrikatalin" lett belőle, ha meg külön akarom mondani, akkor furán nagy szünetet kell tartani.

Ha nem idegenkedsz a két keresztnévtől, akkor talán a kettő közé be lehetne tenni egy szép nevet, attól még simán lehet a másodikat használni, a fiamnak is így van, többek közt pont ilyen okból kifolyólag.

2012. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jaj, az enyém is ilyen, nem is tudtam még sosem normálisan bemutatkozni, ha valahol szólítanak, az is ciki mindig. :( Amúgy nagyon szép nevet választottál, és jó, hogy időben észrevetted a hibáját, ha megteheted, módosítsd valahogy.
2012. márc. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem Kovács Csilla nevű tanítványom volt. Biztosan így tanították otthon, ő nagyon erősen különválasztva a két nevet szokott bemutatkozni. Jól érzékelhető szünetet tartott a keresztneve előtt.

Szerintem zavarta.

Én meggondolnám még a helyedben. Egyébként a Katalin név nekem is tetszik.

2012. márc. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Még az jutott eszembe, hogy talán félreérthető is lenne a neve. Tári Katalinnak érthetik mások, ha nem hangsúlyozza a vezetéknév "k" végződést.

Szerintem is jó ötlet lenne, ha egy másik első keresztnevet kapna, de Katalinnak hívhatnátok.

Pl: Tárik Anna Katalin

2012. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! lesz második neve is a babának, de az is K betűs lenne, szóval nem segít, harmadikat meg már nem adnék.

Köszönöm, sokat segítettetek!

2012. márc. 13. 15:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlságosan kemény, és félre érthető a két K találkozása.

Az Annát javasoltam volna én is.

Ha megtanulja majd külön kimondani a neveket és figyel a K-ra lehet nem lesz nehéz neki, de azért lehetnek ebből gondok.

Régen senki nem figyelt ilyesmikre, sok olyan ember szaladgál az utcán, akinek ilyen betű egybecsengős problémája van. Amennyiben még nem végleges, azért gondolkodjatok el egy nem K-val kezdődő keresztnéven.

Boldog baba várást!

2012. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!