Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet eldönteni hogy...

Hogy lehet eldönteni hogy most már jöhet a baba?

Figyelt kérdés
Lassan(!) majd szeretnénk babát. Az biztos hogy egy másfél-2évig még nem mert kéne dolgoznom még. Bizonytalan vagyok. Hogy lehet azt tudni hogy na most már jöhet a baba? Ez egy érzés? Sok filózással jár? Azt tudom, mármint számomra egyértelmű hogy csak akkor vállalunk babát ha megfelelőek az anyagi körülmények, nekem ez fontos, hogy majd mindent megtudjak adni a picinek. De ezen kívül hogy működik az ilyesmi? Nálatok hogy dőlt el hogy na akkor most már jöhet a babó? Létszi, írjatok véleményeket, saját tapasztalatot. Minden választ szívesen várok. Köszönöm.
2008. jún. 16. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ezt nem lehet eltervezni,hogy minden jól jöjjön.CSak saját magunkból tudok kiindulni.Van egy lakásunk igaz 25év hitellel ami nem kevés,van jó szakmnánk,közepes fizuval,középszintű élettel,de mikor pl én teherbe estem és kiléptem a munkahelyemről(nem tudtam a babáról)akkor azért váltottam,hogy ha terhes leszek jobb bejelentettségem legyen.Kirugtak a munkahelyről..összevesztem a főnökökkel...akkor már tudtam a babáról-ők nem.Meg kellett oldanom ,hogy munkát találjak 12hetesen-nem volt könnyű és csak hat.időre vettek fel.Most kiderült,hogy szülés előtt hiába megyek munkanélkülire nem kapok gyedet csak ha bejelent valaki.Kb 1.5hónapja egy vasam sincs,még a psszív táppénz után sem kaptam meg a pénzemet,pedig jól kereső munkám volt,nem átlagos fizuval.Szval egyik pillanatról a másikra szó szerint elveszítheti az elómber az életét.Na jó ez így nagyon borúsnak tűnik de észnél kell lenni és sajnos nem tudod kiszámítani ,hogy mi lesz.Én máig azt javasolom,fölösleges gondolkodni,hogy két év mulva könnyebb lesz-mivel lesz könnyebb,semmivel sztem.Várhattam volna én is de garancia nincs rá,hogy 1-2vagy5év mulva egyszerűbb,sőt az állam mindig megszorí tásokat csinál sztem csak nehezebb lesz .Én már nagyon várom a picit igaz nagyon sok mindenen változtatnunk kell ,le kell mondanunk sokmindenről,de majd ezt az időszakot is átvészeljük és igazából amikor a baba már nagyobb 3 év után és személyiségéből adódóan kér dolgokat esetleg akkor már dolgozni fogok én is és mindent meg tudok adni neki.Most is csak szűkösebben.Sztem ezt lelkileg kell érezni,hogy kész vag e ,máshogy nem lehet készülni rá sztem.Mindig lesz valami ami azt mondja várjunk,de minek.36hetes kismama

2008. jún. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én éreztem, hogy ha teherbe esnék nagyon örülnék neki.Ezt megmondtam a páromnak is.Akkor még a házasság meg sem fordult a fejünkben.9 hónapra rá meg is foggant a lányunk.Megszakítással "védekeztünk".Nagyon örültünk neki, és mái napig is azt mondom , hogy ennek így kellett lennie.2 hónapja voltam munkanélküli, mielőtt terhes lettem.A lányom elmúlt 1 éves mire ismét munkába álltam.Nem volt könnyű egy fizuból élni.Anyumék sokat segítettek.A lányunk lassan 4 éves lesz és nagyon szeretne kistesót. Mi sokáig nem akartunk még egy gyereket, felsorakoztatván az általad leírtakad, most meg már a 3.nem várt menzi jött meg.Látod, hiába állunk készen a második gyerkőcre, valamiért még nem jön össze.Szóval, az egészből csak annyit akartam kihozni, hogy kár várni, mert lehet aztán amikor te akarod nagyon, akkor nem jön össze.
2008. jún. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és egyet is értek veletek.
2008. jún. 16. 23:23
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már megfogalmazódott benned, hogy szeretnél babát, akkor valószínűleg itt is az ideje. Tökéletes időzítés sose lesz, de nem az a lényeg, hogy mennyi játékot vagy milyen márkás ruhákat tudsz ráadni, hanem a szeretet, amit iránta érzel. Az meg ingyen van.

Egyébként annak is igaza van, aki azt mondta előttem, hogy a kormány csak nehezíteni fogja a gyerekvállalást. Ha nem lesz hamarosan váltás, a meglévő támogatásoknak is búcsút mondhatunk.

Szerintem vágjatok bele, arra sincs garancia, hogy ha akarjátok, azonnal össze is jön majd a picurka.

Minden jót:-)

2008. jún. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!