Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most erre mit lehet mondani?

Most erre mit lehet mondani?

Figyelt kérdés
Lent voltunk a kisfiammal a játszótéren, a kisfiam belelépett a homokozóba, de pont egy gödörbe, és hasra esett, de csak kacagott rajta, (ja, amúgy 19 hónapos) erre a pingpong asztalnál álló suhancok közül az egyik tök hangosan odaszólt, hogy "ez mekkora balf*sz" és onnantól kezdve azt figyelték, mit csinál a fiam és megjegyzéseket tettek rá. Most komolyan, normálisak ezek??? Mit mondjak én erre? Akkor nem szóltam semmit, leginkább azért, mert bőgni lett volna kedvem, hát hogy lehet ilyet mondani? Most túl azon, hogy az én gyerekemre ilyet senki ne merjen mondani, de hát könyörgöm, egy kisgyerekről van szó! Teljesen hülye már mindenki??? Én is voltam kamasz, mi is bandáztunk és röhögtünk az embereken meg minden, de hát sose jutott volna eszünkbe gyerekeket fikázni.
2009. jún. 9. 21:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Akkor csak megszabadulsz tőlük, ez jó! Viszont azért próbálj meg kiállni magért, magatokért!

Amúgy van a tévében az a műsor, a "Segítség, szülő vagyok!" című. Komolyan mondom, sírva tudnék fakadni, amikor azt látom, hogy a gyerekek hogy bánnak a szüleikkel, semmi tisztelet. És sajnos ez van Magyarországon is! És ez valljuk be, nem a gyerekek hibája! A mai szülők egyre többen nem tudják nevelni a gyerekeiket! Elviszik oviba, suliba és azt várják, hogy ott nevelik meg őket. Pedig a pedagógusok feladata korántsem ez! Egy gyerek nem születik rossznak, a személyiségét nagyban a környezete alakítja. A mai rohanó világban nincs a szülőknek ideje és türelme a gyerekeire! Persze tisztelet a kivételnek.

És ez csak rosszabb lesz! :(

2009. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Most ez lehet durvának fog tűnni, de én kihívnám a rendőrséget. Egyrészt amit műveltek simán kimeríti a zaklatást, másrészt egy csapat kiskorú rendszeres randalírozása közterületen már a hatóságra is tartozik. Nagyon megnézném a fejüket igazoltatás közben és amikor a szüleik tudomást szereznek a történtekről! Azt hiszem elmenne a kedvük egy időre a játszótéri tohuvabohu-tól. Amúgy nem is értem, hogy az ilyen helyeket miért nem ellenőrzik jobban. Szerintem egy csomó ilyen játszótér van ahol még isznak, bagóznak meg még füveznek is az ilyen suhancok. És ne gondoljátok, hogy egy feljelentgetős fajta vagyok, de szerintem az átlagembernek is vannak jogai (pl. hogy nyugodt körülmények között eltölthessen 45 percet a gyerekével egy játszótéren) és ennek érvényt kell tudni szerezni. A hatóságnak meg az a dolga hogy biztosítsák ezeket a nyugodt körülményeket, ha szükséges. Bocs ha durva voltam, de nagyon felháborított a történet.
2009. jún. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igen, talán igazad van... Amúgy tényleg cigiznek a játszótéren. Ami nálunk (Pécsen) tilos. És persze a csikkeket szétdobálják. Mondjuk az is gond szerintem, hogy ezeken az egykori szoci lakótelepeken játszóteret elég sok helyre tettek, de olyan tér elvétve akad, ahol csak padok lennének, ahová a fiatalok összejárhatnak beszélgetni. Mondjuk amit ők csinálnak, azt a legnagyobb jóindulattal sem lehet beszélgetésnek nevezni, na de mindegy. Hála a jó égnek hamarosan hétfő és költözünk :)
2009. jún. 11. 09:23
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, esetleg néhány apuka összeállhatna és lerendezhetné a dolgot. Nem arra gondolok hogy verjék meg őket, csak hogy határozott hangnemben tudassák velük merre hány méter (akár megemlíteni a rendőrséget is, ahogy az utsó írta). Fiatal nőkkel és kisgyerekekkel mernek erősködni, de nem hiszem hogy egy csapat fiatal apukának is be mernek szólni... Sajnos biztosan nem ti vagytok az egyetlenek akikkel ez megtörtént.
2009. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
szia kérdező! én is pécsi vagyok. melyik játszótérről beszélsz?
2009. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!