Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki kis korkülönbséggel...

Aki kis korkülönbséggel szült, hogy viselte a második terhesség végét?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem vagyok a végén 29hetes vagyok és már kivagyok nyilva 1ujjnyira,2éves a fiam!Nem tudom mit tekintesz kis korkülönbségnek?
2011. márc. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 13hós a fiam, most már a 27.hétben vagyok, és igen csak fáradt. :-) Elég nehéz, sokszor fáj a hasam, mikor a "nagy" azon mászkál keresztül-kasul, de szerintem még egész jól bírom. :-) Te?
2011. márc. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló!

Nekem egy 2 éves lányom van, a 32. héten én is ki voltam nyílva 1 ujjnyira, az orvosom akkor befektetett a kórházba, aztán rá 4 hétre szültem. Vigyázz magadra, próbálj a lehetőségekhez képest sokat pihenni!!!

Egyébként én is úgy szerettem volna, hogy kis korkülönbség legyen a gyermekeim között, de egyéb okok miatt mégsem merem most bevállalni a másodikat. Minden tiszteletem azoké, akik olyan kisgyermekeket nevelnek, akik között kicsi a korkülönbség, pláne ha esetleg segítségük sincsen!

2011. márc. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat! Kicsinek számít szerintem a korkülönbség olyan két éves korig. Kb.

Nekem egy hete volt egy éves a kisfiam, és 33 hetes terhes vagyok. Amikor a kisfiamat vártam, ilyenkor még egyáltalán nem éreztem a terhesség végét jelentő nehézségeket, de most már alig bírom. Hatalmas a hasam, szerintem sokaknak a legvégén sincs ekkora, a kislányunk kerek 32 hetesen 2,4 kg volt. Ami a legnagyobb nehézséget okoz, az az emelgetés hajlított háttal. Szóval kb. 2 hete már nem bírok felmosni, mert a felmosóvödröt nem tudom elvinni A-ból B-be. A fiamat nem bírom beleültetni az etetőszékbe, mert ott ugye pár másodpercig meg kell tartanom félig lehajolva, amíg a lábait eligazítja. Most úgy képzelem, hogy ez az időszak nehezebb, mint szülés után, mert akkor legalább több erőm lesz (meg mert a kisfiam áldott jó gyerek születésétől kezdve, így azt képzelem, hogy a kislányom is ilyen lesz - persze valahol tudom, hogy ez nem valószínű...).

2011. márc. 28. 06:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a terhesség eleji rosszulléteket sokkal nehezebben bírtam. Holnap töltöm a 40. hetet.
2011. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

14 honap a korkulonbseg. A terhesseg veget ugy viseltem, mintha kb nem is lennek terhes, merthogy eselyem sem volt magammal foglalkozni.

Lehet, hogy valamilyen belso erzekem nem engedte, nem tudom.

Erdekes, hogy az elso terhessegem nem volt konnyu, a 12. heten volt reszleges lepenylevalasom, nagyon sokat hiztam, vegig szekrekedesem volt, az utolso 2 hetben olyan aranyerem lett, ami fajdalmasabb volt osszessegeben, mint maga a szules. Faradt voltam, sokat fajt az alhasa, vizesedtem is valamennyire, a hangulatom sem volt tul jo.

Ehhez kepest a masodik terhesseg egy alom volt.

Igaz, sokat kemenyedett a pocakom, de ezen sok-sok magnezium es egy jol iranyzott rovid pihenes (amikor a "nagyobb" babam aludt) segitett. A mehszajam rovidulni es nyilni kezdett a 28. heten, de a folyamat megallt, szoval nem kellett miatta aggodnom.

Vegig fitt voltam, mozgasban maradtam, nagyon-nagyon odafigyeltem a taplalkozasomra, hogy ne legyek szekrekedeses, igy megusztam az aranyeret is, nem is vizesedtem, nem is lettem lomha.

A fiam nagyon-nagyon aktiv gyerek volt, viszont jo alvo, igy az ejszakazassal nem volt gondom.

Az utolso trimeszterben ketszer koltozkodtunk, a 29, majd a 37. heten. Az utolso eleg durva volt, egy 120 nm-es hazat kellett teljesen attakaritani es bepakolni, belakni, plusz a babakelengyet is csak akkor tudtam elokesziteni, babaszobat rendezni, szerencsere a ferjem akkor vegig velem tudott lenni, segitett sokat. Hala Istennek mindent be tudtunk fejezni, elkeszultunk, pihentunk par napot es megszuletett a pici. Szules utan kozvetlenul is nagyon energetikus es fitt voltam.

Remelem,hogy a te erod is visszater.

(Arra vonatkozoan, hogy a ket gyerek mennyire egyforma nincsenek tul kedvezo hireim. Legalabbis mint irtam nalunk a nagyobbik gyerek nagyon-nagyon aktiv, igazi energia bomba, nagyon sok erot, figyelmet igenyel napkozben, viszont ejszaka alszik mint a bunda 3 hetes koratol, soha nem volt nyugos, konnyen fogzott, stb. A kisebbik gyerek a forditottja: napkozben nagyon kiegyensulyozott, mosolygos, nyugodt gyerek altalaban, viszont lassan 14 honapos es meg nem igazan volt rendes, nyugodt, ataludt ejszakant, rettenetesen nehezen fogzik, a foga miatt 5-7 honapos kora kozott kb 2 orakat aludtunk ejszaka, azota is vannak ilyen idoszakok.)

2011. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!