Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyereket kis korkülönbséggel...

3 gyereket kis korkülönbséggel vállaló anyukák. Mennyire volt nehéz a 3. terhesség?

Figyelt kérdés

Akiknek 2-2 év van a gyerekek között maximum, azoktól kérdezném.:

- hány éves voltál a 3. terhességednél,

- mennyire volt nehéz a 3. terhesség?

- a legnagyobb oviba járt? nem hozott haza betegségeket, melyektől féltél?

- volt akármilyen segítséged? esetleg reggeltől estig egyedül, mindenféle segítség nélkül csináltad végig?

- mikor megszületett a 3. baba mennyire volt nehéz?

- mikor kezdett könnyebb lenni?

- megbántad a 3 gyereket kis korkülönbséggel?

Ha van kedvetek azt is leírhatjátok, hogy hogyan telnek a napjaitok.


2012. márc. 4. 21:36
 1/5 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne mert én is így tervezek majd szülni később:)
2012. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen az a kategória vagyok, de leírom.

Első-második között 18 hónap

Második-harmadik között 28 hónap lesz, már csak 4 hetem van :)


- 33 éves vagyok

- nagyon nehéz. Főleg az eleje, meg most a vége. Igazából a Ketteske már elég nagy ahhoz, hogy felfogja, hogy ha valami nem stimmel. Na, próbálj meg úgy hányni, hogy a s...ggedben van egy gyerek és nézi, hogy mi a bajod. Szegénykém néha sírva fakadt, hogy anya milyen rosszul van. Most már nagyon a "végét járom", most azért nehéz, de nagy örömmel segítenek a "nagyok" zoknit, cipőt felvenni, lábat masszírozni :)

- legnagyobb (4 éves) oviba jár, ahogyan kell, hordja haza a náthákat. Egy hét ovi, egy hét itthon :( Hiába adom neki az immunerősítőket, vitaminokat. Ez van. Gyakorlatilag 4 hete valaki mindig beteg a családból.

- Segítség: férjem meló után és hétvégén. A nagyszülők aktívan kiveszik a részüket, főleg így a végén: egy-egy napra, hétvégére elviszik a csemetéket, hogy mi tudjunk a kicsire készülni vagy pihenni.

- ezt még nem tudom, 4 hetem van még a végéig.

- passz. Szerintem kb. ősztől lesz jó, akkor a Ketteske is már oviba fog járni. Bár lehet, hogy akkor más jellegű problémák fognak előjönni.

- Nem bántam meg a kis korkülönbséget, bár nem így terveztük. Ketteske spirálos baba, az eredeti terv az volt, hogy kb. most 1 éves lenne. Mindig is 3 gyereket szerettünk volna, de kb. 6-7 év alatt. Most az első csemeténk 4. szülinapján már meglesz mind a 3...

2012. márc. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekünk 4 gyerkőc lett, de 3 terhességből és ennyi korkülönbséggel, úgyhogy azért írok. :)


-34 éves voltam

-a legrosszabb terhességem volt a 3 közül, az ikrekkel sem volt ilyen nehéz, pedig azt hittem, azt nem lehet überelni :)

-az ikrek oviba jártak, a kislányom akkoriban kezdte a bölcsit (külföldön élünk, itt így szokás, nincs helyhiány). hoztak haza betegséget, de igyekeztem maximálisan védekezni ellenük

-természetesen volt (és van) segítségem, mondjuk így napközben azért nem mindig volt nálam valaki, mert anyósom, és a párom is dolgozik. de így, hogy csak a kicsivel voltam otthon, nem volt vészes.

-nekem érdekes módon addig volt "könnyű", míg a legkisebb pici volt, és csak aludt-evett, mikor már elkezdett jobban "önállósodni", akkor nehezebb lett a dolog sokkal.

-nem bántam meg, szerintem így ideális mindenki szempontjából, még ha az eleje nehéz is.


Most 2 éves a kicsi, az ikrek suliba, a lányom oviba jár, én visszamentem dolgozni, és abszolút gördülékenyen mennek a napok. Igaz, spontaneitásra esélyünk sincs, de ha betartjuk a napirendet és a szabályokat, akkor egész jól működik. :)

2012. márc. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat.

Mit gondoltok, semmilyen segítség nélkül sikerült volna nektek? Mennyit számít a segítség?

Nekem nincs segítségem, se nagyszülők, senki.

Nálunk a nagy nem ovis még, kettővel vagyok itthon egész nap. Velük bírok, imádok lenni. Én a terhességtől félek a legjobban, hogy hogy bírnám.

Pár hónap múlva terveznénk a 3. babát.

2012. márc. 4. 22:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Néha azért kőkemény ára van a segítségnek. Minden tiszteletem, szeretetem a nagyszülőknek, de ha egész hétvégén ott vannak a gyerekek, akkor kb. csütörtökig nem lehet velük bírni. Mások a szabályok, az "elvárások". Félreértés ne essék, itthon sincsenek kőkemény szabályok, de az, hogy a nagy oviba jár, eléggé megszabja pl. a reggeli menetrendünket. Na meg az estit is, mert 2 nap elég arra, hogy elszokjanak attól, hogy este lefekvés van és nem kidőlés.


Tavaly költöztünk 40-60 km-rel messzebb, így nincs olyan, hogy "beugrom, ti meg menjetek el vásárolni", de ha bármi olyan lenne/van, hogy nem tudunk/akarunk menni a csemetékkel, akkor meg tudják oldani a nagyszülők, hogy eljöjjenek/bevigyük őket hozzájuk és vigyázzanak rá. De ilyen ritkán van. Biztos, hogy meg tudnánk oldani másképp is, ha rá lennénk szorulva.

2012. márc. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!